Място за пушене на входа на здравно заведение?!???

  • 3 137
  • 34
  •   1
Отговори
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
Здравейте!
Днес с малката  бяхме на консултация, естествено и аз с количката влизам през страничния вход, понеже там няма стълби и гледам една табела залепена на вратата "Място за пушене"... Влизам с количката паркирам я до вратата, понеже кабинетът на педиатърката е първата врата след входа... Всеки път когато вратата се отваря ние с малката дишаме тютюневия дим...
Според Вас редно ли е баш на входа на клиниката да е "мястото за пушене"? От където минават предимно майки с колички и болни хора с инвалидни колички. Просто съм изумена...

# 1
  • Мнения: 1 031
Мястото е открито, входа е страничен не централен, нищо по вредно от обичайното качество на въздуха не сте дишали. Не се изумявайте има къде по сериозни проблеми със здравеопазването в Бг, освен местата за пушене

# 2
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
Не съм против пушенето, но точно пред входа не мисля, че е редно. И, какво значение има дали е централен или страничен? Пред централния вход има стълби, а на страничния няма, т.е всичките майки ползват втория, достатъчно е минавайки през пушачите щеш нещеш дишаш този дим...
Да, определено има и по-сериозни проблеми в здравеопазването, но толкова ни е демократична държавата, че вече нямам думи.

# 3
  • Мнения: 3 044
Е, hys85, забраната за тютюнопушене обхваща закрити обществени места. Тук става въпрос за открито, та и страничен вход - не виждам какво общо има това с демокрацията?
Ще вдишаш точно толкова дим, колкото ако чакаш на светофар до пушач...

# 4
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
FlameV, по принцип да, забраната е за закрити обществени помещения. Но, да са предназначили "място за пушене" точно входа на Аджибадем сити клиник... а, името на клиниката веднага ме подсеща за Турция, където е адсурдно човек да види подобно табела.

# 5
  • Мнения: 3 044
В Токуда точно отпред, на централния вход, под козирката, е забранено пушенето. Минавайте от там.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 573
А персоналът къде да пуши? На 100 метра от болницата ли? После само да не ревете що чакате по сто часа пред кабинетите.
Следващия път отиди без количката и влез през централния вход.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 17:11 от Не се сърди, човече

# 7
  • Мнения: X
Нищо ненормално не намирам.
Щерка ти и всички със или без здравословни проблеми дишат същия въздух навсякъде навън, предполагам , че никой не се е опулил към вас и не го издиша този дим срещу вас - вътре?!
Че сте минавали и сте "дишали" дим... няма какво да се обсъжда. Невероятна глупост.
По тази логика никой навън не бива да пуши, защото минавали болни хора или здрави и щели да дишат този въздух.
Би било изумително някой да се обърне към щерка ти и да издиша срещу нея дим, но в това което описваш няма нищо невероятно.
Щом е обозначено "Място за пушене", сигурна съм , че всичко е проверено и е в рамките  на позволеното от закона /ако това те тревожи/,
поне няма никаква логична причина да не е.

Примера, който си дала по-долу,
е толкова "изумителен" колкото възмущението ти.
🚬

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 23:11 от Анонимен

# 8
  • Мнения: 10 376
Намирам, че със забраната за пушене дадоха коз на всеки, който е решил да се прави на интересен и да се опитва да тормози някаква категория хора. Не съм страстен пушач и нищо не ми пречи и въобще да не пуша, но като ми се появи някой разпенен природозащитник и непушач веднага си запалвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 374
Не съм против пушенето, но точно пред входа не мисля, че е редно. И, какво значение има дали е централен или страничен? Пред централния вход има стълби, а на страничния няма, т.е всичките майки ползват втория, достатъчно е минавайки през пушачите щеш нещеш дишаш този дим...
Да, определено има и по-сериозни проблеми в здравеопазването, но толкова ни е демократична държавата, че вече нямам думи.
Вдишваш дим и минавайки покрай пушач на тротоара или в парка. Какво искаш - да забранят напълно пушенето и вътре, и вън? А и, извинявай, но като майка, която само допреди няколко години също е бутала количка, се чудя колко време я буташ тая пуста количка, че да вдишаш чааак толкова опасно количество дим? Надали се движиш като охлюв.

# 10
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
Явно не мога дя се изразя правилно...
Тогава питам, ако госпожата на децата Ви, на ясла или градина, като ги изведе навън на двора или на тераса и да пуши при тях, дали ще е проблем за Вас?! Явно няма да е, нали е наоткрито.

# 11
  • Мнения: 3 044
Глупаво сравнение. Болницата не е детска градина, пушачите на страничния вход не са ви лелки или учителки, а вие минавате покрай тях за преко сили 30сек, колкото да отворите вратата и да влезнете вътре. Моля, не се филмирайте. Ако не ви допада - използвайте централния вход, пред който вече уточних, че не се пуши или пък сменете болницата. Само в Пирогов не ходете, че там се пуши и отпред.. Знаете ли, всъщност не излизайте въобще навън, защото туко виж минал някой с цигара около вас и тогава ще се наложи да пуснете нова тема колко сте възмутена, изумена и о, ужас.
А на свой ред аз пък ще пусна тема как грипозни хора седят до мен на светофара и ми заразяват въздуха!

# 12
  • Мнения: 1 195
Ей ще кажеш, че направо в носа са ви набутали цигара. Какво мислите ще ви стане като минете покрай пушач?

# 13
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
Май всичките пушачи се засегнаха Blush всеки тълкува въпроса ми спрямо собственото си работно място. Не говорим за някаква фирма или магазин... Мисля, че не е редно да се пуши пред педиатричен кабинет! На две крачки от входа има бариера, ами да пушат там, на никого няма да пречат. Иначе, факт си е всеки пуши където си иска.

# 14
  • Мнения: 2 030
На мен ми става лошо от миризма на цигари и разбирам напълно темата. А масово се пуши и пред магазини. Някои продавачки направо на тротоара си хвърлят фаса, което в друга държава подлежи на глоба. Трудно си намирам кафене без цигарен дим, "Costa" е без пушачи.

Общи условия

Активация на акаунт