моля ви за съвет ,но от личен опит ....

  • 2 032
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
И Калина се стряскаше така,нормално е ! не се притеснявай Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 884
Жужи, моят син правеше така- събуждаше се с рев през нощта и после потрепваше за няколко секунди. Въпреки мнението на личният лекар, че е от незрялата нервна система аз му направих ЕЕГ, което слава Богу не показа страшна диагноза. Тогава писах много по тая тема, после това треперене мина от самосебе си. А се случваше по два пъти в месеца средно. Да чукна на дърво скоро не се е случвало. Дано с нещо съм ти била полезна, но според мен въпреки всичко си искай направление за невролог и го заведи за една консултация.

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.
Абсолютно подкрепям!!! Peace
И аз подкрепям! Ние го израснахме

# 18
  • Мнения: 1 878
Става въпрос (най-вероятно) за още незрялата нервна система, но аз бих го завела и на консултация със специалист - за всяко нещо което касае здравето на детето ми се допитвам и до лекаря освен до форума  Heart Eyes - че сме много и силни - така е ама и лекарите все за нещо трябва да ги ползваме  Peace

# 19
  • Мнения: 878
при предишната консултация ми каза че е недостиг на калцой в мозъка ,защото е едро бебе и всичкият отива в костите ,за изграждането им.Пихме калций 10 дни ,но би трябвало да се оправи.Утре ще видим какво ще кажа лекарката .Благодаря ви момичета ,стискайте палци  Praynig

# 20
  • Мнения: 733
Жужи, Гого от няколко дни е така. Стряска се, сепва се, даже проревава на сън. Много е жално, но мисля, че приживяванията са му повече. Все пак вече разглеждат по разбиращо света

# 21
  • Мнения: 3 929
Моят син също се стряска от раждането си, потреперва и размахва ръце. В началото и аз се безпокоях, но разбрах, че често се среща и не съм намерила за необходимо да го водя на лекар. Доколкото съм чела, нервната система на бебенцата е още незряла, нестабилна и с времето преминава това стряскане. Мисля, че не бива да се притесняваш.

# 22
  • Мнения: 1 172
И нашето дете имаше такива смущения като беше на 3-4 месеца - педиатърка ни каза, че симптоми като стряскане на сън, потене на ръчички и крачета се появяват при липса на калций. Също му давахме калций 10 дни и бяхме увеличили много вигантола - но това беше през зимата - февруари-март някъде. След това не сме имали подобни проблеми. Мисля, че даването на Калций е вече отречено, на нас ни беше много трудно да намерим въпросните ампули, които ни изписаха тогава.

# 23
  • Мнения: 177
На рахита един от симптомите е стряскането на сън. Другите са да се изпотява много докато се храни и спи. При нас си беше точно така. И си ни тресна рахита де, даже ребърцата са му деформирани на малчо, но той е зимно бебе и израсна изведнъж. Така че най-добре на лекар без да се шашкаш, може да не е нищо обезпокояващо, както казват мамите преди мен. Стискам палци да си му е наред всичко на бебока  Peace

# 24
  • Мнения: 8 917
бебчето ми от известно време потреперва и се стряска насън .Понякога направо подскача......Утре ще го заведа на лекар ,но ми е много притеснено.Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо?
Гери премина на вашата възраст пред подобно нещо - мисля, че е нормален период Peace

# 25
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.
Така е. И от личен опит - колкото по-малко лекари, толкова по-добре. Е, ако си имаш някой, ама наистина добър, допитвай се по-често.

# 26
  • Мнения: 1 860
И Габи го правеше. Имало е случаи в които даже е пищял на сън. Сега е малко по-добре. Само проплаква от време на време. Hug

# 27
  • Мнения: 143
Бебка също много се стряскаше и аз се бях притеснила, но с времето отмина

# 28
  • Мнения: 683
И малката така - от втория месец, та чак до годината. Стряскаше се и цялата трепеше. Много. Най вече ръчичките. Не знам за другите майки, но аз ужасно се притеснявах. Даже наплаших и ДП-то.
Съвета ми е да отидете на специалист. Нека да минете на един преглед повече, но да си сигурна, че на детето ми няма нищо.

# 29
  • Мнения: 2 723
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.

Аха и моят опит е такъв Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт