Блендер - мощност или ножчета?

  • 1 583
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Имам си един евтин, но много симпатичен чопър, който ми е безценен при рязането на лук, но от известно време съм се запалила по шейкове, смутита и т.н. и той не е много подходящ, а и доста миене пада след това. Иска ми се да си взема нещо по-събрано - контейнерът да е като голяма чаша (не кана), да не заема много място и да може да реже ядки и лед, от време на време.
Първоначално гледах уреди с по-голяма мощност, но един продавач ми обясни, че номерът за ядките и леда е в ножчетата.
Бях загледала този уред в Немския магазин, макар че ми идва малко големичък сякаш - https://nemski-centar.com/elektrouredi/domakinski-elektrouredi/k … ER-MNB-1100-black
 Някой има ли впечатления от него, мощността е супер, но не знам доколко са му остри ножчетата...

Събирам и други предложения, стига да не надскачат 100ина лева

П.С.  В старите теми за блендери не ми се дава да публикувам мнение, затова отварям нова.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 992
От години ползвам подобен ръчен пасатор с приставка и за чопър, в който меля всичко, каквото се сетя:
https://m.emag.bg/pasator-bosch-750-w-funkcija-turbo-chopyr-cher … per/pd/DCWSJBBBM/
Моят има и приставка за тесто, което също е много удобно.

# 2
  • Мнения: 13 812
Заради различни проблеми от здравно естествено се наложи да търсим и да решаваме какъв смутимейкър да закупим за домашни нужди  преди половин година. Ние имам блендер с мощност около 700 вата но той става да направиш салата ( ряпа, цветоноси моркови ) да направиш песто, да наситниш лук чесън и подобни. Ако искаш да направиш смути от по-твърди плодове или зеленчуци въобще не се получава , зърнестата структура си остава.
Та направихме с мъжа ми един рисърч и открихме че за да може да служи на нашите цели ( да не дразни стомаха ми ) трябва да има мощност Мин 1000 за предпочитане 1200 вата. По него време подобни модификации на Филипс ( марката която ни хареса )  струваха между 200 и 350 лева. Освен това не е маловажно за какви нужди ще се ползва ( индивидуално или за семейство ) дали желаеш да има опция за добавяне на продукти ако в е кана ( не си преценил количеството или да кажем както при нас , отново слагам прлодове, чай билков и мляко кисело права партида, сипвам на мъжа ми и децата и след това в моята порция добавям моркови или цвекло и мед.) Има опция от какъв материал е направена каната и  това искахме да може да мели и ядки което няма как да стане с по-маломощни блендъри.

Избрахме Филипс с две кани, едната от стъкло. Уцелихме момента с тридневно намаление на е-маг с 25% и купихме за под 300 лева това което струваше около 380. Общо взето аз съм много доволна от покупката. В началото бях сигурна че не може подобен артикул да струва толкова скъпо, ще намеря инфо под 100 лева за целта но истината е че под 100 лева са разни маломощни модели. Аз аз слагам твърди ябълки, моркови, краставици, целина, ряпа , цвекло и си става на смути. Иначе може и с другия блендер който имаме да мисля много по-леки плодове - праскови, кайсии, ягоди, пъпеш диня и т.н. та общо взето зависи колко искаш да е еднородна консистенцията.

Дано съм била полезна. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт