Любители на рози

  • 46 256
  • 752
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 716
С какво пръскате против зелени въшки?

# 121
  • Мнения: 2 803
С какво пръскате против зелени въшки?
... против гъсеници? За часове ми е оръфала листенцата вътре в пъпката.  ooooh!

# 122
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ooo, Милита, имаш Алиссар  Heart Eyes Много красива, някога съм я правила изкуствена и беше приятна и за работа.
Червеното ти храстче наднича малко като божур.

Исмайлик, първата роза! Ах!

Моите все още се подготвят за цъфтеж, още им е рано.

# 123
  • Мнения: 705
Ooo, Милита, имаш Алиссар  Heart Eyes Много красива, някога съм я правила изкуствена и беше приятна и за работа.
Червеното ти храстче наднича малко като божур.

Исмайлик, първата роза! Ах!

Моите все още се подготвят за цъфтеж, още им е рано.

Благодаря. Първата роза е вече много стара, прихваната е от резник преди 15 години. Цъфти много, и тя винаги първа започва да цъфти, но обаче заема много място. Само да кажа че цвета на снимката изглежда по блед, но в действителност розата е прасковено, някакъв смес между розово, оранжево и бяло. Но камерата винаги ми изкарва снимките с по ярки цветове.

# 124
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Много е красива! Вярвам ти, че в действителност цветът е различен, но пак е хубава.  bouquet

И аз имам  рози, които са поне на 15 години. Преди два дни копах около една от тях и разрових и под самата роза. Милата, изкопах цял ров, а тя остана да виси във въздуха. Била е засадена в нещо, кораво като бетон и е плъзнала встрани, в търсене на местенце, което да ѝ даде поне малко храна. Сега вече запълних под нея с почва, доволна съм.  Simple Smile

# 125
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Точно в момента над порти и дувари в селските дворове цъфтят прекрасни червени рози. Моля кажете ми как се наричат и как да вкореня успешно такъв храст. Искам точно от старовремските рози Grinning
Благодаря!

Знам за какво говориш, точно тези рози ме запалиха и мен и точно по това време, с този цъфтеж Simple Smile
За съжаление не мога да ти помогна с име, баба ми едно време наричаше своята 'трендафил', но се опитах да потърся такъв тип рози - съвсем различни излизат като резултати.
Единият вариант е да си поискаш резник от някоя градинарка, чиято роза си харесала и да я прихванеш. Аз съм прихващала роза просто заровена в почвата и захлупена с буркан. Казвали са ми, че резника трябва да е от клонче, което е имало цвят. Thinking
Има една особеност при точно тези розички обаче - красив и обилен е само този първи цъфтеж, поне по мои наблюдения. Съветът ми е да си намериш в енциклопедиите за рози червена катеряща роза, с цвят, който максимално се доближава до тази, която харесваш и продължителен цъфтеж. Има такива, които ще те радват цяло лято.

# 126
  • Мнения: 7 927
Благодаря Heart и аз търсих трендафил в гугъл, но ми показа друго. Кой месец е подходящ за вкореняване?

# 127
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Не съм сигурна - предполагам, че есента, но нека по-опитните момичета да кажат.

# 128
  • Мнения: 705
Благодаря Heart и аз търсих трендафил в гугъл, но ми показа друго. Кой месец е подходящ за вкореняване?

Пролетта, и есента. Но най успешно се вкореняват през лятото, и особено когато е много дъждовно. На мама й се вкореняват точно в разгара на лятото, а на мен пък в края на лятото. Съветвам те да пробваш и в трите сезона, и ще разбереш при теб кой ще е най успешен

# 129
  • Мнения: 6 716
Няма ли кой да каже с какво пръска против въшки?

# 130
  • Мнения: 705
Няма ли кой да каже с какво пръска против въшки?

Нуреле д, и сапун и вода

# 131
  • Мнения: 317
Благодаря Heart и аз търсих трендафил в гугъл, но ми показа друго. Кой месец е подходящ за вкореняване?
Трендафил е турцизъм за роза, останала от робството. Вкореняват се зрели резници през есента. Както е писала CoffeeCat, не си заслужава еднократно цъфтящи сортове да се вкореняват при наличието на цъфтящи сортове.
Ooo, Милита, имаш Алиссар  Heart Eyes Много красива, някога съм я правила изкуствена и беше приятна и за работа.
Червеното ти храстче наднича малко като божур.

Исмайлик, първата роза! Ах!

Моите все още се подготвят за цъфтеж, още им е рано.
Нелка, Алиссар наистина е красавица и многолика. Да цъфне цялата и ще има фотосия Simple Smile Червената розичка е Morsdag. Когато нашите рози прецъфтят ще се радваме на снимки от твоите.
Няма ли кой да каже с какво пръска против въшки?
С инсектициди, но е добре да бъдат съчетани с фунгициди. Във всяка една агроаптека ще ти кажат какво да купиш.


# 132
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ех, че хубаво име си има червената ти роза, Милита  Heart Eyes Сигурно е нейде от тукашните географски ширини; някак не може това име да е случайно съвпадение.

Ще чакам фотосесията с Алиссарската красавица Hug
И правилно, после аз ще поема щафетата с моите рози. Има пъпки, но още им е рано да се отворят.

# 133
  • Мнения: 317
Нелка, от север е червената розичка. Холандска селекция от 1949г. Баба е на всички рози в градината.
Многоликата Alissar Princess of Phoenicia


Аленушка в компанията на Alissar Princess of Phoenicia и едно бЕло и дебело дупе , което ми е счупило Michelangelo.


Michelangelo принудително във ваза.


Мъничка Eyes for You










Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 15:56 от Milita1

# 134
  • DE
  • Мнения: 9 068
Направо се влюбих в оранжевото Michelangelo  Heart Eyes Умирам си за жълти и оранжеви рози.

Общи условия

Активация на акаунт