Нашите кухни - 78

  • 69 077
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 185
Здравейте Flowers Bouquet
Принципно не пиша,но понеже и аз се сблъскам с правенето или по-точно с помагането за проекта на кухня реших да се допитам до вас.
Изчетох доста теми,но все пак имам нужда от вашата помощ. Със сигурност ще ми помогнете ако нещо съм изпуснала.
Скрит текст:



Веднага казвам,че дръжките на шкафа на мивката и над микровълновата ще бъдат по средата. Шкафът където е микровълновата ще бъде затворен просто нямам много опции с тази програма. Механизма за бутилките ги накарах да го махнат и се чудя два по 50см ли да сложат или най -добре 60 на 40 да е центриран с горния
Сега за цвета
Скрит текст:
вратички и плот
Корпус
Според вас корпуса добре ли е с плота и вратичките? Тук май имам дилема Thinking
Чакам с нетърпение вашите идеи и предложения. Да уточня,че не искат да слагат механизми на шкафовете,може би само на тези под котлоните

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 11:51 от tesoro

# 616
  • Мнения: 275
Аз успях с помощта на една програма да наредя и моята кухня,но искам да ми дадете идеи за цвят на стените.Горният ред шкафове е с базови модули от програмата и ми се иска да обмисля малко подредбата им а не ми идват идеи.Плочките по стената ще са с малко по наситени цветове.А пода ми се иска да е с подобен тъмен гранитогрес тип ламинат.Нямам печка в кухнята.
Аз мога да ти дам идея за плочките. Сестра ми си прави такива декоративни плочки точно като твоите, и вече на 7мия месец не може да ги гледа. Каза, че се е подвела по модереното в момента и обмисля смяна. Аз също ги харесвах в началото, но и като видях завършената кухня с наредените уреди по плота, чинии и т.н ми изглеждаше претеупано. Тези плочки са много популярни у нас от едно известно време, виждам че и за баня ги ползват, но се замисли дали ще ти харесват след година две Simple Smile
Абсолютно подкрепям горното мнение. Преди месеци правихме банята , на скоро ходихме до Баня стил за избор на мебелите и гледам - целия магазин беше залят от тези плочки, почти нямаше друг избор. Излизат ми и реклами дори и на такъв ламинат. Недоумявам какво толкова се харесват тези шарки ?

# 617
  • Мнения: 1 486
Tesoro, подравни ги малко тези вратички на горния и долния ред! Без да ми се обиждаш, но още от сега кухнята изглежда в безпорядък Simple Smile

# 618
  • София
  • Мнения: 185
Tesoro, подравни ги малко тези вратички на горния и долния ред! Без да ми се обиждаш, но още от сега кухнята изглежда в безпорядък Simple Smile
Здравей
Благодаря ти,че писа.
Кои имаш предвид?
Над пералнята и миялната са центрирани,горе и долу и са еднакви.
При котлона уточних,че долу се маха този за бутилките и ще са подравнени с абсорбатора на 60см
Модулът с фурната е такъв от самата програма. Печката ще пада на нивото на първото чекмедже под колоните вече нагоре не съм го мислила как ще дойде точно

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 14:48 от tesoro

# 619
  • Мнения: 1 486
Tesoro, подравни ги малко тези вратички на горния и долния ред! Без да ми се обиждаш, но още от сега кухнята изглежда в безпорядък Simple Smile
Здравей
Благодаря ти,че писа.
Кои имаш предвид?
Над пералнята и миялната са центрирани,горе и долу и са еднакви.
При котлона уточних,че долу се маха този за бутилките и ще са подравнени с абсорбатора на 60см
Стената с хладилника - според мен можеш да подравниш хоризонтално някои от вратичките. В момента на горния ред например имаш 3 различни по височина вратички. А стената с пералнята - горе има 1 широка и 3 по-тесни вратички, за което /ако беше моя кухнята/ щях да търся друго решение...

# 620
  • София
  • Мнения: 185
Ето един проект където ни правиха,с уточнение,че абсорбаторът е вграден
Така по-добре ли е според теб? Понеже от темата знам,че е хубаво да са центрирани горе и долу и като ги видях над пералнята да се разминават го отхвърлих веднага Thinking
Изчерпах се вече от идеи. Помагайте кое къде да местя.
Благодаря Ви предварително
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 15:38 от tesoro

# 621
  • Мнения: 1 486
Този вариант за стената с пералнята като че ли ми харесва повече. Вярно, вратичките не са центрирани, но пък са еднакви... С един контрастиращ плот можеш да отделиш визуално горен и долен ред и това, че не са центрирани няма да се набива на очи. Докато разнородни вратички една до друга няма как да скриеш... 

# 622
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Ето един проект където ни правиха,с уточнение,че абсорбаторът е вграден
Така по-добре ли е според теб? Понеже от темата знам,че е хубаво да са центрирани горе и долу и като ги видях над пералнята да се разминават го отхвърлих веднага Thinking
Изчерпах се вече от идеи. Помагайте кое къде да местя.
Благодаря Ви предварително
Скрит текст:



1. Четворка котлон до колона хич не е препоръчително, не остава никакво място за тенджери котлони и подобни съдове за готвене.
2. По-добре направете големи чекмеджета под котлона и го центрирайте така, че да има поне 150мм до колоната (ако може). Тези чекмеджета от 33 см според мен са ненужни, евентуално ще използвате около 25 см от чекмеджета а и са пари на вятъра.
3. Разделените врати над микровълновата няма смисъл, помислете ако микровълновата ви не е за вградждане дали не е добре да се затвори и да се сложи механизъм за вдигаща врата.
4. Горния ред е добре така щот с тези уреди симетрия не може да се хване.
5. Плота е такъв, че и най-малката прашинка ще се вижда.
6. Вратичките като материал са ок/
7. За корпус заложете на бяло гладко, тоя шагрен е труден за подръжка.


So_GooD, ето:

# 623
  • Мнения: 13 206
Скорошен пример преди около месец, когато ми хвалеха перални Беко и как половината персонал от магазина ползвал такива. Този магазин е официален вносител на Беко и може наистина да е така, но ги купуват вероятно заради по-големите отстъпки.
Честно казано, перат по-добре от АЕГ.

# 624
  • Мнения: 11 776
Скорошен пример преди около месец, когато ми хвалеха перални Беко и как половината персонал от магазина ползвал такива. Този магазин е официален вносител на Беко и може наистина да е така, но ги купуват вероятно заради по-големите отстъпки.
Честно казано, перат по-добре от АЕГ.
Честно казано  не си убедителна. Все едно да сравняваш кон с кокошка.

# 625
  • София
  • Мнения: 185
Shadowman,чаках с нетърпение да се включиш и ти с мнение.
Котлоните ще са двойка.
За черния камък за плот и гръб ги предупредих ама си го искат,харесва им.
Какво ще кажеш,така добре ли е?
Програмата,която ползвам е с готов висок модул и не мога да го променям много.
Микровълновата няма да е за вграждане и ще я затворят както казваш ти

# 626
  • Мнения: 13 206
Честно казано  не си убедителна. Все едно да сравняваш кон с кокошка.
Mr. Green Може да не съм убедителна, но понеже пера на двете, правя разлика.За съжаление отдавна мина времето, през което АЕГ бяха коне...

# 627
  • Мнения: 1 356
Не знам, консултанта ми се кълнеше едва ли не, че това е най-доброто в магазина им, другите били китайски, не знам си какви, нямало да съм доволна. Питам се, ако това е вярно, то другите що за стока ще са.
Интересно, ако имаха на Miele, какво щяха да кажат за тях.

# 628
  • Мнения: X
ОК, ще бъда по-ясна. Вземаме твоя хладилник и той харчи годишно 174 киловатчаса (клас А+++).
Вземаме три идентични по обем хладилници от клас А++ и всички те харчат годишно 239 киловатчаса.
Има още една подробност.
Тези данни са за празен хладилник.
Този, който е с по-малко харчене, поради компресор с по-малка мощност,
когато е запълнен, то същият ще се включва на малък период или ще работи повече време.
Да, дават характеристика "Капацитет за замразяване [kg/24 ч]", но не и консумация.
При еднакви условия (запълнени), измервайки с ватметър консумация, то има изненади.
От значение е и с какъв хладилен агент е уреда.
При no frost също има конденз, но не се вижда. И ваничка има за отичането му в/у комресора.
Скрит текст:
https://remont-hladilnici-varna.bg/hladilnik-gorna-kamera-lg/
ПП LG и Samsung са с еднакви "вътрешности" (ел. компоненти), но с различен макиаж.
Скрит текст:
Попитайте в магазин за резервни части за хладилна техника кои артикули са им най-оборотни и
ще се ориентирате кои хладилници по-често се развалят.
Във форума около 15 човека са дали мнения, от които не може да се направи обобщение.
Тук се обсъждат развалени хладилници и ремонтите им:
http://www.service-ruse.eu/forum/forums.php?forum=2

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 08:12 от Анонимен

# 629
  • Мнения: 797
Аз пък харесах Баукнещ фурна с 7 автоматични програми, плюс другите е някъде към 15.
С два телескопични водача плюс пиролиза. Искам да питам обаче. Има ли някоя от вас такава вносна? Има ли начин да се инсталира бг меню или поне да има английско? Че само това не съобразих.

Общи условия

Активация на акаунт