Връзка с мъж Албанец...?!!?!

  • 20 007
  • 258
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 502
Аййй, защо ми е изтрит среднощния пост:blush:?

# 166
  • Мнения: 7 006
Kraсиви албанци от държавата с името,не съм виждала.Ни мъже,ни жени.
Но сред етническите групи,косовари,тетовари и т.н.има попадения.
То и разлика има,не знам,нещо в генетиката им,Тези от Албания са някви издънки от илирските племена, дори думата която имат за вяра "Бесой" е много точно попадение,ако вземем предвид библия Бесика на траките..  
И нали ви казвам,че самите те си се делят и етническите групи се обиждат ако ги наречеш шиптари,не са,албанци са и точка.А ходи ги разбери..Ама много се подскачат от думата "шиптар"
Освен това,албанците(т.е.етническите групи) са с по-разнообразна генетика сякаш,има и високи сред тях и цветни(т.е.не бозави и безцветни като хората от Алабания),ами има и тъмнокоси,мургави,всякакъв тип очи,доста по-високи и снажни..

# 167
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Босанци" е на босненски.
Аз албанки съм виждала красиви, мъже- не. Но какви левенти има косовари...

Кукумкцинка, не мъти водата де Simple Smile

# 168
  • Мнения: 7 006
"Босанци" е на босненски.
Аз албанки съм виждала красиви, мъже- не. Но какви левенти има косовари...

Кукумкцинка, не мъти водата де Simple Smile
Да има и по някоя хубавица,помня имаха една певица.Леонор Якупи,много хубава жена,особено на живо..
Скрит текст:


Ама са рядкост,повечето едни бозави,като измити чинии..

Но при тези от Косово и Македония,съм виждала много красиви екземпляри и при двата пола.
Всъщност,те има някаква специфика,подобна на гена на Майка Тереза.Скули,нос,вежди,мигли..При албанците от Албания тия черти ги няма
Скрит текст:

Уупс,няма ги щото майка Тереза не е шиптарка от Албания,а си носи гена на албанците ,родена е в Скопие

Майка Тереза е родена на 26 август 1910 година в Скопие, тогава в Османската империя.[2] Семейството ѝ е албанско и католическо.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0_%D0 … D0%B5%D0%B7%D0%B0

# 169
  • MI
  • Мнения: 11 803
Албанки от Албания има доста красиви, само много прекаляват с грима. Мъжете им обаче са точно с квадратни глави, няма по-точно описание. Grinning Но то сигурно е въпрос на вкус, защото аз пък красив косовар не съм виждала, а и в Македония, и в Албания достатъчно време съм изкарала. Груби са ми, хубаво високи ама това не прави човек красив. Но в този конкретен случай какво общо има хубави ли са или не? Съвсем друг беше проблемът.

Кукумицинка, тези които описваш са масово косовари. Албанците са съвсем различни, достатъчно е да видиш в Италия как са се вече полупретопили след няма 30 години...
В Албания трудно ще видиш забрадки освен в планините, виж при косоварите е друо нещо.

# 170
  • Мнения: 7 006
Албанки от Албания има доста красиви, само много прекаляват с грима. Мъжете им обаче са точно с квадратни глави, няма по-точно описание. Grinning Но то сигурно е въпрос на вкус, защото аз пък красив косовар не съм виждала, а и в Македония, и в Албания достатъчно време съм изкарала. Груби са ми, хубаво високи ама това не прави човек красив. Но в този конкретен случай какво общо има хубави ли са или не? Съвсем друг беше проблемът.

Кукумицинка, тези които описваш са масово косовари. Албанците са съвсем различни, достатъчно е да видиш в Италия как са се вече полупретопили след няма 30 години...
В Албания трудно ще видиш забрадки освен в планините, виж при косоварите е друо нещо.
Kрасотата е субективно понятие.Аз съм виждала много готини екземпляри и от двата пола,но при етническите албанци.
Шиптарите,както всички правилно отбелязват,са с квадратни глави,сякаш като бебета всички са падали на асфалт..Бежави коси,бежави очи,бежави кожи..Няма краски,няма колорит..За тва сигурно и се клепат толкова..Шегувам се,и при нас има такива дето се рисуват по същия начин

Албанска сватба



Булка от Рибново


Типичен шиптар от Албания



Типичен албанец от косоварски произход

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 13:45 от Какво?

# 171
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
На кое казвате "босанци"? На бошняците ли?

Пейпи, да не е кисело гроздето? Сега изведнъж били с квадратни глави и грозни албанците и не би живяла като тях доброволно, а до неотдавна не ти пречеше дори, че е женен?

Думата бошняк я чувам за пръв път. Босанци казвам на хората от Босна и Херцеговина.

Шчип или шкип е албанец на албански. Те самите така си викат. В супера питах дъртата откъде са, казах, че съм от България и тя ми посочи себе си и викаше шкип, шкип. Но обидно няма.

В югоизточна България и Турция им викат Арнаути или арнавути. В Драма е имало много албанци. Последната кралска династия на Египет и Судан са по произход албанци от Драма. Това по бащина линия.

Не и е кисело гроздето на Пейпи и още тогава го заряза. Прати ми снимки. Мъжът не е грозен, а тя е много красива. Тя писа, че е харесала отношението, не физиката. В началото не е знаела какво са, но после среща родата, вижда на снимки жената и се отвращава. Тогава ми прати и снимки на жената. Не е грозна според мене. Показах я на доста мъже, които казаха, че е симпатична и даже хубава и питаха коя е, свободна ли е. Laughing. Е, не е натокана красавица с манекенски вид като Пейпи, но не е и баба Яга.

А женени българи също масово си намират любовници. Западните изобщо няма да ги коментирам. Явно не е проблем в световен мащаб.

кате, защо ти го няма поста, бре душо? Аз го прочетох и се смях, кой и защо е лишил народа от малко смях? Хилех се с глас. Това в Швейцария ли е?

Какво, намазаната е бяло булка е някакъв стар, балкански обичай, който май само при помаците се е запазил, дори в Албания. Не е масовата, албанска сватба, а помашка или торбешка. Помаците и торбешите от Гърция, България, Македония говорят диалекти на български език, красиви са и нямат общо с говорещите албански. Не мога да сбъркам помак с албанец.

# 172
  • Мнения: 7 006
Стар,стар..Колко да е стар,като до преди 15-ина години се практикуваше,виждала съм с очите си подобни сватби.
След тоя парад,булката отива в хотела и там вече се гримира като оперна певица и слага принцеската рокля с коронката(особено онези от Америка и Австралия,тия жени,сватба без "корона" не вдигат..

п.п.Тенкс за инфото,полезно много.Не знаех и че,арнаутите са такива.

За обидното в "шчип",поговори с някой от Македония или Албания.
При разговор да,то самата дума в езика им е "шчип" ,но етническите албанци заявяват "Не съм шчип",аз съм албанец.
Добре де,не сте ли се чудили откъде пък такава разлика в думите албанец и шиптар.Защо държавата е Албания,но на самият им албански език няма дума "алабания"а думата "Шчипни"..?
Казвам ти,че има разлика,те самите го казват.Поговори,ако има покрай теб,такива от Косово,Сърбия или Македония.Разпитай ги за тези подробности.

Medieval Latin name of the country called by its inhabitants Shqipëri (literally "land of eagles," from shqiponje "eagle"), from Medieval Greek Albania, possibly from a pre-IE word *alb "hill" (also proposed as the source of Alps) or from the PIE root *albho- "white" (see alb). Roman Albania was a land by the Caspian Sea (modern Daghestan); in English Albania also was a sometime name for Scotland. Related: Albanian (1590s).
https://www.etymonline.com/word/albania

Сега много се заговори за връзките между скоти,ирландци,траки..Нали от първите ирландски крале тръгват днешните династии.Мисля си,че етническите албанци са друг народ,не са "народа на орела"-шиптарите.По-скоро някакво друго племе,нали за траките викат,че са били 500 племена?
Има и друго.Етническите албанци,се женят за шиптарки от Албания само в краен случай.Беден,грозен,без положение,никой от родовете не му дава жена,отива и се жени за шитарка от Албания.И това от алабанци го знам,самите те се делят от шиптарите.И съдейки по външните белези,много правилно си правят.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 14:06 от Какво?

# 173
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Визуално, албанците нямат нищо общо с бг гена. А и ние се водим потомци на траки. Всички шиптъри, които съм виждала приличат на бели цигани. Не виждам никакви преимущества да се набуташ в подобни, архаични фамилии.
 Nevena, в кой регион са тези гръцки красавци? Повечето са по- ниски от мен. Това е присъщо и за мъжете от южното черноморие.

# 174
  • Мнения: 7 006
Визуално нямат нищо общо с бг гена. А и ние се водим потомци на траки. Всички шиптъри ,които съм виждала приличат на бели цигани. Не виждам никакви преимущества да се набуташ в подобни, архаични фамилии.
Абе на кво се водим наследници,вече и аз не знам.Траките са описвани като високи планинци,светлокоси,светлооки..В историята всички тракийски образи са с червени коси..А българите,ниски,набити,смугли,по-скоро чертите на ацтеките(айде да не са татарски,ама на инки ми мяза работата,то и шевиците ни еднакви,а и има доста сходни думи в езиците)Ама много отклонявам.Спирам.

Шиптърите,точно бели цигани-да.

Бг.ген.само ако може някой да даде характеристиките му,ще съм много благодарна(палитрата ни е толкова разнообразна,че куче влачи рейс,диря няма..)
Шиптъри и албанци поне още са със запазени генетични характеристики,ама ние...
Скрит текст:
А сега,кажи,чипровско ли е,перуанско ли е?

А пък със скотите с техите карета(като нашите родопски) и гайдите..И там е много интересен аналога

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 14:19 от Какво?

# 175
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Какво, имаше интересни генетични изследвания на б-те. Цар Калоян е бил доста висок- 190см. Неприсъщо за средните векове.

# 176
  • Мнения: 7 006
Какво, имаше интересни генетични изследвания на б-те. Цар Калоян е бил доста висок- 190см. Неприсъщо за средните векове.
Ми той май е с тракийска кръв..Те и го описват висок,светлокос..Абе то и египетските фараони са бели,руси и със сини очи(има и намерени рижави мумии),нищо общо с египетската рая,а относно албанската специфика на главите,Невена е много права,но то си е съвсем друга тема
Скрит текст:
Череп,издължени черепи,окултно значение на черепа
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=341.msg1553#msg1553

# 177
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Стар,стар..Колко да е стар,като до преди 15-ина години се практикуваше,виждала съм с очите си подобни сватби.
След тоя парад,булката отива в хотела и там вече се гримира като оперна певица и слага принцеската рокля с коронката(особено онези от Америка и Австралия,тия жени,сватба без "корона" не вдигат..

п.п.Тенкс за инфото,полезно много.Не знаех и че,арнаутите са такива.

За обидното в "шчип",поговори с някой от Македония или Албания.
При разговор да,то самата дума в езика им е "шчип" ,но етническите албанци заявяват "Не съм шчип",аз съм албанец.
Добре де,не сте ли се чудили откъде пък такава разлика в думите албанец и шиптар.Защо държавата е Албания,но на самият им албански език няма дума "алабания"а думата "Шчипни"..?
Казвам ти,че има разлика,те самите го казват.Поговори,ако има покрай теб,такива от Косово,Сърбия или Македония.Разпитай ги за тези подробности.

Medieval Latin name of the country called by its inhabitants Shqipëri (literally "land of eagles," from shqiponje "eagle"), from Medieval Greek Albania, possibly from a pre-IE word *alb "hill" (also proposed as the source of Alps) or from the PIE root *albho- "white" (see alb). Roman Albania was a land by the Caspian Sea (modern Daghestan); in English Albania also was a sometime name for Scotland. Related: Albanian (1590s).
https://www.etymonline.com/word/albania

Сега много се заговори за връзките между скоти,ирландци,траки..Нали от първите ирландски крале тръгват днешните династии.Мисля си,че етническите албанци са друг народ,не са "народа на орела"-шиптарите.По-скоро някакво друго племе,нали за траките викат,че са били 500 племена?
Има и друго.Етническите албанци,се женят за шиптарки от Албания само в краен случай.Беден,грозен,без положение,никой от родовете не му дава жена,отива и се жени за шитарка от Албания.И това от алабанци го знам,самите те се делят от шиптарите.И съдейки по външните белези,много правилно си правят.

Обичаят с обрашняване на лицето е много древен, хилядолетен, може би тракийски, илирийски. Бялата боя е правена от бяла глина или някакво бяло брашно, вода, мазнина и някаква захар за да не изсъхва и да не се рони.

Само славяноговорящи тербеши или торбеши и помаци са запазили обичая.

Индийските сватби също са в червено, а не бяло. Сватбата в бяло е новост в Европа.

Доколкото съм чела, помаците са запазили най-голям процент тракийско ДНК, а албанците, по мъжка линия, имат доста J1 и J2. Имат и северно африкански гени от доведени по римско време популации.

Генетично албанците нямат общо с циганите. Циганите са индийци по майчина линия, близкоизточни по бащина д малко примеси. Албанците по майчина линия са като всички балканци, по бащина са близо до гърците.

Винаги съм се чудела как в България езикът е славянски, а хората никак не приличат на славяни, а в Косово албанците са с кубоидни кратуни и широки лица, баш славяни, а говорят друг език.

Траките ми приличат на някои днешни кипърци - полегато чело и челото и носа образуват една, права линия. Къдрави коси, добре изразена брада и вдлъбната уста с малки устни. Имат сравнително дълги тела и къси крака с къси бедра, което ме навежда на мисълта, че не са били високи.

На рисунките не ми изглеждат особено светли, в смисъл не толкова, колкото съвременните българи.

Има на балканите хора с тъмна коса, а светли, рижави косми по тялото. Май само в Гърция, но може и другаде.

# 178
  • Мнения: 7 006
Баш кипърци -не.Ниски,набити,с черни,къдрави коси..

Не казвам,че имат общо с белите цигани,а че визуално са същите.

Макар,че идеята ми дава доста храна за размисъл,то нали казват,че циганите са низвергнатата ерейска рая..То и гърците са си данайчета..Абе,оспамихме на жената темата,ама поне стана по-интересна и съдържателна Simple Smile

Цитат
Сватбата в бяло е новост в Европа.

Не е.Проследи весталските обичаи,а дори и е много отпреди тях..Само дето жриците са били булки на "бога" или някоя негов крайник,там..десни ръце,леви крака,не знам...Мазало е,но още от жриците тръгва бялата булчинска рокля,после става традиционна и по съвременните сватби(ми то отде пари за избелено сукно,а пък коприна и т.н.забрави..)
Май кралица Виктория е първата с бяла рокля,и след нея почва официално,но всичко ново е добре забравено старо..

# 179
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Помашките сватби тук са свързани с мюсюлманската религия. Има достатъчно документални видеа. Тази традиция идва от Арабския полуостров.

Общи условия

Активация на акаунт