Подходяща порода куче?

  • 832
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!Имам приятелка, на която много искам да купя куче! Но проблема е, че баща ѝ има алергия към животински косми. Ако има попаднало косъмче получава асматични прояви. Та въпроса ми е: Има ли куче подходящо за приятелката ми и нейното семейство?
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 2 907
Приятелката Ви иска ли куче и знае ли как се отглежда? С баща с алергия не смятам, че това е най-подходящия подарък, а и по принцип кучето е обмислено и осъзнато решение, а не временна прищявка.. най-малкото подарък. Насочете се към друг подарък, но не и живо същество.

# 2
  • Мнения: 1 357
Отглеждането на куче е свързано с много свободно време (поне няколко часа на ден, по график) и не малки разходи (ваксини, обезпаразитяване, храна, ветеринар, ако се наложи). И така около 15 години. И алергията към косми и астматичен пристъп са сериозни неща. Помислете за друг подарък или говорете с бащата на приятелката си за плановете Ви.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 09:09 от d0ra

# 3
  • София
  • Мнения: 11 987
Йоркширски териер е подходяща порода, но все пак си трябва да проверите дали бащата ще понесе и такова куче.

# 4
  • Мнения: 403
Отговорът на въпросът ти е "НЕ". Няма такава порода кучета. Имам алергия към кучета и съжителството с такова е невъзможно, дори присъствието му в стаята за половин час причинява меко казано дискомфорт за хора с алергия.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 567
Йоркшир или китайско голо калчулато куче. Това са двете породи, походящи за хора с алергии. Чувала съм и за други, но само за тези мога да кажа със сигурност. САМО ЧЕ, ТУК има едно голямо НО.
Животно не се подарява, това е голяма отговорност. Трябва да сте на 500000000000 % убеден, че няма да бъде изхвърлено в някакъв момент, поради мързел, алергия, бебе, каприз или просто защото..  Помислете добре, кучето е за цял живот, за неговия. И собственикът е всичко, което то има.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
Идеята за подарък куче е изключително лоша. Това не е предмет и вероятността да бъде изхвърлено е висока.
Изберете нещо по-стандартно и не вкарвайте в приключение и двете страни.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Има- плюшена играчка- куче.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 374
Идеята за подарък куче е изключително лоша. Това не е предмет и вероятността да бъде изхвърлено е висока.
Изберете нещо по-стандартно и не вкарвайте в приключение и двете страни.
Абсолютно. Кучето е огромна отговорност и не всеки може да се справи.

Общи условия

Активация на акаунт