Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 3

  • 50 736
  • 770
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 116
Не може да се каже, че леките случаи успяват само. Аз не съм от леките, имам 7 инвитро опита и 3 спонтанни аборта в 6-7 г.с.

# 511
  • Мнения: 829
waterviolet това се опитвам да кажа и аз - навсякъде има доволни и недоволни,това всички го знаем. Но не мисля,че когато няколко пациента се оплакват от едно и също нещо,това е "оплюване", това се нарича проблем на клиниката. Не сме тук да набираме пациенти за Ню Лайф, т.е. само да пеем хвалебствени химни, надявам се. Тук сме да обхванем опита на много хора с цел да си бъдем полезни,това включва и положителен и отрицателен опит. Нека хората да знаят,че може да получат персонално отношение като teri_90, но може като мен да се разберат с лекаря да се чуят и след това да не им вдига телефона,да не върне обаждане и т.н. Мисля,че е човешко всеки да има личен живот и свое време, редно е да не се поемат такива ангажименти към пациента след като не можеш да ги изпълниш. Какво ще стане ако тук се включат останалите недоволни пациенти,за които случайно разбирам от други теми?
 Не агитирам за д-р Станулов, знам за пациенти, които не успяха при него. Не агитирам за никой, защото не ми е работа да поемам такава отговорност към съдбата на случайно четящи темата хора. Аз мога да кажа от какво не съм доволна - липса на директна връзка с лекаря относно назначени от него лекарства, липса на организация, в следствие на което година ( година и половина след последния кюретаж, но изваждам 6 месеца за възстановяване) не стигнах до трансфер след какви ли не обяснения за отлагане на трансфера. На моите 40 години всеки знае какво представлява +/- една година загубено време. Три миседа след спиране на преднизолона в 9 гс ( сега май вече го спират в 12 гс....защо ли), на което никой не обърна внимание и т.н. Всички специалисти и изследвания са били по моя инициатива, д-р Петрова май единствено ме насочи към психолог Grinning
Като + мога да кажа от опита ми, че имам 3 бременности от 3 трансфера. Това е по въпроса, не е само черно и бяло, както казах - въпрос на компромиси.

# 512
  • Мнения: 1 192
Не мисля, че Тери нещо лошо каза с това, че я оплюхте. По-скоро, че винаги има недоволни, но и доволни и е редно все пак и доволните са се включат. Аз също не агитирам за нищо. Всеки има глава на раменете. Просто проблемите, които споменавате в другите клиники ги има също. Затова казвам, че човек трябва да има доверие на лекаря си и на клиниката. Аз пък срещам много успели момичета и доволни от Ню Лайф. Потърсете ги в групата Ин витро във Фейсбук, много от тях са успели от първи път. Просто не е правилно да се твърди, че едва ли не е най-лошата клиника, най-невнимателните лекари и само недоволни има. Пак ще кажа навсякъде има както недоволни, така и доволни пациенти.
Приключвам, не ми се спори. За мен най-доброто нещо, което човек може да направи е да не се влияе от мнения, а да отиде на преглед на няколко места. Където се почувства добре и му допадне лекаря там е неговото място.

# 513
  • Мнения: 1 221
Доволните няма да ги намерим по форумите, те си гледат децата. Това е. Аз се опитвах да кажа, че навсякъде е едно и също, един лекар е един с едни пациенти и друг с други. Никой не бива да се повлиява по лични истории, а по своето чувство към лекар, както и да се прави трезва преценка какво ни трябва като изследвания, процедури, ако текущата клиника го няма, сменяйте, която и да е клиниката.
Bela-li, знам твоя случай и много се радвам, че сте прескочили страшната седмица. Господ да е с вас и занапред.
Но иначе относно кортикостероидите, практика е да се спират до 11г.с. Пиша го, за да не се подведете по частния случай на bela-li. Моя приятелка имаше мъртво раждане, защото в Надежда не й бяха спрели кортикостероидите. После обиколи цяла България да търси лекари и отговори и отговорът винаги беше:"След 11г.с кортикостероидите в общия случай водят до дегенерация на плода". Пази Боже!
Бъдете здрави, мислете разумен, не кой какво е казал. Докато чакате по коридорите, говорете си жените около вас, това е опит, който ви се дава от първа ръка.

Аз лично, докато съм била след трансфер се запознах с такива жени и с такива успехи, че съм започвала да вярвам в чудеса. не ви пропагандирам за Ню Лайф, имат си кусури с организацията, бяха започнали да ги поправят, но работата на смени заради Ковид отново докара дълго чакане заради натовареността. Но в едно съм сигурна, няма лесен случай. По книга ние бяхме лесен случай, сега се водим един от трудните случаи на клиниката. Едно мога със сигурност да кажа, в клиниката приемат много сложни случаи. Говорила съм с жени след трансфер. Последната беше вече родила от първо инвитро, след отказ от три известни клиники. Само в  Ню Лайф са ги приели. Заради нея главният ембриолог беше дошъл в почивния си ден за пункция в събота, искаше той да работи техния случай. Една друга жена със здравословни проблеми не ходила за изследвания в клиниката, сестрите ходили сутрин рано да й вземат кръв за хормоните. И на фона на тези жени ще има такива, които са "претупани", факт. Много ми хареса какво каза една лекарка (не от Ню Лайф), имали пациентка преди 10 години, минала през Надежда, когато клиниката е била в топ форма, три неуспеха. Отишла в Турция, пак неуспех, върнала се в Пловдив в някаква малка клиника, която вече не съществува. Успяла при някой си доктор Тони, който никой от нас не е чувал и за нея този доктор Тони е най-великия на света.
Пожелавам на всички нас да открием най-великия доктор за нас, е която и клиника да е. Всички го заслужаваме и ще стане!
П*С* И само да потвърдя колко е субективно всичко. Момичетата пишат, че са чакали по час за изследвания в Селена. Аз дори не съм им пациент, но се изследвам там и чакам точно по 5-10мин и до час имам резултати.

# 514
  • Мнения: 829
Успех момичета, каквото и да правите! Хич не ми дреме за клиниките - нашите мнения няма да им намалят или увеличат оборота и за съжаление пациентите им няма изгледи да свършат. Мен ме интересува ако мога с нещо да помогна, дори и с лошия си опит,да се знае,че има избор и да не се примиряваме защото "така било". Аз лично моя избор съм го направила.
Случая ми наистина е много частен, много лекари да не кажа специалисти в своята област не се справиха с него. И още не се знае дали ще завърши успешно. Нова година-дано донесе на всички ни повече късмет и успешни процедури. Аз едва ли ще се включа повече в темата,но ще стискам палци на всички, които продължават Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 дек 2020, 15:06 от bella-li

# 515
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 825
Аз също не смятам, че това е плюене по клиниката. Излагаме факти, всеки от своя си опит. И не с цел да се очерни името на Ню Лайф, а момичетата да имат и друг поглед и изводи от чужд опит, за да са бдителни и да търсят друго мнение, ако се съмняват в нещо.
Три години съм прекарала там в опити да ни се случат нещата. Първите 2 години не можаха да ми излекуват бактериите. Да, за тях е нищо, в сравнение с по-сложните проблеми. Но за мен, като пациент, те не се справиха с това просто нещо. Отговор от лекар - Ми ти не се бършеш правилно, затова имаш бактерии - не е отговор за мен. Съжалявам, не съм на 5 години, за да ми се отговаря по този начин. Най-лесно е да наблъскаш АБ и готово. И Петрова така, и Танев, и Минчев. Накрая излязох резистентна към почти всички АБ, а бактериите си стояха. Това са 2 години и почти 20 МБ. Обвинявах себе си, защото те са лекари, а явно аз не правя нещата както трябва. Докато накрая ме излекува друг лекар на друго място с ПРОБИОТИЦИ. И да чукна на дърво, 6 месеца вече съм чиста. И въпреки това им имах все още някакво доверие и продължавах да ходя там. Всеки път, като ходех за изписване на лечение, питах какво още да направя, за да се оправя. Отговаряше ми се - Не е голям проблем, искат ни го по протокол. Ми хубаво, ама мен това не ме грее, като 2 години този проблем си седи и ми спира процедурите. И решение за мен няма, всеки път едно и също - МБ-бактерии-АБ и отново, и отново.
След първото неуспешно инсе отидох при Петрова да говорим. Каза - идваш на 2ри ден и правим подготовка за ново. Питам за изследвания - нямало нужда (а аз нямах актуални хормони от близо 3 години). Аз ли трябваше да си назнача? Четях как други момичета в други клиники ги следят изкъсо, а аз - каквото дойде.
Относно ЦС - не съм единствената с този проблем. На лични ми писаха още момичета в абсолютно същото положение, които са били пациентки на Ню Лайф и с ЦС в Пълмед. Уж всичко е наред, а после се оказва точно обратното. Да, рентгенолозите за това са учили, но лекарят трябва да може да види и да разчете снимката. При съмнение, да те прати за второ мнение. Никой не е безгрешен, лекарят е ДЛЪЖЕН да провери. Благодаря на Господ, че не съм забременяла от тези инсета, че вероятността да е извънматочна е огромна с моите сраствания.
Факт е, че има много успели момичета. Това не го отричам. Моя много близка приятелка забременя на втори месец след посещение при Петрова напълно естествено. Но Минчев без малко да изпусне бебето, заради недоглеждане на системно високо кръвно и прееклампсия при майката. Бебето изоставаше със седмици, не с дни и все я успокояваха, че е добре. А тя се притесняваше и постоянно им казваше, че за нейния организъм това кръвно е необичайно високо. Няколко пъти лежа с проблеми и контракции. Роди се едно кило бебе в седми месец, а отговаряше на 6.5 м. Два месеца бяха между живота и смъртта - бебето в болница, те у тях.
Ами, съжалявам, за мен това са сериозни неща. Ако са претоварени,  нека поемат толкова пациентки, колкото могат да обслужат АДЕКВАТНО. Петрова може и да е добра, но е ужасно претоварена и недоглежда. Ходех по едно време през ден и все ме питаше за какво съм. Преди първото ми инсе, в деня на Овитрела, аз нямах готова МБ, защото ми я взеха късно и не излезе на време. Оказа се проблемна и ми спряха опита. А аз издадох сума пари за прегледи, пих лекарства, правих изследвания, които после изтекоха. Ще сравня със Ставрев - още на първи преглед си отвори досието ми на компютъра си и ЗАПИСА всичко, което му казахме, а ние отидохме само за второ мнение и разговор след второ неуспешно инсе. Нито един път за тези два месеца, в които съм при него, не ме попита коя съм и за какво съм. Отваря си досието ми и си чете. Винаги знае на кой ден съм от МЦ и какво точно правим. Винаги, като го попитам за мое изследване, което мен ме е озадачило или притеснило, вече го е видял и изказва мнение. Може да е с 2 думи, но е в час. Като сляза в инвитрото, те вече знаят докторът какво е коментирал и какво иска да направят и го правят. При Петрова бях като грамофонна плоча - всичко си изпявах отначало при ВСЯКО посещение - коя съм, за какво съм, на кой ден от МЦ съм, в каква процедура съм и абсолютно всеки път да се обяснявам, че сме с донор. Е как не ме запомни за тези 3 години. Трябваше аз да следя какви изследвания искат и какво имам, а не тя. В Селена всеки път момичето си преглеждаше какво искат и има ли нещо за правене и казваше точно кога да го направя, за да е навреме.
Ами, съжалявам, за мен е уморително да се правя на лекар и да следя всичко, да не спя по цели нощи, за да чета, да изисквам аз и аз да питам какво да си изследвам. Да си търся аз алтернативи и начини да се справя с проблемите. За мен, лично за мен, за моят случай бях претупана сериозно и намирам сериозни пропуски в работата им.
Желая ви успех на всички и бъдете бдителни.
Дано 2021 донесе на всички мечтаните бебчета.

# 516
  • Мнения: 1 221
Мен едно много ме озадачава. Как жени от Ню Лайф бягат в Селена, защото не са им пуснали в Ню Лайф достатъчно изследвания и как по коридорите срещам жени избягали от Селена, защото не са им пуснали изследвания, а в Ню Лайф ги следят изкъсо.
И е така във всяка клиника, във всяка. Едни като мен следени изкъсо, други като blue.angel. Клиниките се безумно натоварени, взимат нови лекари, но всяка клиника си има лице и всеки ходи при този лекар. Дали ще е д-р Петрова, дали ще е Минев, Стаменов, Владимиров и потърпевши ще сме ние пациентите. Но нямаме избор, освен да сме бдителни, както blue е казала, и да се местим, ако се наложи. Имам една дружка избяга от Селена, отиде при Владимиров заради това, че се повлия от чужди истории, опариха я много жестоко там, сега ще се върне отново в Селена, понякога избираш по-малкото зло и се молиш на Господ.
П*С* Протокола за бактериите по време на арт си е факт, Наредба 28 На ИАТ, незаконно е да се правят процедури с бактерии. Ние с blue.angel се знаем покрай тези ни проблеми, аз се наложи да пиша на ИАТ и ЦАР за специално разрешение. От друга клиника ми казаха: "Чест им прави, че го спазват". В Селена например не излизат бактерии на микробиологии, просто казвам.
П*П*С* На мен лично много ми харесват такива дискусии, просто темите някак се разводняват, щеше да е хубаво да има тема: "От коя клиника съм не/доволна и защо" и да пишеха в нея хора. Има една много хубава тема за статистика, но от 5 години никой не е писал, а нещата се променят.

# 517
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 825
teri, излизат бактерии. Моя приятелка забременя, следи се и роди в Селена. Та тя спомена, че е лежала с бактерии в патологична. Следеше се само при Ставрев. Не вярвам да пишат фалшиво чисти МБ, за да не си спират процедурите. Аз не съм по фонда, всичко си плащам кеш, каква им е печалбата да не ми напишат реален резултат? Ти знаеш каква борба беше при мен. Нямах никакви оплаквания, течения, възпаления, нищо, а вечно излизаха бактерии. Но дори и да съм имала, което не оспорвам, не предложиха никаква алтернатива, никакъв друг вариант. Не подходиха индивидуално към моят проблем, който за мен си е важен, колкото и да е досаден. По едно време дотолкова се чувствах като натрапник, че ходих 2-3 пъти в Торакс за МБ. След 2 годишна борба главната сестра ми предложи да ме прати в Торакс да пусна и там МБ, ако се съмнявам в Писанец. Аз не се съмнявах, че имам бактерии. Аз се чудех как да ги махна, защото с пиене на АБ само се влошавах. А те не ми предлагаха друго решение. Нека си спазват Наредбата, в това няма лошо, наистина е похвално.

# 518
  • Мнения: 1 077
Bella-li, винаги си била напълно откровена в мненията си и затова много момичета тук следяха твоята история и се питаха как се развиват нещата. Пожелавам ти успех, защото е време да се случат така чаканите щастливи мигове.
Беше въпрос на време негативните мнения да избият в темата. Очевидно е, че в клиниката цари нарастващ хаос. Петрова има арогантно отношение към собствените си подчинени, какво остава за пациентите. Засега разчита на доброто име, което е изградила, но никой не може да компенсира човешкото отношение лекар-пациент. Всички сме наясно, че клиниката не смогва и е нужно да си отделим няколко години за диагноза, профилактика и процедура. Дано е по-хубава 2021!

# 519
  • Мнения: 79
Здравейте! Да попитам има ли тук някой от Бургас, който да е при д- р Добринка Петрова?

# 520
  • Мнения: 2 614
Здравейте, сега открих темите. Ин тересувам се в тази клиника има ли добър и внимателен гинеколог за първичен преглед?

# 521
  • Мнения: 1 221
Доколкото чувам доктор Матеева е много внимателна и подробна. По 40 мин били при нея прегледите. Ако търсите някой, който да е подробен и да отговаря на въпросите, тя е вашия човек. Била съм при нея да ми взима микробиология, що време си говорихме за бактериите ми.

# 522
  • Мнения: 2 614
Доколкото чувам доктор Матеева е много внимателна и подробна. По 40 мин били при нея прегледите. Ако търсите някой, който да е подробен и да отговаря на въпросите, тя е вашия човек. Била съм при нея да ми взима микробиология, що време си говорихме за бактериите ми.

Точно това търся, блягодаря за бързия отжовор ще звъня за час, че съм от друг град.

# 523
  • Мнения: 105
Аз препоръчвам д-р Минчев. Също е много подробен, обяснява всичко и е много любезен. Аз също бях при Матеева да коментираме резултати от микробиология, но тя се държеше арогантно с мен, не ми позволяваше да и задам въпрос (може би не бях нейн пациент). Единствено Минчев ми каза в прав текст да си направя микробиология в друга лаборатория, след като при тях излизаше все положителна (също не бях и негов пациент, а на Петрова). Според мен зависи и в какво настроение ги намерих лекарите 😀. Успех.

# 524
  • Мнения: 1 221
Аз от жената долу, която мери температурата, знам че д-р Матеева е много внимателна и не връща пациенти. Няколко пъти ми казва как работи до 8-9 вечерта, защото не връщала никой и преглежда всички по 40 минути и обяснявала по 100 пъти. Затова казах за нея, защото ми е информация от персонала им.
Иначе д-р Минчев е страхотен. Взимал ми е той микробиология. Гъмжах гъбички, зачервена, подута като маймуна. И като ми подаде ръка да сляза от магарето, много ми направи впечатление, мен щеше да ме е гнус да се пипна, честно. Това показва много уважение към пациента, макар че дори не му бях пациент.. Много е начетен и е в крак с новостите. Страхотен лекар. А и е хубавец. С мъжът ми все обсъждаме колко е готин доктора. Преди пункция като ми застана над леглото да ми говори и аз си повтаря : "Само като излизам от упойката да не им разправям на докторите колко е хубав д-р Минчев" 😁

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 20:43 от teri__90

Общи условия

Активация на акаунт