Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 3

  • 50 842
  • 770
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 221
Навсякъде има кусури. Аз също мога да кажа само хубави неща за клиниката, защото клиниката се прави от лекарите и ембриолозите. Двамата мъже ембриолога имат златни ръце.
Но ако случаят ще изисква ПИД, надраскване, биопсии и т.н., да клиниката не е за вас. Но тогава може би няма подходяща клиника в България подходяща.
Много е важна връзката лекар-пациент, няма ли я и най-скъпата техника не би донесла спокойствие и увереност

# 496
  • Мнения: 5 898
Тази връзка е другото нещо, което ме притеснява. Защото доколкото разбирам работят като екип и не си следен от един лекар. Което определено не ми е ок. Много трудно се доверявам. С времето се натрупаха прекалено много особености при мен и искам поне един човек да ме следи дори и да не може да запомни изцяло моя случай. Но, ако трябва непрекъснато да напомням и проследявам няколко човека, ще е доста натоварващо.
Ясно, че няма перфектно място, но се опитвам да претегля +/- понеже ми предстои последен опит и не искам да имам угризения в последствие

# 497
  • Мнения: 164
Аз съм от доволните. Първо ин витро по фонда успешно. Др Матеева е моят човек.
Голям проблем обаче в клиниката е безкрайното чакане и неспазване на часове! Понякога се чака над час и половина! Аз успявах защото работата ми е не е на едно място, пътувах из града и можех да съчетая нещата. Ако работиш на смени или почивните ти дни са през седмицата, също може да си позволиш да чакаш. Но преглед в обедната почивка, при редовна смяна - забрави.
В Селена спазват ли се часовете?

# 498
  • Мнения: 116
В Селена е различно при всеки лекар. При др. Минев съм чакала и 4 часа за да влезна за преглед, при др. Ставрев, беше доста по-организирано.

# 499
  • Мнения: 5 898
Честно казано ин витро клиника и прегледи в обедната почивка изобщо са ми взаимоизключващи. Чакането е неуимуемо поради естеството на работата на ин витро клиниките. Свикнала съм с това да вися по 3-4 ч и отгоре по време на процедура, както и като бременна. В началото е неприятно, но с времето привиква. Отделно, че години наред пътувах до София и дори не мога да си представя лукса от ходенето в клиника, която е в града ти. Ставаш и просто отиваш за хормони и преглед без да трябва да пътуваш часове наред  по нощите, да отсъстваш с дни и да спиш по хотели.
Благодаря за споделеното. Пожелавам успех на всички Sunglasses

# 500
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 880
В Ню Лайф съм висяла по 3 часа за една проста фоликулометрия от 5 мин. В Селена никога не съм чакала повече от 5-10 мин, даже в повечето случаи влизам точно на часа или по-рано. Винаги има часове, дори при започнала процедура влизаш при доктора с час. Докато в Ню Лайф - отиваш в 8, за да пазиш ред. След теб идват други момичета, но понеже те са инвитро, чакаш, защото са с предимство. Докторката идва в 9-9.30, зависи колко пункции е имала. Започва да вика тях. То стане 10-10 и нещо. По някое време излиза да пуши и пие кафе, нищо че я чакат 20 момичета. И докато влезеш, станало 11. Това беше една от причините да си изгубя доверието в тях - липсата на всякаква организация. В Селена само за лабораторията се чака малко повече (макс 30-40 мин), но огромното предимство е, че те си съгласуват резултатите с доктора и се обаждат да кажат какво правиш. Не се налага да тичаш до там отново, като ти излязат резултатите, да висиш и да си губиш времето, за да ти кажат ОК ли са нещата. Спрямо Ню Лайф организацията е на доста по-добро ниво. Лабораторията си е на място и като дам кръв сутрин, до обяд са се обадили да кажат какво е казал докторът. В Селена съм при д-р Ставрев.
В Ню Лайф загубих връзката лекар-пациент доста отдавна. Чувствах се ужасно неглижирана и сякаш за тях моите проблеми бяха дребни. Може би да, на фона на всичко, което те са видели. Но за мен всеки проблем е важен, щом ти спъва процедурата.

# 501
  • Мнения: 833
Тази връзка е другото нещо, което ме притеснява. Защото доколкото разбирам работят като екип и не си следен от един лекар. Което определено не ми е ок. Много трудно се доверявам. С времето се натрупаха прекалено много особености при мен и искам поне един човек да ме следи дори и да не може да запомни изцяло моя случай. Но, ако трябва непрекъснато да напомням и проследявам няколко човека, ще е доста натоварващо.
Точно това е и най-големият им проблем според мен. Няма такова нещо като един екип - те са екип защото работят заедно,при еднакви условия,уеднаквени процедури и т.н обаче това са различни лекари с различна практика и опит. Аз съм минала през трима лекари там, д-р Минчев не го знам защото явно е от скоро - ами всеки е различен,един вижда едно,друг друго, един казва едно, на следващия преглед при друг лекар - друго. И след като ми прецакаха трансферите и чаках година за "перфектната" лигавица (каквото и да разбират под това) се принудих да си изместя ембрионите. Забременях в същия месец когато ги изместих, при далеч от "перфектната" лигавица. И не е вярно,че било нормално да се чака - в клиниките в София на десет пъти един ми се е налагало да чакам. Всичко е въпрос на организация. А за липсата на връзка с лекаря изобщо няма да коментирам. Както се каза вече - навсякъде има доволни и недоволни, важното е човек да прецени на какви компромиси е готов

# 502
  • Мнения: 7 259
bella-li, къде си измести ембрионите и имаше ли проблеми от страна на Ню Лайф относно преместването?

# 503
  • Мнения: 833
bella-li, къде си измести ембрионите и имаше ли проблеми от страна на Ню Лайф относно преместването?
Изместих ги в София, колебаех се между Токуда и МЦ Афродита, в крайна сметка избрах Афродита. Не съм имала никакви проблеми с Ню Лайф, не съм и очаквала, но не съм говорила с тях по този въпрос. Иначе предполагам щеше да има неприятни коментари, въпреки че за решението си имам сериозни причини, не е взето от днес за утре и много го обмислях. Попълва се един документ и ембриолозите много професионално си уточняват процедурата по преместването. Това явно е практика в клиниките

# 504
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 880
bella-li, Минчев е там от доста години, може би от самото начало почти. Обаче, той работи и в Пълмед и рядко съм го виждала в Ню Лайф.

# 505
  • Мнения: 7 259
На мен Минчев ми беше правил хистероскопия в Пълмед.

bella-li, заради Станулов ли избра МЦ Афродита? Аз също обмислям много дали да не се прехвърля при него.

# 506
  • Мнения: 833
Възможно е просто да не съм попадала на него, но честно казано това няма значение. Аз отидох в клиниката заради д-р Петрова,ако в началото ми бяха казали,че няма време за мен,имат много пациенти и т.н. щях да си спестя тези две години и да си изместя ембрионите много по-рано. А не да платя 12000+ и да се чувствам като натрапник всеки път когато имам работа с клиниката. Резултата от едни правилни грижи и коректно отношение лекар-пациент е налице - бременна съм вече в 15 гс и ако Господ е с мен, ще си го родя след 3 миседа и 4 загубени деца в 10 гс в Ню Лайф.... Ами няма как да кажа,че съм доволна. Имат позитиви разбира се - леките случаи забременяват и раждат без проблем,те правят прекрасната статистика на клиниката... дано обаче да не сте от "другите" като мен. Пазете си здравето и нервите Simple Smile пожелавам на всички да прегърнат децата си,без значение в коя клиника са успели
bella-li, заради Станулов ли избра МЦ Афродита? Аз също обмислям много дали да не се прехвърля при него.
Ако му имаш доверие, опитай. Истината е,че професионалисти има навсякъде,успели и неуспели - също. Аз просто бях сигурна къде ми е проблема, затова рискувах. Този проблем не зависи от лекаря, който прави трансфер,а по-скоро от грешна терапия след трансфера. Затова при мен нямаше значение кой ще ми направи трансфера. Но да, д-р Станулов е много внимателен, детайлен и се вслушва в мнението на пациента си. Затова реших да съм при него.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 15:44 от AnMary

# 507
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 880
Bella-li, чудесни новини. Желая ти от сърце да износиш бебчето до термин и да си го родиш живо и здраво. Другото остава на заден план. Да, наистина леките случаи забременяват и раждат. По-заплетените или с досадни проблеми ги хвърлят в десета глуха. Все едно искаш нещо без пари, а то далеч не е така.

# 508
  • Мнения: 1 221
Ще ми се да се включат и доволните от клиниката, защото много я оплюхте. Аз от три години съм в клиниката, никога не съм била натрапник, а повярвайте ми, малко са тези ходили по-често от мен. Докторите се шегуваха, че ще ми дадат личните си адреси. Имало е моменти, когато не са ме таксували, на оперативки са се събирали заради мен, БЕЗПЛАТНО са поръчвали за мен и още една жена медикаменти от Германия и ни прилагаха терапия. Толкова често съм била там, че всички ме познават по име и фамилия. И не, никога не съм била натрапник и никога не съм получила лошо отношение дори в дните, когато са супер натоварени. И да, (да ни пази Господ) бременна съм. Сигурна съм, че доволните сме много повече от недоволните. Доволни и недоволни има и от клиниките в Турция. А при избора, който имаме в Пловдив: Ню Лайф или Селена,  това е реалното сравнение, което трябва да се прави, защото не всеки може да си позволи да пътува.
Относно дали трябва да се погледне цветната снимка, мнението на лекуващия лекар няма значение, а само това на рентгенолога. Бях на консултация в Бахчеджи при д-р Карликая, въпросът му беше:"Какво каза рентгенолога? И на мен така ми изглежда, но е важно какво е написано в заключението"
Ако търсите лекар по всичко, Ню Лайф не е вашето място. Поне д-р Петрова. За хормони ме праща при ендокринолог, за имунология: имунолог, не коментира терапията на мъжа ми, защото няма медицинското право да го направи. И съм благодарна, защото заради лекари, които си прескачат правомощията бях диагностицирана със запушени тръби и липса на овулация, при прекрасни тръби и овулация, а всъщност явен мъжки фактор.

# 509
  • Мнения: 1 193
Тери, чудесни новини, много се радвам за теб. От все сърце ти пожелавам успех и до финал ♥
Аз както казах съм доволна, в други клиники съм чакала много повече. Да, нямат часове, но ти си го знаеш и си подготвен, а в Селена, при д-р Матев дори със запазен час ми се наложи да чакам 4 часа, защото те там и израждат, и правят операции и ако ги викнат, отиват. Да не говорим за абсурда да чакам един час за изследвания. Моят мъж каза, че в Селена кракът му няма да стъпи и се преместих.
А примерно Станулов за мен е голям бъзльо и не наясно с много неща. Когато отидох за първи път при него, тогава в болница Лозенец, си беше качил краката на бюрото и като влязох не ги свали веднага, а след няколко секунди. Почувствах се супер неудобно. Окей и те са хора, но може ли подобно отношение към пациент?
В Ню Лайф Никога не ми е пречило това, че един ми е лекуващият лекар, а друг ми прави трансфера. Д-р Танев ми направи първият трансфер, мехурът ми наистина не беше много пълен, беше ме страх да отида с пълен мехур и матката трудно се визуализира така. Въпреки това трансферът беше успешен, но се оказа мисед в 8 г.с.
За мен най-важното е да имате доверие в лекаря си. Нямате ли, започнете ли да се съмнявате, веднага се преместете. Доста съм ги обиколила и мога много да напиша какво претупване е по другите клиники, чакане с часове, недоглеждания, грешни терапии и т.н. В Надежда можеш да отидеш на обяд за пункция и да ти я направят вечерта в 21 часа. Човек просто трябва да открие своето място. На един ще обърнат внимание, на друг не, това се случва в абсолютно всяка клиника. Намерете си мястото, където се чувствате добре.

Общи условия

Активация на акаунт