Към работещите майки - как намират приятелчета децата ви?

  • 1 907
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Същото едно към едно.
Без приятелчета за игра няма да остане, деца бол.
Понякога ми се е искало да се запозная с някоя майка, да си говоря за памперси, пюрета, зъби и тн.т.
Почти не познавам майка и не си говоря с никой за бебета и деца, освен тук. Някак си не ми се отдава и не ми е интересно. Така че вълната "ще се запознавам с майки" не ми е интересна.

Иначе децата, с които си играе са дечица от махалата, то и малкия не е много от социалните типове, на майка си си е метнал.

# 16
  • София
  • Мнения: 847
А защо не отидеш на площадката след работа? Аз процедирам точно така - в 18 ч. Стелито и бавачката ме чакат на площадката. Изпращаме леля Снежа и оставаме до 19.30. Познавам се с майките, с някои си общуваме активно, с други не толкова, но децата се познават и си играят, на тази възраст вече определено започват да го правят, а аз почти релаксирам на пейката  Sunglasses Не бих пропускала тези моменти, защото така я опознавам в още един аспект, виждам я как си взаимодейства с други деца, как се забавлява на пясъка, как се е научила да се пуска съвсем сама на пързалката. През деня с бавачката се разхождат по същите места и си играят със същите деца (които не са на ясла или градина), разхождани съответно от бавачки, баби и по-рядко майки и така са се заформили приятелства с дечица от квартала. Всъщност, сигурна съм, че и при твоята дъщеричка е така, просто ти не си станала свидетел на общуването й на площадката - ако имаш възможност, пробвай някой път, може да ти хареса "висенето" при децата.  Crazy  Sunglasses 

# 17
  • София
  • Мнения: 7 039
Аз бях по майчинство 2 месеца, аз също се прибирам от работа към 17:30. Майка ми води детето при дечица, които аз изобщо не познавам. Аз пък го водя в други градинки, в които не познавам никой или при моя приятелка, радвам се, че му осигуряваме разнообразие, контакти с различни дечица. Според мен е по-важно времето, което аз прекарвам с детето, то ще си изгради приятелства по-късно, сега са важни игрите и мама и тати.

Общи условия

Активация на акаунт