Разчитане на резултати от медицински изследвания

  • 59 701
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 87


Момичета, цикълът продължава да мие оскъден, може ли коментар върху изследванията?

Благодаря! Simple Smile

# 676
  • Мнения: 168


Момичета, цикълът продължава да мие оскъден, може ли коментар върху изследванията?

Благодаря! Simple Smile

Щитовидната жлеза работи в норма. Проверявали ли сте полови хормони? Ехография също е препоръчителна, възможно е да има киста и от там да се объркват нещата.

# 677
  • Мнения: 87
Да и тях ги изследвах 3 ден от МЦ и прогестерона 7 дни след овулация...  Иу всичко е Наред а цикъл едвам едвам...



Не знам от къде идва проблема, коремът мие подут и на гастро ходих и на 4ма гинеколога...

# 678
  • София
  • Мнения: 2 934
Привет. Може ли съдействие?
Жена, на почти 32години. Последна редовна менструация 02.08. Няма бременност, няма кисти....


# 679
  • Мнения: 11 844
Щитовидните са добре, от половите не разбирам другите да кажат. Но има инсулинова резистентност, инсулина е висок доста както и кр.захар.

# 680
  • Мнения: 6
Здравейте!
Днес си направих ПКК ,решението беше взето от мен поради профилактични причини.Та “проблемът ми” ако мога да го нарека така е ,че миналото лято поради неправилно хранене получих ниски нива на тромбоцити бяха около 130 G/L, заради които получих малки червени точици по ръцете (като малки кръвоизливи).Не съм се обръщала към специалист.Взимах предимно фолиева киселина B6.(по препоръка на личният ми лекар)
 Днес не излезе нищо притеснително в границата са 150 G/L , въпросът ми към вас е как ви се струват тези резултати? Да се обърна ли към специалист?
 Благодаря предварително!

# 681
  • Мнения: 478
Здравейте!

Ще се радваме да отделите няколко минути, за да попълните нашата кратка анкета.
Тя цели да ни ориентира доколко са полезни за Вас консултативните теми и дали искате да виждате повече подобно съдържание във форума.

Можете да попълните анкетата на този линк - https://forms.gle/D2ZLciUKhFkRkMgx9.

Благодарим Ви предварително за отделеното време,
Екипът на BG-Mamma

# 682
  • Мнения: 298
Здравейте,

През юни месец си бях пуснала профилактично изследвания, тъй като планирахме бременност. Резултатът ми за Toxoplazma IgM излезе положителен 2.86IU/mL, при референтни стойности 0-0.89. При този резултат гинеколожката ми каза, че това показва, че в момента прекарвам инфекция или е прекарана по-рано и че нямам нужда от лечение, защото организмът само се преборвало и придобивало имунитет.

Проблемът е че в момента съм бременна в 5г.с. + 3дни. Нещо ме изчувърка и реших самоволно да пусна изследване за anti toxoplazma IGM - резултатът ми е 3.39COI при референтни ст-ти: 0 - 0.8.

През следващите дни ще пусна и за IGg стойностите, но се разтревожих много.
Според вас дали все още съм инфектирана или вероятно след 3 месеца вече ще съм придобила имунитет.
Много съм разтревожена за бебето.

Благодаря предварително за коментарите!

# 683
  • Мнения: 1 134
Здравейте,

През юни месец си бях пуснала профилактично изследвания, тъй като планирахме бременност. Резултатът ми за Toxoplazma IgM излезе положителен 2.86IU/mL, при референтни стойности 0-0.89. При този резултат гинеколожката ми каза, че това показва, че в момента прекарвам инфекция или е прекарана по-рано и че нямам нужда от лечение, защото организмът само се преборвало и придобивало имунитет.

Проблемът е че в момента съм бременна в 5г.с. + 3дни. Нещо ме изчувърка и реших самоволно да пусна изследване за anti toxoplazma IGM - резултатът ми е 3.39COI при референтни ст-ти: 0 - 0.8.

През следващите дни ще пусна и за IGg стойностите, но се разтревожих много.
Според вас дали все още съм инфектирана или вероятно след 3 месеца вече ще съм придобила имунитет.
Много съм разтревожена за бебето.

Благодаря предварително за коментарите!
Честито за бебето на първо място! Доколкото знам Ig M  дава информация за текуща или скорошна инфекция, а Ig G - за такава, прекарана някога назад във времето и срещу, която организмът е изградил имунитет. Ако имате положителен резултат само за Ig M,  обикновено след 1-2 седмици се прави повторно изследване и ако стойността се увеличава прогресивно, е задължително изписването на антибиотик, т. к. това показва остра фаза на инфекцията. Не се притеснявайте излишно, повторете теста и се консултират отново със специалист. Лека бременност пожелавам.

# 684
  • Мнения: 234
Здравейте! Да попитам и тук.
Цикълът си е все още редовен, но обилен. С парченце яйчник, само от едната страна. Другият е отстранен. Пуснах си пак хормони. Гинеколога казва щом е в норма е ок, върви на ендокринолог. Ендокринолога казва изследванията са ок. Ще се ходи на още едно мнение.
Всичко що е в норма е ок, но няма такъв,  който да обясни къде  „от-до“ трябва да е добрия резултат. Мисля, че тестостерона е висок, то е очевидно и от окосмяването ми/ от дете/. Чела съм, че когато е повече потиска секрецията на LH. Високите нива на пролактин пък секрецията на прогестерон и от там естрогена и прогестерона ми не могат да се разберат. С фиброма съм. Но всеки месец цикъла е различен. И както беше писал някой по-рано, в месеците с овулация е страшно. И не трае 24 часа както пише по книгите., а няколко дни преди, по време и няколко дни след нея. С някакви безумни усещания и като свърши все едно някой ме пуска от менгеме.
Ф.фаза:
Естрадиол -27.73 /22.4-115.0/
Пролактин-21.06 /1.34-24.20/
Тестостерон 1.65 /0.35-2.60/
LH-3.94 /2.12-10.89/
FSH -7.54 /3.85-8.78/
Антимюлеров хормон 0.61 /1.00-6.80/
TSH-1.72 /0.34-5.60/
FT3-6.0/3.8-6.0/
FT4-9.35 /7.9-14.4/
Anti TPO- 1.10 /˂12/
Anti TG-0 /˂4/

Според вас на финала ли съм с яч.резерв?

# 685
  • Мнения: 8 759
Здравейте, направих си изследвания днес -
TSH - 0.742 - - 0.350-5.000
FT4 - 12.97 - 9.150-23.860
Аnti TPO - 33.6 -референтни    0.00-9.00  .
Утре ще пусна FT3 и съм на ехограф.

Какво друго да пуснна?
Кое е изследванието за кортизол? И има ли смисъл да го пускам?

# 686
  • Мнения: 11 844
Здравейте, направих си изследвания днес -
TSH - 0.742 - - 0.350-5.000
FT4 - 12.97 - 9.150-23.860
Аnti TPO - 33.6 -референтни    0.00-9.00  .
Утре ще пусна FT3 и съм на ехограф.

Какво друго да пуснна?
Кое е изследванието за кортизол? И има ли смисъл да го пускам?


Да, трябва да се види ФТ3, защото ФТ4 е сравнително ниско, а ТСХ изглежда "добро" ,но то се влияе и от други неща все пак е хормон на хипофизата не на щитовидната. Хубаво е да си видите и другите антитела - AntiTG (ТАТ), но при завишен МАТ си имате Хашимото

Изследването за кортизол си е - Кортизол Simple Smile , само че е хубаво да се провери два пъти поне, сутрин и след обед.

# 687
  • Мнения: 39 370
Здравейте! Да попитам и тук.

Ивета, исках да те питам нещо на лични, но си забранила получаването на такива.

# 688
  • Мнения: 234
Здравейте! Да попитам и тук.

Ивета, исках да те питам нещо на лични, но си забранила получаването на такива.
Здравей, нищо не съм забранявала. Ще пробвам аз да ти пиша.

# 689
  • Мнения: 32
Момичета, може ли за коментар на стойностите на LH и FSH от изследванията по-долу. Според гинеколожката ми са много ниски. Но аз се чудя дали тя не греши, понеже изследванията са направени на 19 ден от цикъла ми.

Общи условия

Активация на акаунт