Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 7

  • 61 081
  • 767
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 35 946
Денис , за първи път от много време насам, М дойде без зацапване. Пия добавки, които ти си ми препоръчала от няколко месеца, като добавих и аминокиселини от един месец насам. Дано да съм на прав път! Благодаря от сърце!
Peace
Много се радвам и ще чакам още по-хубави новини.  Hug


Здравейте отново съм аз,също искам да попитам Денис,колко време могат да се пият NAC,L arginin и инозитол,мина месец откакто ги започнах,мисля за облекчаване на симптомите пак да си взема м2тон,поне докато го пиех преди фемостона ми беше спряло зацапването между всеки цикъл.. въобще 😔
NAC, Аргинин и Инозитол, може да се приемат до 6 месеца, без почивка. Ако дотогава, чудото не стане, може да направиш почивка 15-на дни и отново да ги приемаш.

# 241
  • Мнения: 45
Здравейте, бременна съм в  6 г с и взех тези витамини : https://www.iherb.com/pr/now-foods-prenatal-gels-dha-180-softgel … AYASAAEgI6v_D_BwE. Ок ли са според вАс? Малко ме притеснява Вит А, някъде съм чела че не е добре да се приема от бременни 😳
Благодаря!

# 242
  • София
  • Мнения: 35 946
Здравейте, бременна съм в  6 г с и взех тези витамини : https://www.iherb.com/pr/now-foods-prenatal-gels-dha-180-softgel … AYASAAEgI6v_D_BwE. Ок ли са според вАс? Малко ме притеснява Вит А, някъде съм чела че не е добре да се приема от бременни 😳
Благодаря!
Вит. А е ниска доза, а и формата е Бета-каротин, не се натрупва и не е опасна.

# 243
  • Мнения: 1 278
Денис, правих контролни на В12 и Д3:
м.януари след нередовен прием по презумпция ежедневно на Вигантол около година х5-10 капки и метилкобаламин 1000mcg подезично:
В12 - 337 pg/ml (190-914)
Д - 15.38 ng/ml (30-100)
м.май след сравнително редовен прием по горната схема, но смяна на продукт В12 на Natural factors  с този  https://www.amazon.com/Deva-Vegan-Vitamin-Dissolve-Lozenges/dp/B001GAOHTS за един месец (дозировката  е същата, но вторият съдържа още фолат и В6) :
В12 - 665 pg/ml (190-914)
Д - 24.50 ng/ml (30-100)
При двумесечен прием на Вигантол х10 капки след първоначалния свръх дефицит на Д преди 2 г. стигнах стойност 130. Спазвам правилото за прием с мазнина, но не пия вит. К. Тук ли бъркам? Освен това, не мога да задържа трайно висока стойност, т.е.трябва постоянен прием и пак не съм сигурно колко усвоявам.
В12 учудващо бързо се вдигна този път, според теб има ли връзка с комбинацията на витамини във втория продукт?

# 244
  • Мнения: 70
Аз само за отговоря, не съм Денис Simple Smile От дългократен опит при мен на Natural Factors б12 не става. На solgar много по-бързо ми действаха. Аз пиех по 5 капсули от Natural Factors и съм изпила цели 3 опаковки.
Сега си взех капки за нос 5000 микрограма на Herbamedica и усещам разликата физически, ще видим как действа на изследванията след контролата. Ако не стане ще отида да ми сложат инжекции, че ми писна.
За витамин д, най-бързо ми е повлиявало маслото от черен дроб на треска на blue pasture, но е 90лв. Все пак включа витамин А и омега3 мастни киселини, с което до някъде цената се избива, но по време на бременност трябва да се консултираме с лекарите в какви дози може да се пие,защото е много силна добавка. Успех!

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 19
Денис, здравей и тук!
Чета темата от много време, но никога не съм писала, всъщност съвсем скоро си направих акаунт. От всичко прочетено до тук за добавките и препоръките, които даваш си направих един списък и моля да ме насочиш дали е правилно.
Към момента приемам: сутрин на гладно: CGN Trans-Resveratrol, 98% Pure, 200 mg *1капсула
На обяд след храна: Геритамин (10 дни от 2-ри ден на МЦ); HaYa Labs Витамин Е 400 IU * 1 капсула (започнах го след като приключих приема на Геритамин); CGN CoQ10, 100 mg *2 на ден (когато прочетох за различните форми и действия вече го бях поръчала); Top Folate Quatrefolic 400 mcg *1капсула; Витамин Ц 500 мг * 1 таблета; Вигантол *10 капки.
Вечер след храна: Витамин К2 Natural Factors 100mcg *1 капсула; Solgar Selenium 100 mg * 1 таблетка.
Сега очаквам поръчка от айхерб на това:
Jarrow Formulas, Ubiquinol, QH-Absorb, 100 mg - добро ли е? *1 на ден?
American Health, Royal Brittany, Evening Primrose Oil, 1300 mg 2*1 на ден след храна
Jarrow Formulas, Inositol, Powder, 8 oz (227 g) - 2*2 гр на гладно, далече от кафе и 40 мин след Ресвератрол
Source Naturals, L-Arginine, Free Form, 500 mg - 2*500 мг на гладно
Doctor's Best, NAC Detox Regulators - 2*600 мг на гладно
Инозитол, НАЦ и Л-Аргинин на един прием - сутрин 40 мин след Ресвератрол, вечер 1 час преди храна.
CGN, Omega 800 by Madre Labs, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, Triglyceride Form, 1000 mg, мисля да вземам *2 на ден след храна или?
Убикинол, МВИ и Омега 800 на един прием след храна заедно с другите витамини.
Следващата ми поръчка ще е:
Healthy Origins, Active Trans Resveratrol with Red Wine Extract, 300 mg - дали е добър и всъщност колко мг на ден трябва да се приемат?
Zint, Grass-Fed Beef Collagen, Hydrolyzed Collagen Types I & III *6гр сутрин на гладно 40 мин след Инозитол, НАЦ, Л-Аргинин.
ALLMAX Nutrition, R+ Alpha Lipoic Acid, 150 mg - как се приема?
Nutrex Hawaii, BioAstin Supreme, 6 mg *1 на ден преди/след храна?
Nature's Life, Magnesium Malate, 1,300 mg - бях чела, че го препоръчваш, но не разбрах по колко се приема. До преди месец взимах Магнезиев цитрат на NOW 400 мг на ден;
American Health, Ester-C with Citrus Bioflavonoids, 500 mg - този витамин ц също препоръчван от теб, но виждам, че съдържа калции, апри положение, че пия витамин д и к2?
Целта ми е подобряване състоянието на яйчниците, овулацията и МЦ. Нямам конкретен проблем, тепърва предстои среща с репродуктивен. За сега се боря с кистата от 6 месеца, но и през декември на своя глава изследвах АМХ и резултата ме съкруши от всякъде - 0,10 ng/ml при референтни 0,777 - 5,24. В същото време имах и дефицит на витамин Д, а месец преди това ми откриха кистата. На ММ СГ е добра, правихме естествени опити, но се получи. Сега сме се насочили към специалист и евентуално инвитро процедура.
Дали добре съм ги съчетала? Трябва ли да добавя още нещо или да премахна? Приемам всякакви съвети и насоки. Знам, че добавките не са панацея, но все пак бих могла да опитам, а и в крайна сметка няма да ми навредят нали?
Благодаря ти, че помагаш на всички с безценните си съвети и препоръки!

# 246
  • София
  • Мнения: 35 946
Денис, здравей и тук!
Скрит текст:
Чета темата от много време, но никога не съм писала, всъщност съвсем скоро си направих акаунт. От всичко прочетено до тук за добавките и препоръките, които даваш си направих един списък и моля да ме насочиш дали е правилно.
Към момента приемам: сутрин на гладно: CGN Trans-Resveratrol, 98% Pure, 200 mg *1капсула
На обяд след храна: Геритамин (10 дни от 2-ри ден на МЦ); HaYa Labs Витамин Е 400 IU * 1 капсула (започнах го след като приключих приема на Геритамин); CGN CoQ10, 100 mg *2 на ден (когато прочетох за различните форми и действия вече го бях поръчала); Top Folate Quatrefolic 400 mcg *1капсула; Витамин Ц 500 мг * 1 таблета; Вигантол *10 капки.
Вечер след храна: Витамин К2 Natural Factors 100mcg *1 капсула; Solgar Selenium 100 mg * 1 таблетка.
Сега очаквам поръчка от айхерб на това:
Jarrow Formulas, Ubiquinol, QH-Absorb, 100 mg - добро ли е? *1 на ден?
American Health, Royal Brittany, Evening Primrose Oil, 1300 mg 2*1 на ден след храна
Jarrow Formulas, Inositol, Powder, 8 oz (227 g) - 2*2 гр на гладно, далече от кафе и 40 мин след Ресвератрол
Source Naturals, L-Arginine, Free Form, 500 mg - 2*500 мг на гладно
Doctor's Best, NAC Detox Regulators - 2*600 мг на гладно
Инозитол, НАЦ и Л-Аргинин на един прием - сутрин 40 мин след Ресвератрол, вечер 1 час преди храна.
CGN, Omega 800 by Madre Labs, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, Triglyceride Form, 1000 mg, мисля да вземам *2 на ден след храна или?
Убикинол, МВИ и Омега 800 на един прием след храна заедно с другите витамини.
Следващата ми поръчка ще е:
Healthy Origins, Active Trans Resveratrol with Red Wine Extract, 300 mg - дали е добър и всъщност колко мг на ден трябва да се приемат?
Zint, Grass-Fed Beef Collagen, Hydrolyzed Collagen Types I & III *6гр сутрин на гладно 40 мин след Инозитол, НАЦ, Л-Аргинин.
ALLMAX Nutrition, R+ Alpha Lipoic Acid, 150 mg - как се приема?
Nutrex Hawaii, BioAstin Supreme, 6 mg *1 на ден преди/след храна?
Nature's Life, Magnesium Malate, 1,300 mg - бях чела, че го препоръчваш, но не разбрах по колко се приема. До преди месец взимах Магнезиев цитрат на NOW 400 мг на ден;
American Health, Ester-C with Citrus Bioflavonoids, 500 mg - този витамин ц също препоръчван от теб, но виждам, че съдържа калции, апри положение, че пия витамин д и к2?
Целта ми е подобряване състоянието на яйчниците, овулацията и МЦ. Нямам конкретен проблем, тепърва предстои среща с репродуктивен. За сега се боря с кистата от 6 месеца, но и през декември на своя глава изследвах АМХ и резултата ме съкруши от всякъде - 0,10 ng/ml при референтни 0,777 - 5,24. В същото време имах и дефицит на витамин Д, а месец преди това ми откриха кистата. На ММ СГ е добра, правихме естествени опити, но се получи. Сега сме се насочили към специалист и евентуално инвитро процедура.
Дали добре съм ги съчетала? Трябва ли да добавя още нещо или да премахна? Приемам всякакви съвети и насоки. Знам, че добавките не са панацея, но все пак бих могла да опитам, а и в крайна сметка няма да ми навредят нали?
Благодаря ти, че помагаш на всички с безценните си съвети и препоръки!
Здравей!
Схемата ти на прием е много добра - Браво!
Ubiquinol може да приемаш 100-200мг/дн., след хранене, на един прием с Омега 3, МВИ...
Omega 800 - по 2 на ден е добре, приема се след хранене
Resveratrol е скъпа добавка, най-малко 200мг транс-ресвератрол, но ако може да си позволиш и повече, напр. до 1000мг./дн. е добре
R+ Alpha Lipoic Acid - приема се на гладно 40 мин след ресвератрол и 40 мин. преди Инозитол+Аргинин+NAC
BioAstin - по 1 на ден (6мг) - след хранене, може на един прием с Омега 3, МВИ, Ubiquinol ...
Магнезий - 300мг е добра дневна доза
Ester-C в него калция е малко и се използва за намаляване киселинността на вит.С/да не дразни стомаха
Добавките действат добре на АМХ и Инхибин В - дано скоро да имат ефект и при теб. Peace

# 247
  • Мнения: 273
Здравей Денис

Много благодаря и аз за всички съвети тук.

На мен драмата ми с тая схема е кога най-рано мога да пия кафе....

Аз взимам и Еутирокс и при мен нещата изглеждат така:

* Събуждане, Еутирокс
* Поне 1 час по-късно, Ресвератрол
* Поне 40 мин по-късно, R+ Alpha Lipoic
* Поне 40 мин по-късно, Инозитол+Аргинин+NAC

До тук, поне 2ч 20мин след събуждане се пият добавки, а доколкото разбирам кафе е хубаво да не се пие поне 1 час след Инозитола също и да се яде също.
Значи ако човек се буди в 7, преди 10.30 не може да пие кафе или яде. С неяденето грижа нямам, но да не пия кафе до 10.30 ми е много трудно.

Та, въпросът ми е, в колко НАЙ-РАНО човек може да изпие едно кафенце без да обезсмисли тези скъпи добавки??

Благодаря много предварително


Денис, здравей и тук!
Скрит текст:
Чета темата от много време, но никога не съм писала, всъщност съвсем скоро си направих акаунт. От всичко прочетено до тук за добавките и препоръките, които даваш си направих един списък и моля да ме насочиш дали е правилно.
Към момента приемам: сутрин на гладно: CGN Trans-Resveratrol, 98% Pure, 200 mg *1капсула
На обяд след храна: Геритамин (10 дни от 2-ри ден на МЦ); HaYa Labs Витамин Е 400 IU * 1 капсула (започнах го след като приключих приема на Геритамин); CGN CoQ10, 100 mg *2 на ден (когато прочетох за различните форми и действия вече го бях поръчала); Top Folate Quatrefolic 400 mcg *1капсула; Витамин Ц 500 мг * 1 таблета; Вигантол *10 капки.
Вечер след храна: Витамин К2 Natural Factors 100mcg *1 капсула; Solgar Selenium 100 mg * 1 таблетка.
Сега очаквам поръчка от айхерб на това:
Jarrow Formulas, Ubiquinol, QH-Absorb, 100 mg - добро ли е? *1 на ден?
American Health, Royal Brittany, Evening Primrose Oil, 1300 mg 2*1 на ден след храна
Jarrow Formulas, Inositol, Powder, 8 oz (227 g) - 2*2 гр на гладно, далече от кафе и 40 мин след Ресвератрол
Source Naturals, L-Arginine, Free Form, 500 mg - 2*500 мг на гладно
Doctor's Best, NAC Detox Regulators - 2*600 мг на гладно
Инозитол, НАЦ и Л-Аргинин на един прием - сутрин 40 мин след Ресвератрол, вечер 1 час преди храна.
CGN, Omega 800 by Madre Labs, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, Triglyceride Form, 1000 mg, мисля да вземам *2 на ден след храна или?
Убикинол, МВИ и Омега 800 на един прием след храна заедно с другите витамини.
Следващата ми поръчка ще е:
Healthy Origins, Active Trans Resveratrol with Red Wine Extract, 300 mg - дали е добър и всъщност колко мг на ден трябва да се приемат?
Zint, Grass-Fed Beef Collagen, Hydrolyzed Collagen Types I & III *6гр сутрин на гладно 40 мин след Инозитол, НАЦ, Л-Аргинин.
ALLMAX Nutrition, R+ Alpha Lipoic Acid, 150 mg - как се приема?
Nutrex Hawaii, BioAstin Supreme, 6 mg *1 на ден преди/след храна?
Nature's Life, Magnesium Malate, 1,300 mg - бях чела, че го препоръчваш, но не разбрах по колко се приема. До преди месец взимах Магнезиев цитрат на NOW 400 мг на ден;
American Health, Ester-C with Citrus Bioflavonoids, 500 mg - този витамин ц също препоръчван от теб, но виждам, че съдържа калции, апри положение, че пия витамин д и к2?
Целта ми е подобряване състоянието на яйчниците, овулацията и МЦ. Нямам конкретен проблем, тепърва предстои среща с репродуктивен. За сега се боря с кистата от 6 месеца, но и през декември на своя глава изследвах АМХ и резултата ме съкруши от всякъде - 0,10 ng/ml при референтни 0,777 - 5,24. В същото време имах и дефицит на витамин Д, а месец преди това ми откриха кистата. На ММ СГ е добра, правихме естествени опити, но се получи. Сега сме се насочили към специалист и евентуално инвитро процедура.
Дали добре съм ги съчетала? Трябва ли да добавя още нещо или да премахна? Приемам всякакви съвети и насоки. Знам, че добавките не са панацея, но все пак бих могла да опитам, а и в крайна сметка няма да ми навредят нали?
Благодаря ти, че помагаш на всички с безценните си съвети и препоръки!
Здравей!
Схемата ти на прием е много добра - Браво!
Ubiquinol може да приемаш 100-200мг/дн., след хранене, на един прием с Омега 3, МВИ...
Omega 800 - по 2 на ден е добре, приема се след хранене
Resveratrol е скъпа добавка, най-малко 200мг транс-ресвератрол, но ако може да си позволиш и повече, напр. до 1000мг./дн. е добре
R+ Alpha Lipoic Acid - приема се на гладно 40 мин след ресвератрол и 40 мин. преди Инозитол+Аргинин+NAC
BioAstin - по 1 на ден (6мг) - след хранене, може на един прием с Омега 3, МВИ, Ubiquinol ...
Магнезий - 300мг е добра дневна доза
Ester-C в него калция е малко и се използва за намаляване киселинността на вит.С/да не дразни стомаха
Добавките действат добре на АМХ и Инхибин В - дано скоро да имат ефект и при теб. Peace

# 248
  • София
  • Мнения: 35 946
Optimist2019
Аз също не мога без кафе и затова приемам Еутирокс в 3 часа сутринта - изпивам го и продължавам да спя до 6.00 ч. когато ставам. Пия кафе, след това добавки ... протеин и след час закусвам.
По-добра схема не мога да предложа. Лесно се свиква - пробвай.
Трябва да има и интервал 4 часа от Еутирокса и повечето добавки.
Не е лесно, но това е начинът за да се усвояват и да действат максимално.

# 249
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте,
Някой знае ли колко време може да се пие иногинол (инозитол)? Знам, че е хубаво поне 6 месеца но дали има ограничение колко дълго време...?
Благодаря предварително Simple Smile

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 19
Flowers Bouquet
Денис, здравей и тук!
Скрит текст:
Чета темата от много време, но никога не съм писала, всъщност съвсем скоро си направих акаунт. От всичко прочетено до тук за добавките и препоръките, които даваш си направих един списък и моля да ме насочиш дали е правилно.
Към момента приемам: сутрин на гладно: CGN Trans-Resveratrol, 98% Pure, 200 mg *1капсула
На обяд след храна: Геритамин (10 дни от 2-ри ден на МЦ); HaYa Labs Витамин Е 400 IU * 1 капсула (започнах го след като приключих приема на Геритамин); CGN CoQ10, 100 mg *2 на ден (когато прочетох за различните форми и действия вече го бях поръчала); Top Folate Quatrefolic 400 mcg *1капсула; Витамин Ц 500 мг * 1 таблета; Вигантол *10 капки.
Вечер след храна: Витамин К2 Natural Factors 100mcg *1 капсула; Solgar Selenium 100 mg * 1 таблетка.
Сега очаквам поръчка от айхерб на това:
Jarrow Formulas, Ubiquinol, QH-Absorb, 100 mg - добро ли е? *1 на ден?
American Health, Royal Brittany, Evening Primrose Oil, 1300 mg 2*1 на ден след храна
Jarrow Formulas, Inositol, Powder, 8 oz (227 g) - 2*2 гр на гладно, далече от кафе и 40 мин след Ресвератрол
Source Naturals, L-Arginine, Free Form, 500 mg - 2*500 мг на гладно
Doctor's Best, NAC Detox Regulators - 2*600 мг на гладно
Инозитол, НАЦ и Л-Аргинин на един прием - сутрин 40 мин след Ресвератрол, вечер 1 час преди храна.
CGN, Omega 800 by Madre Labs, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, Triglyceride Form, 1000 mg, мисля да вземам *2 на ден след храна или?
Убикинол, МВИ и Омега 800 на един прием след храна заедно с другите витамини.
Следващата ми поръчка ще е:
Healthy Origins, Active Trans Resveratrol with Red Wine Extract, 300 mg - дали е добър и всъщност колко мг на ден трябва да се приемат?
Zint, Grass-Fed Beef Collagen, Hydrolyzed Collagen Types I & III *6гр сутрин на гладно 40 мин след Инозитол, НАЦ, Л-Аргинин.
ALLMAX Nutrition, R+ Alpha Lipoic Acid, 150 mg - как се приема?
Nutrex Hawaii, BioAstin Supreme, 6 mg *1 на ден преди/след храна?
Nature's Life, Magnesium Malate, 1,300 mg - бях чела, че го препоръчваш, но не разбрах по колко се приема. До преди месец взимах Магнезиев цитрат на NOW 400 мг на ден;
American Health, Ester-C with Citrus Bioflavonoids, 500 mg - този витамин ц също препоръчван от теб, но виждам, че съдържа калции, апри положение, че пия витамин д и к2?
Целта ми е подобряване състоянието на яйчниците, овулацията и МЦ. Нямам конкретен проблем, тепърва предстои среща с репродуктивен. За сега се боря с кистата от 6 месеца, но и през декември на своя глава изследвах АМХ и резултата ме съкруши от всякъде - 0,10 ng/ml при референтни 0,777 - 5,24. В същото време имах и дефицит на витамин Д, а месец преди това ми откриха кистата. На ММ СГ е добра, правихме естествени опити, но се получи. Сега сме се насочили към специалист и евентуално инвитро процедура.
Дали добре съм ги съчетала? Трябва ли да добавя още нещо или да премахна? Приемам всякакви съвети и насоки. Знам, че добавките не са панацея, но все пак бих могла да опитам, а и в крайна сметка няма да ми навредят нали?
Благодаря ти, че помагаш на всички с безценните си съвети и препоръки!
Здравей!
Схемата ти на прием е много добра - Браво!
Ubiquinol може да приемаш 100-200мг/дн., след хранене, на един прием с Омега 3, МВИ...
Omega 800 - по 2 на ден е добре, приема се след хранене
Resveratrol е скъпа добавка, най-малко 200мг транс-ресвератрол, но ако може да си позволиш и повече, напр. до 1000мг./дн. е добре
R+ Alpha Lipoic Acid - приема се на гладно 40 мин след ресвератрол и 40 мин. преди Инозитол+Аргинин+NAC
BioAstin - по 1 на ден (6мг) - след хранене, може на един прием с Омега 3, МВИ, Ubiquinol ...
Магнезий - 300мг е добра дневна доза
Ester-C в него калция е малко и се използва за намаляване киселинността на вит.С/да не дразни стомаха
Добавките действат добре на АМХ и Инхибин В - дано скоро да имат ефект и при теб. Peace

Благодаря много, Денис, за бързият отговор! Значи все пак съм разбрала нещо от толкова четене Grinning
Би ли ми казала добавките, които съм поръчала и ще поръчвам добър избор ли са като марки и състав? Ако не може ли някакви предложения, от които да си избера или трябва да ти пиша и в темата за айхерб? Ресвератрола, може би няма да мога да си позволя в по-високи дози. Евентуално *2 от  CGN Trans-Resveratrol или от този на Healthy Origins, Active Trans Resveratrol, който тепърва ще пускам. Ако е само по 1 капсула предполагам пак ще има някакъв ефект. Преди Ресвератрол сутрин мога ли да пия кафе и колко време трябва да мине до приема, ако е нужно?
R+ Alpha Lipoic Acid - предполагам *1 таблетка от 150 мг?
За Magnesium Malate 1,300 mg, на който съм се спряла дозировката му по етикет за 1 таблетка е Magnesium 200 mg и Malic Acid 930 mg - колко таблетки трябва да пия на ден?
Отново благодаря за отзивчивостта ти! Възхищавам се как винаги намираш време, на желанието и търпението ти да помагаш на всеки нуждаещ се от съвет извън лекарските кабинети! Малко са хората като теб! Flowers Hibiscus

# 251
  • София
  • Мнения: 35 946
Здравейте,
Някой знае ли колко време може да се пие иногинол (инозитол)? Знам, че е хубаво поне 6 месеца но дали има ограничение колко дълго време...?
Благодаря предварително Simple Smile
Здравей!
След 6 месеца прием, може да направиш почивка 15-20-30 дни и отново да го приемаш.

noa_mdl
Пусни  ми линкове на това, което си избрала - ако е от Iherb - може и в темата (за Iherb), ако не, може и на ЛС - както решиш.
За добавките е много важно каква форма са, много често се предлагат по-скъпи продукти, но с форми с ниска бионаличност. Затова, ако не сте сигурни дали даден продукт си заслужава, е добре да попитате.
За дозите - има оптимални дози, но винаги е по-добре да се приема по-ниска доза, от избора, да не се приема дадена добавка.
Добавките, които коментираме и които подпомагат репр. с-ма действат заедно, синергично и затова е добре да се приема всичко. Случайният и хаотичен избор няма голям ефект.
Напр. R-ALA освен силен антиоксидант, подпомага митохондриална функция в яйцеклетките, а това подпомага правилното развитие и делене на клетките, дава енергия на клетките ( респ. на ембриона, особено при имплантация и първите дни след това), предпазва от мутации и т.н. В комбинация с PQQ - този ефект се засилва. При проблем с митохондриите, в много клиники по репрод. медицина има процедури по имплантация на здрави такива ...а ние сме помислили и затова. Много важна добавка при инвитро и най-вече при ЗЕТ, когато митохондриалната активност доста намалява.
Дори и да има лек проблем с тях, идеята е да ги подпомогнем по най-безобидния начин.

# 252
  • Мнения: 277
Здравейте, тук съм  отново с молба, за мнение, съвет и т. н, вече месец и половина пия Б12 на Jarrow, вземам и отделно  мета фоливева, сега видях че има и двата витамина  в един продукт, и се чудя.....
Скрит текст:
А другото което искам да си поръчам и да започна да приемам е ето този Антиоксидант.......
Скрит текст:
Също смятам и след като попия  Мака (поне 3 месеца), да заменя с масло от вечерна иглика, кое е добър вариант?

# 253
  • Варна
  • Мнения: 703
Здравейте, тук съм  отново с молба, за мнение, съвет и т. н, вече месец и половина пия Б12 на Jarrow, вземам и отделно  мета фоливева, сега видях че има и двата витамина  в един продукт, и се чудя.....
Скрит текст:
А другото което искам да си поръчам и да започна да приемам е ето този Антиоксидант.......
Скрит текст:
Също смятам и след като попия  Мака (поне 3 месеца), да заменя с масло от вечерна иглика, кое е добър вариант?

Аз се включвам частично да дам мнение, на jarrow има комбинация b-right, която не  е с чак толкова висока потенция, зависи дали запълваш дефицит или само поддържаш, на мен лично 1000мкр б12 ежедневно ми идват много.
И другото, на мен Мака ми се отрази много зле, тотално ми разбърка хормоните.

# 254
  • Мнения: 277
Благодаря ти didito, аз съм с стойност 290 на б12, смятам още месец да пия на Jarrow и ще пусна изследване, да видя какво е положението.
За маката незнам какво да кажа, чета в интернет за доволни и не доволни, но съм решила  да я пия общо  3 месеца и ще видим какво ще стане, как ще ми повлияе., тъй като задържам кисти.
Ще споделя, по нататък..... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт