Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 7

  • 61 158
  • 767
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 745
Да си повдигна питането.

И да се вмъкна и аз с едно питане. Този витамин Е от същия сайт -  https://b2b.silabg.com/bg/16132-sila-product.html - дали е хубава форма, че нещо не им разбирам от описанието?


Ако формата му е  D-Alpha Tocopheryl или D-Аlpha Тocopheryl acetate е ок. От описанието поне за мен не е ясно каква форма е. Доколкото занам, формите D-Alpha Tocopheryl, D-Аlpha Тocopheryl acetate са от естествени източници, а формата DL-Alpha Tocopheryl e синтетична. Нека все пак Денис да се изкаже.

# 376
  • София
  • Мнения: 35 978
Да си повдигна питането.

И да се вмъкна и аз с едно питане. Този витамин Е от същия сайт -  https://b2b.silabg.com/bg/16132-sila-product.html - дали е хубава форма, че нещо не им разбирам от описанието?
Да, този вит. Е е хубав. Peace  ( формата е d-alpha tocopherol)
Приема се след хранене, от М до М, по 1 капс. на ден

# 377
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 478
Много ви благодаря Flowers Hibiscus

# 378
  • Мнения: 212
Здравей, Денис, изследвах си Вит. D (OH25 ) --13.9 ng/ml реф. 30-50 ng/ml
  Лекарката ми каза да пия 5-6 капки вигантол, но не намерих и си взех перли ОЙЛЕСЕН ВИТАМИН Д3 капсули 400 мг. .Моля да ме посъветваш по колко да пия на ден?

# 379
  • София
  • Мнения: 35 978
Здравей, Денис, изследвах си Вит. D (OH25 ) --13.9 ng/ml реф. 30-50 ng/ml
  Лекарката ми каза да пия 5-6 капки вигантол, но не намерих и си взех перли ОЙЛЕСЕН ВИТАМИН Д3 капсули 400 мг. .Моля да ме посъветваш по колко да пия на ден?
Здравей!
Имаш доста сериозен дефицит на вит.Д.
Вигантол: 5-6 капки са 2500-3000МЕ или ако приемаш по 400МЕ/капс. трябва да пиеш по 7 капс. на ден ( 2800МЕ).
Според мен това е ниска доза и за да попълниш дефицита ще трябва доста дълго време да го приемаш.
По-добре увеличи дозата 2-3 пъти за 15-20 дни, за да се понатрупа и след това приемай назначената доза.
Ако приемаш Еутирокс - вит.Д се приема 8 часа след него и да не е по-късно от 15-16ч. защото високите дози, потискат синтеза на Мелатонин, а пък той е много важен за репр. с-ма и синтеза на Прогестерон.

ПП. Има грешка в описанието на продукта - не може да са мг. , защото 400мг = 16 000IU, а се препоръчва на деца над 3 год.
1000IU = 25mcg (micrograms)

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 14:38 от denis.

# 380
  • Мнения: 212
Благодаря ти много, Денис! Бъди здрава и щастлива!

# 381
  • Мнения: 78
Здравейте,Много хубава тема Simple Smile Включвам се и аз.Изчетах много от темите ,но не всичко затова си направих една схема и много ще се радвам ако и Денис се включи.Имам няколко опита инвитро ,като последният беше преди дни.Завърши с спонтанен аборт.Не ми дадоха отговор от какво е.Та докато чакам за друг опит искам да се опитам по естествен начин да пробваме.,макар че съм само с една тръба и лошо качество на яйцеклетките.Искам да почна с витамини и да пробвам да подобря качеството.Човек никога незнам.Четох доста и си набелязах витамини : Фолиева киселина,витамин С разтворим,Е ,Д ,комбинирани-В1,В6,В12 ,Омега 3 ,Кю 10 ,Л-аргинин ,и цинк +калций+магнезий.Денис как мислиш ?Също така незнам и по каква схема трябва да се пият като -кога и по колко.Удачно ли е да ги почна още този цикъл дни след аборта.Мисля ,че може да има и проблем с нисък прогестерон .Благодаря ви Simple Smile

# 382
  • Мнения: 56
Здравейте,Много хубава тема Simple Smile Включвам се и аз.Изчетах много от темите ,но не всичко затова си направих една схема и много ще се радвам ако и Денис се включи.Имам няколко опита инвитро ,като последният беше преди дни.Завърши с спонтанен аборт.Не ми дадоха отговор от какво е.Та докато чакам за друг опит искам да се опитам по естествен начин да пробваме.,макар че съм само с една тръба и лошо качество на яйцеклетките.Искам да почна с витамини и да пробвам да подобря качеството.Човек никога незнам.Четох доста и си набелязах витамини : Фолиева киселина,витамин С разтворим,Е ,Д ,комбинирани-В1,В6,В12 ,Омега 3 ,Кю 10 ,Л-аргинин ,и цинк +калций+магнезий.Денис как мислиш ?Също така незнам и по каква схема трябва да се пият като -кога и по колко.Удачно ли е да ги почна още този цикъл дни след аборта.Мисля ,че може да има и проблем с нисък прогестерон .Благодаря ви Simple Smile

Желая ти успех! Наистина е добре да се пробва естествено. Освен съветите на Денис, може да се информираш и за Юлия Индихова (Julia Indichova). Аз засега съм прочела само една нейна книга.
Излезнала е на български и книгата на Криста Оречио и Уилоу Букли "Естествено забременяване и здрава бременност". Нямам търпение да я прочета, но съм в чужбина.

# 383
  • София
  • Мнения: 35 978
Здравейте,
Скрит текст:
Много хубава тема Simple Smile Включвам се и аз.Изчетах много от темите ,но не всичко затова си направих една схема и много ще се радвам ако и Денис се включи.Имам няколко опита инвитро ,като последният беше преди дни.Завърши с спонтанен аборт.Не ми дадоха отговор от какво е.Та докато чакам за друг опит искам да се опитам по естествен начин да пробваме.,макар че съм само с една тръба и лошо качество на яйцеклетките.Искам да почна с витамини и да пробвам да подобря качеството.Човек никога незнам.Четох доста и си набелязах витамини : Фолиева киселина,витамин С разтворим,Е ,Д ,комбинирани-В1,В6,В12 ,Омега 3 ,Кю 10 ,Л-аргинин ,и цинк +калций+магнезий.Денис как мислиш ?Също така незнам и по каква схема трябва да се пият като -кога и по колко.Удачно ли е да ги почна още този цикъл дни след аборта.Мисля ,че може да има и проблем с нисък прогестерон .Благодаря ви Simple Smile
Здравей!
Това, което си избрала е Ок. и може да започнеш прием веднага, като не е нужно да ги съобразяваш с ден от МЦ.
ФК - 400мкг, приема се след хранене, постоянно - поне 3 месеца преди и 3 месеца след зачеване
Вит. С - 500 до 1000 мг/дн. , приема се след хранене, от М до М
Вит.Е - 400МЕ/дн., след хранене, от М до М
вит.Д - 1000 до 2000МЕ, ако нямаш дефицит и зависи от съпътстващи заболявание (Хипофункция на ЩЖ, Хашимото, ИР...) след хранене, от М до М
В-комплекс зависи от дозите, ако продуктът е аналог на В50, трябва да приемаш по 1/2 доза, дневно. По-добре ми покажи какво си избрала. Приема се след хранене, от М до М
Омега 3 - 1500мг дневно, след хранене, от М до М
CoQ10  200мг/дн., след хранене, от М до М
Л-Аргинин 2х500мг, на гладно с вода, поне час преди хранене, от М до М
Цинк+Калций+Магнезий - приема се по схема 10 дни прием - 10 дни почивка, за дозата водеща е тази на калция 800 до 1200мг (най-много)/дн.
Добре е да включиш Инозитол ( 2х2грама) и NAC(2х600мг) - на един прием с Аргинина.
Включи също МВИ - 2х1300мг, след хранене, от М до М
Бета- Каротин, 25000МЕ/дн. от 1 до 15 ден на МЦ, след хранене.
Последните две влияят добре на синтеза на Прогестерон (+ вит.Е, Омега 3). Ликопена - също, 20мг/дн.

# 384
  • Мнения: 78
Благодаря много за отговорите Simple Smile Златни сте Blush Имам проблем с ЩЗ.Приемам Еутирокс -50.Следя го и по време на процедури .Гледам да е около 2.00.А  какво е NAC и МВИ.Искам и нещо за кръвообръщението.Мисля ,че и там имам проблем Sad Мога ли да вземам аспирин протект от 100мг.?Може ли да навреди.Досега при всички положителни резултати при инвитро имам изтръпване и мравучкане в краката.Доста съм слаба,даже ужасно бих казала.Това също е проблем при забременяването.Но изключително много се изтормозих.Дори не съм сигурна дали тръбата ми е все още проводима и е ок.Страхът от друга извънматочна е голям.Но съм длъжна да пробвам.Може би се е получило в следствие на това че организмът ми не е бил ок.Надявам се да ги засиля с витамините .Изключително ви благодаря за отговорът Simple Smile

# 385
  • Мнения: 996
МВИ е масло от вечерна иглика , а за NAC можеш да прочетеш от тук https://www.bb-team.org/articles/5093_nac

# 386
  • Мнения: 159
Denis дай ми съвет с ИЯР съм без лекарства нямам цикъл какво мога да пия за облекчаване на състоянието. Знам, че резерва няма как да го възстановява но много ми стана мазна кожата на лицето, косата ми се омазнява на определени места а иначе е суха.

# 387
  • София
  • Мнения: 35 978
Denis дай ми съвет с ИЯР съм без лекарства нямам цикъл какво мога да пия за облекчаване на състоянието. Знам, че резерва няма как да го възстановява но много ми стана мазна кожата на лицето, косата ми се омазнява на определени места а иначе е суха.
Дай да погледна какви изследвания си правила ( последните 6 месеца) - има тема за хормоните или пиши на ЛС

# 388
  • Мнения: 83
Здравейте Денис.  Моля за мнение на следните продукти за йод и желязо дали са добри: https://shop.swansonvitamins.bg/kelp-iodine-source-sw337
https://vitamin4e.com/product/now-foods-iron-double-strength-36- … -90-veg-capsules/

# 389
  • София
  • Мнения: 35 978
Здравейте Денис.  Моля за мнение на следните продукти за йод и желязо дали са добри: https://shop.swansonvitamins.bg/kelp-iodine-source-sw337
https://vitamin4e.com/product/now-foods-iron-double-strength-36- … -90-veg-capsules/
И двата продукта са хубави. Peace

Общи условия

Активация на акаунт