С мартенички да се украсим, здрави МАЙСКИ рожби да родим!

  • 32 803
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Записвам се, че ще ви изтърва, после ще ви чета подробно.
Мернах сладурски снимки на бебешорски покупки Simple Smile

# 16
  • Мнения: 164
Порт бебе - не съм много убедена, че ще се ползва. За мен лично си е напълно излишна покупка. Като ходите на гости или с количката или с кошчето за колата. Постилаш просто пелена на дивана/фотьойл и 1-2 възглавници да не се търкулне (повечето бебета започват да се въртят едва към 5тия месец, но човек винаги трябва да внимава - чувала съм даже за случай на преждевременно родени "измъкнали се" от кувьоз). Така че и гнездото е излишна покупка. Шезлонг или нещо тип люлка обикновено е полезно и повечето бебета го ползват с удоволствие, но има и такива, които врещят като на заколение ако пробваш да ги сложиш в такова. Гимнастиката е полезна и върши работа.
Иначе аз за купуване аз от утре започвам 31 седмица, а съм взела само 2 бодита... но ми е второ та имам неща. Трябва само да проверя инвентара и евентуално да взема нов матрак за леглото.

# 17
  • София
  • Мнения: 856
Koreander, аз съвсем се обърках със седмиците. Как започваш 31-ВА като по моите сметки аз от днес съм 30-Та? Или има разминаване с навършване, започване и др. 🤔 😂  Не че е кой знае колко важно, но да не би аз да бъркам, та за това питам

# 18
  • Мнения: 1 071
Някои 30+1 го броят 31ва. Аз си го броя 30+1, като с годините на 30год и 1 месец съм, ама не съм на 31 😁.

# 19
  • София
  • Мнения: 856
Някои 30+1 го броят 31ва. Аз си го броя 30+1, като с годините на 30год и 1 месец съм, ама не съм на 31 😁.
Ооо да. Аз съм на 30 до деня на навършване на 31 😁
Значи най-накрая разбрах, благодаря.

# 20
  • Мнения: 2 461
На 30-се години може да сме дълго време Smirk

Аз не мисля да взимам гнездо, защото няма да имам място и за него. Ще имаме шезлонг с надеждата че ще се ползва Smiley
Какво мислите за спалните чувалчета? Ще спят ли бебенцата в тях? Отгоре ще ги завиваме ли допълнително? Много се чудя.

# 21
  • Мнения: 1 071
Чудя се аз за чувалче. Някак си ако мен ме сложат в такова ще изкукам, ама пък бебетата може да се чувстват ок. Но в жегите абсурд.

# 22
  • Мнения: 2 461
Чудя се аз за чувалче. Някак си ако мен ме сложат в такова ще изкукам, ама пък бебетата може да се чувстват ок. Но в жегите абсурд.

то си зависи колко градуса е в спалнята. При нас е около 20-22 почти целогодишно, защото сме в къща и не е толкова топло, както е в апартамент.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 011
Чувал ще взимам чак като започне да се върти и да се отвива. Много е досадно ( поне за мен) едно постоянно акащо бебе да го вадя и пъхам в чувала по 1000 пъти на всяко преобуване. Като спра с нощното преобуване (около 5-6-7 месец...вече не помня кога спрях със сина ми) тогава чувал. Сина ми отказва да влезне в затворен чувал и вече втора зима купувам чувалче с крачоли..просто се преродих. Това отвиване постоянно ме побъркваше.
При нас е около 18 градуса зимата в спалнята. Според мен по-висока температура не е ок за спане. Това разбира се си е мое мнение. Смятам, че и за бебе е ок тази температура, поне според моите си проучвания:)
Лятото за жалост няма как да докарам такава и спим както можем, кой гол, кой по гащи. Мразя климатици, особено нощем, та сме на отворени прозорци и врати.

# 24
  • Мнения: 2 826
Аз понеже нищо не разбирам, започнах да чета това онова и като казахте чувалче се сетих, че тук пише, че за предпочитане е чувалчето, нищо в леглото, без обиколници, одеяла и прочие. Четох го цялото, специално за внезапната детска смърт, което лично мен ме ужаси и потресе Fearful Close

# 25
  • Мнения: 423
Soul, аз не мога да преценя и преброя движенията. По някой път е много активна, друг път дреме и само я подканвам да се обади Grinning. При мен обикновено като легна по гръб, тогава най-вече ритка.
Ти защо се притесняваш за прееклампсия?
Искам колкото се може по-скоро да си купя всичко, защото не искам после да се напрягам, че нямам време. И аз съм взела дребни неща и то не много, най-голямото като покупка е коритце.
Monamour, готино е гнездото. Не успях да видя какви са размерите.
Koreander, мерси за мнението. То това на Tiny love има кошче, в което възнамерявам да я слагам да спи/стои като не съм в спалнята. Малко цената ми се струва висока, затова се колебая. За порт бебето си мислех да взимам, защото кошът на количката ми идва голям да го мъкна, но може би ще се въздържа и ще видя как ще се развият нещата и тогава евентуално.
И аз искам да си взема чувалчета. Доста ги разглеждах, ама не знам кое ще е подходящо. Искам на grobag, но са едни странни разцветки, а и не знам каква дебелина ще ми е необходима. У дома поддържам около 22-24 градуса (апартаментът ни е много студен)  и май ще е по-малка. И те хич и не са евтини.
Ditmade, май ще направя и аз като теб.
The doors, не мога да го отворя, но предполагам какво си постнала. И аз го четох това скоро. За спането, едни казват бебето да е настрани, други по гръб. Едни с чувалчета да спят, други с одеялца. Казват, че бебетата имат силен инстинкт за самосъхранение.  И аз почвам да се обърквам понякога от толкова информация, но май трябва да не се влияем толкова от всичко, защото както каза едната докторка наскоро: Ами то тепърва почват притесненията. Ако ще се притеснявате за всичко, къде ще му излезе края? И е права.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 23:33 от shakri

# 26
  • Мнения: 1 071
Едно тъничко олекотено не мисля,ще ще е проблем в началото. Никой не казва ,че трябва да отрупваме кошарата с ненужни неща. Все пак нас са ни завивали и сме живи. Гледам да си спестявам такива статии и неща, то реално всичко може да се случи. А и до колкото знам, бебето не се завива до врата.
Съгласна съм с това,че при наакващо се новородено чувалчето няма да е оферта .
И аз съм в къща, но сме в мансарда и може би лятото ще трябва да пускаме малко климатика, плюсът е,че не е в спалнята и само вратата може да е леко отворена.
Иначе вкъщи си поддържам 23 градуса, с спалнята между 21-22 нз колко е ок за бебе.
Мен също ме вълнува как трябва да спи бебето, на страни , по гръб, с възглавница или без? Тъмна Индия ми е.

# 27
  • Мнения: 164
Момичетата са го казали вече по-горе - аз като стана 30+1 реално започвам 31вата гс.
Аз много ползвах чувалчета с първото ми дете - страшно удобно ми беше и не съм го мислила дали се е смъкнала под одеялото или с ръчичка си го е сложила на носа и т.н. При нас това го препоръчват през първите месеци като по-безопасно. С нощното преобуване нямах проблем -те са с цип отпред или отстрани. Просто отварях ципа и преобувах (освен ако не се е опишкала/оакала до ушите). То и бодито/пижамата не ги събличаш всеки път -заголваш дупето, дигаш за крачетата, сгъваш и подпъхваш стария памперс, бършеш дупето, слагаш нов. Grinning

# 28
  • Мнения: 176
KokoJ,
разбира се, че не искам да плаша никой, още повече да вкарам някоя бъдеща майки във филм.
Мисля, че обременяването с глюкоза трябва да е едно от задължителните изследвания през бременноста, тъй като г.диабет няма признаци освен по-голям плод или по-вече околоплодни води.
Аз също го направих. Това, което исках да кажа, е че не е желателно да се прави 2-ри път през бременноста. Ако от 1-вия резултатите не са в норма, следва диета и следене на кр. захар, за да се избегне хипогликемия на бебето когато се роди.
Не съм специалист по ФМ, но уча медицина, за това реших, че по-скоро ще помогна с мнение, не съм искала да уплаша никой.
 Все пак следящият ни лекарят е този, на който трябва да се доверим. 😉

# 29
  • Мнения: 423
Koreander, каква марка, какъв тог си ползвала и на каква температура в първите месеци?

Общи условия

Активация на акаунт