"Elimi Bırakma" ~ Не пускай ръката ми ~ с Alp Navruz & Alina Boz ~тема 7

  • 36 420
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 36 752
Привет  wavey

Снимките за 38 епизод...





























Този път са пуснали повече снимки...Мелис е при семейството си, но епизода явно, че ще бъде свързан основно с нея....

# 631
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Добро утро! Ани, благодаря за снимките! Днес е Велики Петък, мир и любов за всички, време е и за кафе!

# 632
  • Мнения: 6 591
Здравейте, момичета! doh

Пожелавам хубави празници на вас и семействата ви!

Най-после успях да изгледам епизода и с превод и този път ми беше доста интересно. От тази серия не можем да се оплачем, беше доста динамична и доста неща с случиха.

Арда

Аз лично не го обвинявам, че разкри истината за връзката на Мелис и Кадир пред Дженк. Превода не промени мнението ми от неделя за неговата постъпка. Арда постъпи така с най-добри чувства и за да защити сестра си, а не по някаква друга причина и според мен има пълното право да се съмнява в добрите намерения на Кадир. Оказа се, че единствено той от семейството е забелязал как за отрицателно време Кадир влезе в живота им им, стана част от фирмата им се приближи до Мелис. Не направи нищо, с което да спечели доверието им, но не пропусна да се възползва от всички шансове, които му дадоха. Кадир се оказа страхивец, който не съумя да се възползва от многото шансове да постъпи като мъж и да признае грешките си и сега е почти невъзможно да докаже, че намеренията му отдавна са се променили. Лъжата си е лъжа, а най-потърпевша е Мелис - тя няма никаква вина.

Освен това преди да каже на брат си, Арда направи собствено разследване и научи, че Кадир е участвал и в катастрофата с Дженк. Напълно нормално е да се съмнява и да иска да разобличи човек, който лъже сестра му и всичките му близки и то за толкова много неща. И тук изобщо не става въпрос за това Арда да даде шанс на любовта, а за съвсем друго. Пак Арда беше първият, койт тръгва да търси сестра си, докато дори Серап прие новината спокойно.

Мелис

И нейната реакция беше малко пресилена. Ще каже човек, че някаква невероятно любовна история са преживели двамата с Кадир. Видиш, ли брат й щял да навреди на Кадир, та праща майка си да го спасява. Разбирам, че е наивно младо момиче, което приема хората с открито сърце, но май не си е извлякла никакви поуки от предишния си горчив опит с онзи мазник и използвач дето дори името му не помня. Тогава пак твърдеше че е влюбена в човек, когото не познава и за когото не знае нищо. Кадир да не би да я запозна със семейството си, с приятелите си? Тя не знае нищо за него, за живота му, за интересите му, за миналото му. Надявам се да не е прекалено разочарована, когато научи за всички неща, които криеше от нея и как я е използвал. Много ми е симпатична, защото е искрена и неподправена и не заслужава пак някой да я  разочарова.

А на Кадир още повече ме е яд. Дори сега пак не беше искрен с Дженк и пак го излъга. Това тотално не го разбирам и не го приемам за мъжко поведение.

Серап

С реакцията си на случилото се с Мелис и Кадир тя отново потвърди,  че не познава и не разбира чувствата на собствените си  деца, защото реално тяхна майка досега е била Фериде.

Без да иска разкри какво е направила майка й, но отново онази успя да й замаже очите. Зерин е безскрупулна, жалка и нищожна. Някога се е възпротивила на любовта и брака на дъщеря си със сина на Фериде, защото не ги е смятала  за достойни, а сега завижда на това, че Серап се съобразява с мнението на свекърва си и търси одобрението й и я ревнува. За такива угодия няма.

Допадна ми, че този път със спокойни и разумни думи Фериде успя да укроти гнева на Дженк и да го накара да погледне на случилото се с Кадир от противоположната гледна точка. Без да го притиска и без да му налага мнението си.

Бурхан

Не знам какво да мисля за него, в образа му няма никаква логика, но аз по принцип не го харесвам и не му вярвам. Възможно е чувствата му към Джансу и отношенията, които успя да изгради с нея да са истински, но аз лично не вярвам закоравял престъпник, прекарал голяма част от съзнателния си живот в затвора да може да преживее такава метаморфоза и да стане нормален човек. Бурхан говори много остро за Сумру, но с лека ръка прие подаръка, който му направи дъщеря му - дела от кафенето. Същото, за което Джансу много добре знае, че майка й придоби с пари, които открадна от Азра и Мерт, а тя самата получи от нея с изнудване. Баща й сега реши да замине, но няма да й върне кафето, а ще го продаде, за да се устрои добре на друго място. И това при условие, че дъщеря му в момента е бездомна.
За едно нещо Сумру е права, Бурхан е способен на всичко и скоро Джансу ще види истинското му лице. Сумру навърза нещата и се сети, че Бурхан е замесен в изнудването на Азра и се надявам да помогне истината да излезе наяве, както и да му попречи да отведе Джансу. А тя самата дано се поучи от грешките си и да не изпадне пак в депресия, като разбере че обичта на баща й не е била безкористна.

Не знам дали Бурхан има нещо общо със смъртта на Кемал, възможно е просто да се е възползвал от ситуацията с Фарук, за да присвои парите, които Азра му даде. А не е изключено да са играли комбина с Фарук. Изобщо, Бурхан си е изпечен мошеник, нищо че се опитваше да се изкара жертва на Сумру, заради която бил лежал невинен в затвора. Невинен, ама друг път.




           
Какво ни очаква в 38 епизод

Азра и Дженк си тръгват с празни ръце от библиотекаря, в книгата мястото на флашката е празно.
Надеждите на Азра, че ще открие кой е убил баща и постепенно угасват. В това време в дома на сем. Челен  има голяма криза. Мелис е избягала.
Фериде, Азра и Дженк, които търсят Мелис получават ужасна новина от болницата. Случило ли се е нещо с Мелис?
От друга страна, Сумру се опитва да убеди Джансу да не заминава с Бурхан. Ще успее ли обаче Сумру да я убеди?

Почти никаква информация не ни дават с озета, освен това че флашката я няма, но то е логично да е така. Миналата серия търсихме собственика на едни ботуши, а сега ще търсим флашка. Laughing
Вероятно Бурхан има нещо общо, защото книгата вече беше в ръцете му и добре я разгледа. Така мистерията около него стана пълна. Но пък има надежда скоро да бъде разкрит, защото портфейла му със снимката на младата Сумру и Джансу като бебе е в ръцете на Дженк. А  с продажбата на пръстена доста рискува да го хванат.

Не е изключено и малкия сладур Мерт да е тренирал уменията на фокусник, които наскоро усвои от чичо си Бурхан и да е метнал флашката в някой ъгъл на къщата, докато Азра и Дженк я търсят. И дано в нея има нещо, което да разбие досегашните ни представи за случващото се. И без това сменихме драмата с криминале, поне да  е както трябва… Laughing

Очаква ни интересна следваща серия. Мелис разбира се ще е жива, вероятно Дженк ще приеме връзката им с Кадир, а всички тайни и лъжи на Кадир ще трябва да се направим, че не са ни ги разказали, защото очевидно сценаристите ги неглижират. Филм да става.

На мен историята все още ми е интересна и ще си я гледам. Просто вече нямам очаквания, които да се разочаровам, ако не се сбъднат и си гледам спокойно.
Предстоящата сватба може да е на Азра и Дженк.
Ненапразно Фериде посъветва внука си да побързат да се оженят, за да може той да е близо до Азра и да я защитава. Като нищо да спретнат набълзо и сватба на Мелис и Кадир...

Приятна вечер!

# 633
  • Мнения: 1 223
Дъгичка , не изключвам факта Азра и Дженк да се женят, защото преди няколко часа прочетох, че до 3 епизода ще приключи сезон 1. Не бях сигурна в новината и затова не я споделих с Вас. Но ако в последния епизод на сезона е сватбата, нищо чудно по-време на нея да се случи нещо. Защото иначе би трябвало на големия финал да бъде щастлива сватбата.

# 634
  • Мнения: 1 110
                         

# 635
# 636
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Цвети, Дъгичке, Селин, момичета благодаря за коментарите!

# 637
# 638
# 639
# 640
# 641
  • Мнения: 1 843
Христос Воскресе!

# 642
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Момичета, Честито Възкресение! Здраве и благоденствие за всички нас!

# 643
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
До скоро в очакване на поредния епизод!

# 644

Общи условия

Активация на акаунт