Нашите кухни - 78

  • 69 217
  • 746
  •   1
Отговори
# 600
  • sofia
  • Мнения: 8 959
Като казахте тих......нашият е бош, не знам точния модел, уж тих, но издава едни странни звуци.....мъж ми каза, че има вградена екстра "машина за звуци".....безумно дразнещ е.
Аз го избирах по вътрешно разпределение, височина и да е без стърчащи дръжки....ама тези звуци ме довършват Joy
За съжаление няма как да го проверя това в магазина.

# 601
  • SF
  • Мнения: 21 564
Моят Либхер е чисто нов. Старият ми беше Горение и никога не го чувах. Либхерът си бълбука нещо. Не ме дразни, но го чувам. Като отворя вратата, за да сложа/взема нещо от него, след затварянето й, бълбукането започва. Не трещи, не гърми, не стърже и не ръмжи, но го чувам как работи.

За да е наистина икономичен, можете ли да споделите някакви оптимални градуси, на които да се настрои хладилната и фризерната част. В момента вадя от него ледено студени продукти. Не бих искала да заминават бързо, но няма нужда да ги поддържам на точката преди вледеняването им.
Фризерната ми част е празна. Само лед си правя в нея, 2-3 формички и евентуално сега за кратко Simple Smile бих слагала кутия сладолед и кутийка със ситно нарязан магданоз (примерно).
На какви градуси да настроя всяка част по отделно, за да е икономично?

# 602
  • София
  • Мнения: 6 294
Нашият Либхер е настроен на 5 градуса хладилна част (лятото понякога смъквам и на 3, че обичам студени неща), а фризерната е на -18 градуса, а като слагам много неща за замразяване пускам бутона за бързо замразяване.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 12:50 от catty m

# 603
  • Мнения: 42 121
Логично - на най-високите възможни температури Sunglasses

При мен това са 6 и -18 градуса.

# 604
  • Португалия
  • Мнения: 4 546
Тези спорадични звуци не са ли от инверторните мотори?
И аз имам горение, стар,стар, с два агрегата, и никога не е издавал и звук.
При мен температурите са 7 и - 15 .
Ако не ви трябва фризер,и седи празен се губи ефективност.

# 605
  • SF
  • Мнения: 21 564
Аз имам и 7, и 8 (не знам нагоре докъде мога да стигна, за да не го разбъзикам нещо), но да не стане топло на храната. В момента нещата са много студени вътре и понякога даже се чудя дали това са градуси или степени на истудяване като 1 е най-ниската степен на изстудяване, тоест най-топлото, а 10 (примерно) най-високата. Simple Smile
Ще пробвам да ги мръдна нагоре, пък да видим какво ще се случи с храната и как ще й се отрази.

# 606
  • Португалия
  • Мнения: 4 546
Е,отгоре няма ли отбелязано??
При  мен има знак за градуси целзий

# 607
  • София
  • Мнения: 12 006
И на моя има посочени целзий, като най-високата т в хладилната част може да е 7гр.
10гр. за мен са прекалено високи.

# 608
  • ...
  • Мнения: 513
Да се отчета Simple Smile взехме си Бош. Не се чува нищо от него, толкова е тих Simple Smile но все пак е на 1 ден... ще видим по-нататък

# 609
  • Мнения: 11 913
Честит и със здраве да го ползвате! Кой модел взехте?

# 610
  • SF
  • Мнения: 21 564
Аз мислех точно Bosh да взема. На второ място ми бяха Samsung и LG.
В магазина ме разубедиха за Самсунг - не знам защо.

# 611
  • Мнения: 9 947
Евангелия, честит хладилник, безпроблемно да си го ползвате.

И мен ме разубеждаваха в Технополис за Самсунг-а, бил произведен намсикъдеси, не било добре. Дали е вярно, няма как да знам.
Взех си ЛГ, в Полша ги сглобяват, ама не заради мястото на производство, повече ме устройваше по другите показатели.
Старият 30 годишен ЛГ няма електронен индикатор за температурата, новият има. Старият го слагам на средно положение за хладилната част през зимата, и на най-силно изстудяване през лятото. Камерата на средно положение я държа. Колко е като температура - не знам. Новият го държа на 6-7 градуса за хладилната част и -18 за фризерната.
Той старият е с 3 отделения - хладилник долу, средно отделение и камера най-горе. Всяко отделение е с отделен регулатор на температурата, като средното може да бъде изключено, да бъде фреш зона за зеленчуци, да бъде хладилно отделение или да бъде камера/фризер. Изключително удобно е това, можеш да варираш обема хладилник-фризер в зависимост от това в момента какво ти трябва. За съжаление не намерих такъв тип хладилник сега.
Бълбукане има и при обикновен, и при инверторен хладилник. Това е от циркулацията на хладилния агент по тръбичките. С моите хладилници по-силно е било бълбукането с обикновените. Но мисля, че си зависи и от марката/модела.

# 612
  • Мнения: 1 356
Имах хладилник LG No Frost, купуван преди деноминацията /1998 г/. Нямала съм абсолютно никакви проблеми и забележки, работеше си безотказно, докато  преди няколко месеца не му се счупи една пластмаса под вратичката и трудно се затваряше. Смених го със Samsung No Frost, но предвид качеството на новата техника, се моля да ме изкара поне пет години.


П.П. Отдавна спрях да обръщам внимание на консултантите в магазините. Със сигурност в повечето случаи знам повече от тях, защото съм си направила труда да прочета и да се поинтересувам преди да тръгна да купувам. Скорошен пример преди около месец, когато ми хвалеха перални Беко и как половината персонал от магазина ползвал такива. Този магазин е официален вносител на Беко и може наистина да е така, но ги купуват вероятно заради по-големите отстъпки.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 10:34 от vion

# 613
  • Мнения: 39 781
Май имам въпрос за точното място в темата.
Днес забелязах, юе по задната стена на хладилника имам скреж. Дали е от зададена прекалено ниска температура, дали е прекалено отваряне на хладилника? Други иде?

# 614
  • Мнения: 777
Аз успях с помощта на една програма да наредя и моята кухня,но искам да ми дадете идеи за цвят на стените.Горният ред шкафове е с базови модули от програмата и ми се иска да обмисля малко подредбата им а не ми идват идеи.Плочките по стената ще са с малко по наситени цветове.А пода ми се иска да е с подобен тъмен гранитогрес тип ламинат.Нямам печка в кухнята.
Аз мога да ти дам идея за плочките. Сестра ми си прави такива декоративни плочки точно като твоите, и вече на 7мия месец не може да ги гледа. Каза, че се е подвела по модереното в момента и обмисля смяна. Аз също ги харесвах в началото, но и като видях завършената кухня с наредените уреди по плота, чинии и т.н ми изглеждаше претеупано. Тези плочки са много популярни у нас от едно известно време, виждам че и за баня ги ползват, но се замисли дали ще ти харесват след година две Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт