Бременност и нова работа

  • 2 903
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 355
Като кандидатствах за работа, още преди да забременея, това беше един от дискутираните въпроси по интервютата. Съгласна съм, че работодателят може да се интересува от такива неща, но това е доста лична тема за обсъждане. Има майки, които с години пробват да забременеят и това не означава, че не могат да търсят работа и да я сменят в това време...Пък и плановете са едно - а реалността - съвсем друго.
В моя случай - забременях на третия месец от началото на новата работа. Още не бях казала (чаках да мине малко време, суеверие) и колеги от други отдели ме бяха разконспирирали вече и звъняха на шефа ми зад гърба ми за да питат кога ще се освободи мястото ми. Аз реших да кажа само на шефа си точно по тази причина, и обявих официално нещата когато договорът ми стана от изпитателен на постоянен. Точно една седмица по-късно разбрах, че съм бременна с близнаци и трябва мноооого пазене, лежане и т.н. Наложи се да излезна в болнични, въпреки че не исках и отлагах до последно и накрая лекарят ми направо ме заплаши, та полежах малко вкъщи и после не много малко в болница. А си правех планове как ще работя едва ли не до термина...
Може да стана малко объркано, но исках да ти кажа, че всеки случай е много индивидуален и трябва да прецениш. Аз лично не бих казала на първо интервю за работа, че чакам бебе в толкова ранна седмица. Дай шанс на работодателя ти да те оцени като професионалист, и доброто отношение в този случай няма да закъснее. Мисля, че биха те чакали и пазили мястото и след раждането.
Още повече, че става дума не просто за работа някаква, а за такава, за която си мечтала и чакала доста време................

# 16
  • Мнения: 79
Бих искала да споделя и моето мнение или по- точно това, което преживях самата аз.Забременах непосредствено след свадбата ни.Тъкмо бях завършила висшето си образование и още не ходех на работа.Реших да потърся каква да е работа за да си помогнем финансово.На много места ходих, но нали и аз да съм коректна веднага си казвах, че съм бременна и......удрях на камък.По едно време така се бях депресирала, че вече си мислех, тези хора деца нямат ли или тях майки не са ги раждали.Така и не намерих работа.Изкарах си майчинството и по щастлива случайност почнах работа по моята специалност.Още на първото интервю шефът ми каза ,че не искал да чува за деца поне две години.Е, те минаха.Даже 4.И аз реших ,че е време за второ.По същото време ми бе предложено друго място/по-добро/и пак ме питаха дали възнамерявам да имам второ дете.Този път казах "да" Laughing и съм си на старото раб. място.Прецениха ,че било по-добре да си остана тук докато евентуално родя и си изкарам отпуска по майчинство.Пък после......божа работа.Така че добре прецени и обмисли възможностите, а и твоите собствени желания.Стискам палци нещата да се развият добре за теб Hug

# 17
  • Мнения: 8 917
ами освен да ти пожелая успех на интервюто и да попаднеш на готин шеф друго незнам какво, но най добре опознай се с колегите и след това им кажи  Peace
Подкрепям и аз  bouquet

# 18
  • Мнения: 357
Уиш, съветвам те до края на третия месец да си траеш. НЕ си длъжна да съобщаваш на интервюто радостната новина Naughty Първо си в толкова ранен етап, че дет' се вика може още да не си разбрала. второ, не ти го пожелавам в никакъв, ама никакъв случай, но се случват разни неща при ранна бременност, така че излишно е да си "признаваш". Не си длъжна и не го прави, това няма нищо общо с лоялността. Като минеш 12-14-та седмица говори с шефа си най-спокойно и го остави да действа както сметне законово и морално за добре. Не чакай да ти проличи много, но и не се престаравай в искреността си! Не си прокажена, а бременна, имаш право да си работиш и да си бременeeш!
Лека, красива и безпроблемна бременност ти желая и успех в новото начинание!  bouquet

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Първо да те наемат newsm10 После при всички положения ще си на изпитателен срок и като минеш 12-13 г.с. кажи на шефа. Както са казали всичко се случва, а на интервюто е прекалено рано за тази новина (от гледна точка г.с.)
Аз бях на шестмесечен изпитателен срок и забременях в този период, после минах на постоянен договор без изобщо да ми правят проблем. Та не е невъзможно.

Общи условия

Активация на акаунт