Кръвни изследвания и високо CRP моля за мнение

  • 20 653
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, има ли мами лекари сред вас за да направя едно питане;) Правих си пълни кръвни тестове и С -реактивен протеин който ми излезе 8.43 над горната граница която е 5. Възможно ли е да е повишен защото личния лекар ми постави преди седмица имунизация за тетанос и дифтерия. Всички други пълни изследвания които правих на кръвта и урината са в норма. Моля да коментират само запознати с медицината:) или с подобен случай...

# 1
  • Мнения: 2 495
Не се шашкай . Аз правя периодично изследване на ЦРП и се е случвало да е повишен при минимална инфекция .Вероятно и тук реакцията е от имунизацията  .Провери го след 1-2 седмици .

# 2
  • София
  • Мнения: 3 880
Не се притеснявай, моят като съм здрава е супер, ето днес и вчера ме боли гърло и е 21...а преди 10 дни беше 0:))
Той се променя за часове при някои хора, при някои други пък едвам мърда...

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря ви за бързите отговори;) наистина бях в паника....странното е че се чувствам добре и нищо не ме боли, а навсякъде чета че се дигат стойностите при някакво възпаление в  тялото.

# 4
  • Мнения: 7 081
ЦРП е много чувствителен индикатор, за разлика от СУЕ, който показва по-стари инфекции. В спешните отделения почти не използват СУЕ, но ЦРП- да
На мен рекордът ми е ЦРП 465,  като в продължение на повече от две седмици беше над 300, не искам да си спомням.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 880
Суе на 15.10 ми беше 15 (2-37), а црп 0 и на 25.10 ме заболя гърло и изследвах по друг повод за ендокринолог и видях суе 49 и црп 21. Скачат понякога и от настинки.

# 6
  • Мнения: 7 081
Само шест часа след началото на възпалителния процес настъпва повишаване на синтеза на С-реактивен протеин. След един или два дни, CRP в кръвта може да достигне 10-100 пъти по-висока от нормалната концентрация. Най-често се наблюдава високо ниво на CRP по време на инфекция с бактериален характер.При вирусна инфекция, кръвният тест обикновено не надхвърля 20 mg / l .
Най-често се прави кръвен тест за CRP, ако е необходимо, за да се диагностицира:
- различни инфекциозни възпаления, автоимунни процеси;
- бактериална и вирусна инфекция;
- възпалителна активност;
- усложнения след операция или инфекция;
- скрити инфекции и други
Оттук https://bg.northernillinoishealthplan.com/povyshennyj-s-reaktivn … rovi-prichiny.htm
В болницата ми казаха, че при стойности над 250 съм в състояние на сепсис, а моето показание беше почти двойно на това.
СУЕ-то реагира далеч по-бавно и може да даде представа и за по-стари проблеми.

# 7
  • Мнения: 4
Здравейте! Възможно ли е ако съм имала преди дни болки в гърлото и сега хрема да имам повишен CRP-14 ?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 880
Здравейте! Възможно ли е ако съм имала преди дни болки в гърлото и сега хрема да имам повишен CRP-14 ?

Нормално е, спокойно.

# 9
  • Мнения: 175
Здравейте, да питам относно црп  0,5 мл ли е или 5 мл, тъй като моето изследване е 1, 29 мл и не мога да се ориентирам
Благодаря Ви много ако откликнете на въпроса ми

# 10
  • Мнения: 2 029
Обикновено e до 5 или 6 горната референтна стойност.
Твоето CRP e в норма.

# 11
  • Мнения: 175
Благодаря Ви много !

# 12
  • Мнения: 26
Здравейте днес си пусках профилактични изследвания кръвна картина всичко в норми СУЕ 4 , CRP 2.5 . Миналият месец CRP 1.2 . Също имам леко завишен АСАТ 62 АЛАТ 58 ГГТ 58. Да се притеснявам ли ? Благодаря ви предварително.

# 13
  • Мнения: 18
Здравейте, не успях да намеря нищо за ниски стойности на ЦРП. Правих изследвания и ЦРП ми е 1.33 като на тях пише,че нормата е от 2.50 до 10. Може ли да ме ориентирате това какво значи?

Общи условия

Активация на акаунт