В шести месец на инжекции заради плод ниско долу

  • 1 646
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте мами,  в края на шестия месец съм, и от около седмица имах едно такова втвърдяване на корема, без болка просто ставаше твърд. Днес отидох на контролен преглед при АГ-то си, тя ме прегледа и каза, че бебето е слязло много ниско долу, понеже това "втвърдяване" е било контракции, които са го набутали да слезе там. Изписа ми инжекции за три дни- спазмалгон, но-шпа и папаверин, и отделно да ги пия на таблетки, както и Магнерот три пъти на ден. Малко ме поизплаши като ми каза да "съм внимателна за да не стане беля". Притеснявам се, защото в действителност го усещам много ниско долу като ме рита, за да не се роди преждевременно, първата ми бременност беше толкова лека и спокойна, но сега явно ще се потормозя малко. Има ли мами сред вас били или сега да са в същото положение, ще се радвам на някакви успокоителни отговори.

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Как е шийката на матката? Гледахте ли я нея? Аз бих потърсила още един лекар, но от някое родилно отделение, да погледне и той.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 212
На мен ми се случи точно в 6-ти месец, приеха ме в болницата за 5 дни, докато се успокоят нещата. Бебето беше на нисък старт направо, добре че шийката беше желязна. Вариантът болница не ти ли го предложи твоята лекарка? То не, че там правят кой знае какво, освен системите и инжекциите, но на мен ми беше по-спокойно, че има лекар наоколо. Иди в някоя АГ болница да те погледнат. Как е шийката наистина?

# 3
  • Мнения: 440
Не ми прегледа шийката на матката, каза само,че родовия канал е къс, каквото и да значи това...
Притеснявам се, предстои ни пътуване, и се чудя дали въобще да тръгвам някъде. Някъде четох, че имало жени в моето положение, които дори имали разкритие от около 2-3 см, а мен не ме е гледала за подобни неща моята АГ.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 212
На път в това състояние не бих тръгнала в никакъв случай. От кой град си? Иди да те прегледат по-сериозно, шийката трябва да се провери. Тоя магнерот през устата не знам колко ще помогне, все си мисля, че една система ще свърши по-добра работа. Едно време гинипрал изписваха, сега го няма за съжаление, не знам какви са алтернативите. Не знам, ако ѝ имаш доверие изчакай, аз бих отишла да ме погледнат в болницата.

# 5
  • Мнения: 440
Притеснихте ме момичета, от Стара Загора съм Simple Smile
Дано не ви се стори смешно, но ме е страх да ида до тоалетната, защото си мисля че като започна да се напъвам и мога да родя

# 6
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Още ли усещате стягане/контракции?

# 7
  • Мнения: 440
Ами не така често както първите дни, но от време на време пак усещам стягане. Вече втори път ми слагат инжекции, пила съм до сега два пъти Магнерот-а.
Мъжа ми и той се е шашнал много, сега ме кара да си запиша час за преглед в болница "Тракия" (понеже ми е по-позната като специалисти).

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Няма ли спешно АГ-отделение в Стара Загора?

# 9
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Аз бих отишла възможно най-скоро на преглед в родилно, или патологична.

Не искам да ви плаша, но при втората ми бременност, лекарят по ЖК не забеляза нищо, докато лекарката, при която ходех регулярно на частно забеляза вклиняване на шийката на матката в 8 месец и каза, че до седмица ще родя. Постъпих в патологична за кортикостероидн терапия за разгръщане дробчетата на бебето, лежах 5 дена. Изписаха ме и още на следващия ден бях с контракции. Обадих се на лекарката, която ме прие в птологична и ѝ обясних, че имам подготвителни контракции. Тя ми се скара, че такова нещо няма при втора бременност и да тръгвам към болницата. Хоспитализираха ме пак да задържам, но в следобедните часове се наложи секцио по спешност заради ниски тонове на бебето.
Отново, не искам да ви плаша, но според мен е добре да отидете при още един лекар, който да ви направи обстоен преглед. Още повече, че имате още доста време до термин. По-добре един излишен преглед...

# 10
  • Мнения: 440
Момичета, ходих на втори преглед, там ми казаха, че плода не е чак толкова ниско долу, но все пак шести и седми месец са критични месеци и ме посъветваха да внимавам както с разходките така и с натоварването. Свърших с инжекциите, сега не ме стяга толкова корема, но много ми тежат наистина разходките, по принцип не съм от хората които обичат да стоят на едно място, и ми се иска сега в това хубаво време да излизам, но едва се придвижвам от едно място към друго. Изморявам се бързо, вървя бавно.... Но важното е, че с тия инжекции и хапчета в действителност овладяхме поне контракциите...
Хубав ден момичета и честита ви Баба Марта!!!!

Общи условия

Активация на акаунт