Прозрачни шини- алайнери

  • 60 087
  • 263
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 536
Да, аз бях с дълбока захапка, още на 12тата шина имах огромна разлика.

За алайнерите можете да прочетете повечко и тук

# 196
  • Мнения: 252
Здравейте момичета, предстои ми слагане на алайнери. Може ли да споделите дали в началото има фъфлене и ако да, колко дни са нужни, за да премине? Лесно ли е слагането и премахването на алайнерите?

# 197
  • София
  • Мнения: 562
Здравейте момичета, предстои ми слагане на алайнери. Може ли да споделите дали в началото има фъфлене и ако да, колко дни са нужни, за да премине? Лесно ли е слагането и премахването на алайнерите?

Здравейте,
Няколко месеца след поставянето все още фъфля и няма изгледи да премине.
Първите пъти свалянето ще ви е трудно, но ще се научите да го правите.
Успех!

# 198
  • София
  • Мнения: 4 031
Здравейте момичета, предстои ми слагане на алайнери. Може ли да споделите дали в началото има фъфлене и ако да, колко дни са нужни, за да премине? Лесно ли е слагането и премахването на алайнерите?

При моето дете на 14г. фъфленето мина за седмица, след това свикна и по нищо не личи, че носи алайнери. Сама ги слага и сваля от ден първи, след като й показаха в кабинета и тя го направи сама, казва че не е никак трудно, няма куки или други помощни материали.

# 199
  • Мнения: 151
Синът ми беше на 12.4г, когато сложи алайнерите. По спомен не повече от седмица леко фъфлеше. Слага си и ги сваля напълно сам от началото. След поставянето  на бутоните му бе една идея по- трудно, но пак свикна бързо. Също не използва куки.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 916
Здравейте,
От два дни съм с алайнери. Говоря така, сякаш имам бонбон в устата Simple Smile. Съпругът ми казва, че си въобразявам.
Махането и слагането е лесно, но за мен е болезнено и неприятно. Дано да се свиква по-бързо.

# 201
  • Мнения: 885
И аз фъфлих някъде седмица, но по-осезаемо 2-3 дни, после според мен някой много трябва да се заслуша, за да го хване. Махането и слагането става отзад напред, от вътрешната страна и не е мнгого трудно.

# 202
  • Мнения: 2 536
Свиква се, първите няколко алайнера са най-трудни и болезнени. Аз обаче имам меки нокти и си ползвам кукичка за сваляне. А и се усещам, че фъфля леко с тях.

# 203
  • Мнения: 252
Благодаря ви момичета! Скоро и аз ще споделя впечатления. 

Допълвам с още един въпрос.
Колко часа в денонощие ви казаха, ме трябва да носите алайнерите? Моят ортодонт ми каза 18 часа, а навсякъде чета поне 20 часа.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2023, 21:41 от sunsun7

# 204
  • Варна
  • Мнения: 916
На мен ми казаха в кабинета, че са заложили 22 часа носене. 2 часа за храна и напитки. Но си мисля, че нарочно казаха така, за да се старае човек повече.
Моите впечатления след 3 дни носене са, че с тях ми е по-комфортно. Като ги махна ме боли, атачмънтите драскат. Бързам да си ги сложа обратно. Голямо миене на зъби пада - 3 пъти миене на ден + някое междинно четвърто. Не смея да си затворя зъбите с тях без да са почистени, за да не получа кариес.
И дано сваля онези 4-5 излишни килограма, тъй като вече няма гризване на това-онова през деня и по време на готвене. Хамалогията е много голяма иначе. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 205
  • София
  • Мнения: 562
И на мен също казаха минимум 22 часа в денонощието да ги нося. И аз си го спазвам. Наистина намаляват междинните хранения, защото е голяма разправия Simple Smile). Аз лично, няма да свикна с тях (основно заради фъфленето) и се радвам, че имам само 34 алайнера. Януари трявба да приключа лечението. Като човек, който е носил и брекети, съм с две ръце за брекетите, що се отнася до удобство. Стоят си там и си ги мисеш заедно със зъбите. Пък тези слагаш-сваляш-миеш-слагаш-сваляш-миеш ..... и така до безкрай... Надявам се поне лечението с алайнери да е по-ефективно и да си заслужава хамалогията. Simple Smile

# 206
  • Мнения: 252
Всички ли имате атачмъни? На мен не са ми споменали нищо за тях?

# 207
  • Варна
  • Мнения: 916
Всички ли имате атачмъни? На мен не са ми споменали нищо за тях?

Аз имам. Сложиха ми ги на първия алайнер. 15 минутки за едната челюст. Мисля, че са нужни за местене на зъбите в посоката, в която трябва.

# 208
  • Мнения: 2 536
Почти няма как без тях, не знам някой да няма.

# 209
  • София
  • Мнения: 562
Няма как без атачмънти. Чрез тях се създава напрежение и се местят зъбите. Броят на атачмъните зависи от корекциите, които са необходими.  Аз имам почти на всички зъби, а на някои и по два.

Общи условия

Активация на акаунт