Трудна ситуация с близък човек

  • 8 467
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Според мен се консултирай с психолог как да постъпиш за да се отървеш от влиянието и върху собствената ти психика. Помисли си как самия ти приемаш нещата и защо си допуснал толкова време тя да влияе над теб.

То причината да я търпя да ми влияе толкова дълго време е ясна.

Смятах, че някой ревнува и я настройва срещу мен. Как бих могъл да предположа, че е била тя, като нищо видимо не се е случвало помежду ни. Тъпичко е като цяло в един момент да разбера, че всичко от въображение го е създавала тя, но какво да се прави....

Не е имало по рано как да я разкарам защото без каквато и да било информация как бих могъл да преценя и взема подобно решение.

А иначе психолог сега не ми трябва, няма как тя да ми влияе повече.

Но проблема е че тя вярвайки си на себе си, влияе на други отмъщавайки ми за нещо което никога не съм правил. И ми създава ненужни проблеми и искам това да спре.

Работата върви натам, че всичките й фантазии с които ме смачква последните няколко години накрая щв й ги превърна в реалност.

Барем се осъзнае и усети че не е права, защото на мен вече ми идва до гуша от нейните филми и простотии.

Хайде преди съм я търпял защото не съм знаел какво се случва, но сега като знам... и тя като не спира въпреки че изобщо ме се занимавам с нея.

Какво подяволите да направя... в полицията вдигат раменете, не било случай за тях. Викам им ако тръгна да се саморазправям, е тогава щяло да е случай за тях, но срещу мен.

И в крайна сметка съм в задънена улица, защото онази ми вреди, а аз не мога да направя нищо. И освен да седя и да чакам да се кротне сама от само себе си друг изход не виждам. Но така като я гледам с тези й представи, че всичко случващо се около нея в ежедневието й се дължи на мен, тя скоро няма да спре.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 12:18 от Alex271

# 76
  • Мнения: 3 021
Според мен все пак е хубаво да отидеш на психолог

# 77
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 152
Е, с какво толкова ти вреди, че разказва глупости на познати по твой адрес? Ако е само това, то вредата е най- вече в твоята глава. Посещение при психолог не е лоша идея.

# 78
  • Мнения: 2 039
Темата е от две години,още ли продължава тази драма?Автора да си намери истинска приятелка,до сега и дете можеха да родят.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Темата е от две години,още ли продължава тази драма?Автора да си намери истинска приятелка,до сега и дете можеха да родят.

То детето не се спира... от нейните драми и ежедневни интриги без дори да се занимавам с нея. Аз ще взема да родя вече в някой момент.

Е, с какво толкова ти вреди, че разказва глупости на познати по твой адрес? Ако е само това, то вредата е най- вече в твоята глава. Посещение при психолог не е лоша идея.

Проблема е че ги разказва на наши общи познати и освен, че за мен започва да се разнася слух за нещо което никога не е било вярно и никога не се е случвало. Сега започвам и да губя познати и приятели просто ей така защото нея явно я бива в манипулацията над хората, те й вярват защото навярно не споделя как е достигнала до безумните си изводи, че й вредя.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 17:24 от Alex271

# 80
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 152
Още ли не си я блокирал отвсякъде? Социални медии, телефон, имейл? Не се заяждам, просто те питам. Имам горчив опит с преследвач. С такива трябва да режеш до кокал и да си биеш камшика възможно най- рано. След това игнор и пак игнор. Ти си изпуснал този момент, обаче имам усещането, че донякъде сам си удължаваш агонията. Познатите ти рано или късно ще усетят каква е. Приятелите пък, ако са истински, ще знаят за какво иде реч. Ако ти се занимава и влачи по съдилища- дело за клевета. Но като за начало- спри контактите с нея. Ако трябва и с общите ви познати.

# 81
  • София
  • Мнения: 23 106
Защо губиш приятели? Само общи такива ли имате? С моя мъж сме заедно от 20 години и си имаме приятели, които не са ни общи и съответно аз нямам координатите на неговите, както и той на моите.

# 82
  • Мнения: X
Мен ме съмнява, че цялата тази история е в главата ти, авторе, и това е добрият вариант.
Лошият е лудият да си ти.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Мен ме съмнява, че цялата тази история е в главата ти, авторе, и това е добрият вариант.
Лошият е лудият да си ти.

Възможно е ... все пак е тема с продължение. А и другия вариант също е възможен. Не е лесно да имаш или да си имал слабоумен скорпион който 3 години да си мисли, че всичко случващо се в ежедневието му около него, се случва за неговото внимание спрямо теб. И за което постоянно да си получавал десетки обвинения с SMS-и или обаждания в които да ти се вменява вина и отговорност, но да не ти се позволява възможност да се защитиш или да поговориш с човека обвиняващ те. Тоест, тя си водеше монолог. Дъжеше на това да ме обвини все във нещо, но не ми позволяваше обратен разговор да ми обясни или да я попитам защо така е решила. Примерно като й спре тока, да ми обясни как така е стигнала до този извод че аз й го спирам за нейното внимание. Или когато принтера там на една нейна колежка с която не се понасяха спре да работи, да ми обясни как е достигнала до извода, че аз й го спирам при условие че никога не съм познавал тази й колежка и/или съм имал допир до нейния принтер или каквато и да била друга нейна техника защото не съм влизал в нейния офис.

Не е лесно като да си седиш и да се занимаваш с собствените си ежедневни проблеми, както всеки друг нормален човек и изведнъж да получаваш подобни SMS-и само защото някой направил нещо или се отнесъл грубо и отсрещния решил, че нещото случило му се около него се дължи на теб, а ти грам идея да си нямаш изобщо за какво става въпрос.

И въпреки, че му казваш "не" той да си продължава да ти намила на главата всеки път кога в ежедневието му стане нещо и той/тя да не може реално да прецени на какво се дължи и за това да предпочете да те обвинява теб за нещо което неразбира защо се случва, а единствено да подозира... че се случва за нейното внимание и заради това да ти скапе и живота и психиката. Обвинявайки те постоянно всеки ден все във нещо, навсякъде където и да отиде да вижда по нещо което неразбира защо се случва и да преполага, че то се случва защото ти го правиш за да ти "обърнела тя някакво внимание" което изобщо никога не съм търсел от нея.

Ама явно един Скорпион науми ли си нещо, оправия няма и ако се падне такъв с въображение и отмъстителен... край.

И защото явно неразбира, че всяко едно отношение на всеки един човек спрямо нея е строго индивидуално, а не причинявано от друг. Избърсва техните г*зове мигновено с мен, оневинявайки тях, обвинявайки мен без грам идея да си имам изобщо ама изобщо какво се случва, се е случило, къде, как и кога.

И от нея започнах вече да разбирам какво означава буквално това "да имаш голяма уста и празна глава" защото тя буквално си измисля някакъв сценарии и самичка си влиза в собственоръчно създадения филм недопускайки чуждо мнение да й въздейства на представите й за реалноста които тя сама си е измислила.

Скрит текст:

Защо губиш приятели? Само общи такива ли имате? С моя мъж сме заедно от 20 години и си имаме приятели, които не са ни общи и съответно аз нямам координатите на неговите, както и той на моите.

Тя е от друг град...Хасково, но живее на квартира в Пловдив откъдето съм аз и имах злопоучието да я запозная с всичките ми познати и приятели, тогава когато всичко беше нормално и изобщо не бях очаквал, че ще се получи нещо подобно и то предимно заради други хора от нейното всекидневно обкръжение които никога не съм познавал.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 07:27 от Alex271

# 84
  • Мнения: 845
Момче, блокирай я отвсякъде.
Внеси я в черния си списък в социалните мрежи, имейлити си, смартфоните си и т.н., за да не получаваш нищо от нея.

Забрави за твоите познати.
А за твоите приятели, тъкмо ще ги отсееш. Да си отиват тези, които вярват на нейните фантасмагории и не познават добре теб.
Игнорирането е най-добрата стратегия за теб.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Момче, блокирай я отвсякъде.
Внеси я в черния си списък в социалните мрежи, имейлити си, смартфоните си и т.н., за да не получаваш нищо от нея.

Забрави за твоите познати.
А за твоите приятели, тъкмо ще ги отсееш. Да си отиват тези, които вярват на нейните фантасмагории и не познават добре теб.
Игнорирането е най-добрата стратегия за теб.

Аз точно това й правя вмомента. Особено след като едва преди месец разбрах мотивите й поради които е правела всичко това през годините и все още прави спрямо мен, но този път вече пред други.

# 86
  • Мнения: 845
Момче, блокирай я отвсякъде.
Внеси я в черния си списък в социалните мрежи, имейлити си, смартфоните си и т.н., за да не получаваш нищо от нея.

Забрави за твоите познати.
А за твоите приятели, тъкмо ще ги отсееш. Да си отиват тези, които вярват на нейните фантасмагории и не познават добре теб.
Игнорирането е най-добрата стратегия за теб.

Аз точно това й правя вмомента. Особено след като едва преди месец разбрах мотивите й поради които е правела всичко това през годините и все още прави спрямо мен, но този път вече пред други.
Още един съвет ти давам, намери си веднага нормално гадже, с които да се обичате.
Като я намериш, нещата ще се променят в положителна посока за теб. Защото твоите приятели и хората около теб, ще разберат, че ти си читав, а тя е лудата бивша, която се опитва да съсипе теб и твоя живот. Не е добра идея да си сам в момента.
Въобще си живей живота, намери си ново и интересно хоби, огради се с момичета, а сред тях да намериш една, с която да се влюбите.
Щастие ти пожелавам.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Момче, блокирай я отвсякъде.
Внеси я в черния си списък в социалните мрежи, имейлити си, смартфоните си и т.н., за да не получаваш нищо от нея.

Забрави за твоите познати.
А за твоите приятели, тъкмо ще ги отсееш. Да си отиват тези, които вярват на нейните фантасмагории и не познават добре теб.
Игнорирането е най-добрата стратегия за теб.

Аз точно това й правя вмомента. Особено след като едва преди месец разбрах мотивите й поради които е правела всичко това през годините и все още прави спрямо мен, но този път вече пред други.
Още един съвет ти давам, намери си веднага нормално гадже, с които да се обичате.
Като я намериш, нещата ще се променят в положителна посока за теб. Защото твоите приятели и хората около теб, ще разберат, че ти си читав, а тя е лудата бивша, която се опитва да съсипе теб и твоя живот. Не е добра идея да си сам в момента.
Въобще си живей живота, намери си ново и интересно хоби, огради се с момичета, а сред тях да намериш една, с която да се влюбите.
Щастие ти пожелавам.

Благодаря, просто за момента отлагам защото не се чувствам въстановен от преживяното и си давам малко време да вляза обратно в кондиция, но това което казвате е точно... най-правилното нещо което следва да направя.

# 88
  • Мнения: 845
А също така се консултирай с психолог първо. За да се възстановиш по-бързо и качествено от преживяното.
Няма нищо лошо и срамно да потърсиш професионална помощ, отношенията с луд човек могат да съсипят и най-здравия човек психически и емоционално.
Ето ти този психолог, той дава и онлайн консултации във форума.
Можеш да го питаш тук.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1201557
Поздрави.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 09:04 от Дракарис

# 89
  • Мнения: 36 032
ако ти си читав човек и приятелите ти са ти истински приятели, ще вярват на теб, не на нея - ако не ти вярват, за какво са ти?
обърни гръб на тази история и я отмини независимо от последствията
блокирай момата, забрави мотивите й, те не те интересуват вече, това е минало и чопленето му не ти помага - само си мислиш, че разбирането те лекува, но не е така - за какво точно ти е това разбиране? скорпиони, принтери, смс-и, купища глупости... намери нещо по-интересно, с което да си занимаваш главата и тялото, защото колкото повече се вглеждаш и се връщаш, толкова по-трудно ще се откъснеш и по-трудно ще намериш нова приятелка
освен това има опасност новата девойка да го отнася заради старата история - дори и да си мислиш, че няма, ще й го причиняваш несъзнателно

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 09:03 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт