Любители на Котки - Тема 130

  • 33 198
  • 757
  •   1
Отговори
# 195
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 369
Насето бързо да се възстанови!
Добре,че не "преживях" кастрацията на Фиби...взех я кастрирана от развъдника направо.
Благодаря ви за хубавите думи за моята косматка...тя пръска освен големия си чар и много косми напоследък...имам чувството,че ако нямам косми и си ходя гола:))))
Фиби е на 11 месеца и половина....Тя няма да стане много дебела...майка и и баща си са съответно 3 500 и 5 000....така,че и тя ще е някъде по средата. Въпреки,че е британка може би няма да вдигне повече от 4кг.
За четка - ползвам фурминатора и една малко друга за ежедневно ресане.
Фиби не е фен на ресането...но няма друга опция хайванката.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 6 363
Радвам се, че новините при Наско са добри! Hug Да се възстанови много бързо и да спре веднага да маркира, че ще му дърпаме ушите! Stuck Out Tongue Winking Eye
И нашата клиника е Ултравет.

# 197
  • София
  • Мнения: 9 717
Позволявам си да споделя мнение по темата Ултравет, макар да не съм от Варна . Не познавам клиниката, но ми направи впечатление, че по-горе някой писа как е чувал и добри, и лоши отзиви. Според мен това важи за повечето клиники, включително болници и медицински центрове за хора. Колкото и да се старае една клиника да е изрядна, възможно е да се допусне грешка. Лекарите са хора, не са роботи. Трябва да са точни на максимум, защото в ръцете им има чужд живот, но (без да ги оправдавам) всичко се случва.
Например всички, с които съм говорила и познават ветеринарката в кварталната ни клиника казват само положителни неща за нея. Но аз си мисля, че никога няма да заведа Елза при нея, защото тя сложи на предишния ни кот ваксина за куче. Обрка се, защото беше притеснена заради здравословен проблем на сина си. Човек е, допусна грешка. Случи се при нас, но при други не се е случило и те продължават да водят там любимците си, а докторката се грижи за тях също толкова добре колкото се грижеше за нашия кот преди ваксината. Аз не мога да я оправдая, защото сгреши при моето коте, но си давам сметка, че колкото и да тая гняв в себе си, така няма да си върна котьо.
Май доста объркано стана, защото се развълнувах като си спомних за котарачето ми, но вярвам, че схванахте смисъла. Просто не си вадете генерални заключения от една случка (било то и фатална) на фона на много други положителни изходи.

# 198
  • Мнения: 720
😊Данък




П. П.
Търсим си партньор за Китта... Има ли някой с персийски котарак от Бургас или областта... Heart

# 199
  • Мнения: 15 421
Не си прaвя генерaлни изводи, просто знaм някои нещa. Кaкто и дa е. Случвaт се грешки. Човешките лекaри грешaт, ветовете също.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Занимавам се с цветята аз амен амен цял ден, а някои са крак връз крак ... Как да пусна прахосукачката, сърце не ми дава ...

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 19:54 от Мира Иванова

# 201
  • Мнения: 3 248
mimito-dobrichkoto, актуалнен fiv/felv имате ли? А също тест за PKD и кръвна група?
Иначе, красотичка!

# 202
  • Варна
  • Мнения: 25 312
Факт. Моите впечатления са положителни, 11години водим котките там, кастрация на едната, операция на другата, не е имало издънки, слава Богу, но ми е ясно, че грешки винаги са възможни и ако се случи на твоето животно не те топли, че другите са доволни. Естествено важно е доволните да са преобладаващи. За мен там са знаещи, с опит и обичащи животните, а това ми е най-важното. Естествено ми е важно да научавам и за пропуски и грешки. Надявам се да са изключения.

# 203
  • София
  • Мнения: 9 717
Харесвам този виц. Стар е, но всеки път се кефя на котарака в него. Animal Joy Cat

Един мъж решил да се отърве от котарака на жена си. Сложил го в торба, закарал го на 2 км от вкъщи и го оставил там. С леко сърце се прибрал, но какво да види?! На изтривалката пред вратата седи котаракът, чака го и радостно мърка. Мъжът побеснял, на следващия ден пак взел котарака и го закарал на 4 км от дома. Пак същата история: котаракът седи на прага и търпеливо чака. Мъжът си заскубал косите, мислил, мислил и решил: взел котарака, седнал в колата и карал 10 км направо, 20 км наляво, 7 км на югозапад и 15 км на североизток, хвърлил котарака и тръгнал. След два часа мъжът звъни на жена си по телефона:
- Котаракът вкъщи ли е?
- Да, скъпи, върна се преди 5 минути?
- Дай ми го изрода на телефона, изгубих се...

# 204
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
Як котарак! JoyJoy

# 205
  • Мнения: 169
Хахаха много добър виц Joy Joy Joy

# 206
  • Мнения: 735
Смях се Smiley, не бях го чувала.

# 207
  • Мнения: 720
Епона Blush

Нямаме такава нещо, даже незнам какво означава  Confused
Това са ни ваксините при ветеринаря, и обезпаразтяващо хапче редовно си получава профилактично. Друго не са ми казали да й е необходимо...


Пандачина, много як виц браво Grinning

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 21:53 от mimito-dobri4koto

# 208
  • Варна
  • Мнения: 4 109

Лелеее... С тоя поглед все едно ти казва: ТАЯ ПА.  newsm78

Вчера си говорихме с мм, че "представяш ли ако можеше да говори", тя така без думи успява да ни покаже кой е роб, само с поглед, а ако зяпне да говори- жална ни майка Joy

# 209
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
И аз си го мисля това понякога... Joy

Днес е ден на Ушатото:


Как спи сладко, ангелче.... Жална ни майка след това, започва да пее от 4 сутринта....

Това легло беше на Топчи, той не го поглеждаше, хич не обичаше такива неща - катерушки, легла, котешки "неща", това пък умира за тях. Моето момче обичаше да ме тероризира мен, всичко бих дала да имам поне още 1 ден с него, вярвайте, много е трудно...

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 22:23 от Ивекс

Общи условия

Активация на акаунт