Трудна ситуация с близък човек

  • 8 452
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 60
ако ти си читав човек и приятелите ти са ти истински приятели, ще вярват на теб, не на нея - ако не ти вярват, за какво са ти?
обърни гръб на тази история и я отмини независимо от последствията
блокирай момата, забрави мотивите й, те не те интересуват вече, това е минало и чопленето му не ти помага - само си мислиш, че разбирането те лекува, но не е така - за какво точно ти е това разбиране? скорпиони, принтери, смс-и, купища глупости... намери нещо по-интересно, с което да си занимаваш главата и тялото, защото колкото повече се вглеждаш и се връщаш, толкова по-трудно ще се откъснеш и по-трудно ще намериш нова приятелка
освен това има опасност новата девойка да го отнася заради старата история - дори и да си мислиш, че няма, ще й го причиняваш несъзнателно

Мотивите й желаех да ги разбера, защото невиждайки нищо враждебно помежду ни което да допринасяше за тези нейни обвинения. Аз допуснах същата тази грешка да обвинявам друг заради внезапната неизвестна промяна в отношението й спрямо мен.

За щастие, след като тя се върна Юни и ме изостави отново Септември 2019г.

Аз се осъмних в преценката и правотата си по отношение на човека който обвинявах, защото тя повтори същите си стари грешки спрямо мен обвинявайки ме без повод и без онзи ми приятел срещу когото се обърнах заради собствените си стари заблуди да бе поддържал контакт със нея.

Сега, тя и той са си все още приятели. Но мога да се похваля, че след като осъзнах грешката си която дълго допусках спрямо него обвинявайки го, че с шегите си е предизвиквал това нейно отношение и след като осъзнах грешката си и си поставих целта да си променя погрешно създаденото мнение или отношение спрямо него както искате така го наречете.

Отново си върнах доверието на човек когото реално ми е бил приятел и не ми е бил заслужил моето враждебно отношение обратно през 2018г за когото споделих при откриването на темата.

Това е нещо от което се срамувам, че съм допуснал да направя спрямо него. Но предполагам че и аз невиждайки реалността предвид обстоятелствата се изпокарах с него обвинявайки го за нещо което реално не е правил с тази умисъл с която първоначално сметнах.

А и той виждайки, че полагам сериозни усилия да си променя отношението спрямо него. За което наистина повярвайте ми много е трудно, да промениш каквото и да било мнение към другиго, дори собственото си... успях, за 9 месеца към настояща дата успях да си променя мнението за този човек от негативно към положително.

Всичко друго което казвате е вярно и ще го направя, трябва.

Мотивите й ми бяха важни да ги науча и за това не се отказах, желаех да разбера намеренията й поради които направи тя това със мен. И за това продължих да търся отговори които тя никога не ми даде, защото исках да зная къде съм допуснал аз, свойте грешки.

Все пак аз, той и тя. Бяхме хора които винаги се подкрепяха и държаха един на друг безусловно в всяко едно отношение и никога преди не бяхме имали проблеми или спорове, просто след като това започна да се случва с нея всичко се разпадна от нищо и аз не знаех защо, сега вече знам.

( кофти черта на водолейте ни е винаги да анализираме и да мислим по-малко повече от обичайното, но си върнах приятел заради това, а другото вече не ме интересува Simple Smile))) )

Приятен ден и благодаря за вниманието Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 14:47 от Alex271

# 91
  • Мнения: 5 248
Да ти кажа от моя собствен опит,че  наистина е така, колкото повече се опитваш да търсиш отговори и се връщаш назад и назад към ситуации и истории, толкова повече се оплиташ като пате в калчища и толкова повече измъкването е трудно. Аз съм била в отношения с такъв луд и манипулативен човек, който освен че ме обвиняваше ме и следеше и т.н.т. години си чуках главата докато не казах край и не спрях буквално да мисля за тази история. Сега 7 години по-късно след този край аз дори не помня много от ужаса, който прекарах с този човек. Мозъка ми е искал да се съхрани и е изтрил лошите спомени за да се излекувам от негативното влияние. Наистина ти препоръчвам да отидеш при психолог и да разкажеш тази история.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 21:44 от ЗЛОДЕИДА

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Дами, може ли един въпрос към вас... малко извън темата за един приятЕл питам?

Как си го обяснявате това приятеля Ви или приятелката Ви както е в моя случай, никога да не Ви е позволявала да качвате общи снимки на които сте заедно в социалните мрежи? Абсолютно никакви, така че да изглежда все едно е всободна ?

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 13:59 от Alex271

# 93
  • Мнения: 31 719
Дами, може ли един въпрос към вас... малко извън темата за един приятЕл питам?

Как си го обяснявате това приятеля Ви или приятелката Ви както е в моя случай, никога да не Ви е позволявала да качвате общи снимки на които сте заедно в социалните мрежи? Абсолютно никакви, така че да изглежда все едно е всободна ?
Може би означава, че за нея нямате сериозни отношения.
Ако принципно не качва почти нищо във фейса, означава, че просто не иска хората да знаят всичко за нея.
Но ако качва всякакви снимки и свои и с други, а с теб не ,значи не иска да се знае.
Аз примерно почти не качвам във фейса нищо. Не качвам снимки или места на които съм била.

# 94
  • Мнения: 5 248
Не те е приемала на сериозно. Ползвала те е за компания докато намери някой друг и за това не е искала да се знае за вас.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 21:01 от ЗЛОДЕИДА

Общи условия

Активация на акаунт