Помогнете ми за един"спор"

  • 1 815
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 089
е дори даването на вода е свързано със ставане. т.е. фактически погледнато, за егоизъм не може да иде реч. т.е. нещо от сорта "аз ще си спя, пък то да се дере", защото хората стават и правят това, което считат за нужно. за глупост също мисля, че не е реднода се говори. педито, което в началото ми бяха препоръчали, налагаше режим на 3 часа и нощна пауза от 10 до 6, в която да се дава само вода. е, не ми хареса тази система, но не пък и никога не съм мислила, че жената е глупава. намарих педи, чиито разбирания за гледане на деца по-ми биндисваха.
по същата логика могат да се намеря майки, който да кажат, че родителите на изключително кърмените и на поискване деца са безотговорни, луди и коравосърдечни поради някакви причини.
ми не съм съгласна да лепваме етикети на хората. така са решили - така правят. ние не сме съгласни и не правим така.
авторът на темата е споделил мнение, а след това се разлетяха разни епитети наляво и надясно.
за инфо - и аз съм кърмачка, и моето дете не пие вода, нито сокове.
  bouquet за yosarian и дипломатично изказаното мение. поддържам.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 529
ами всъщност нощно време майката не става,защото трябвало да си почива.бащата се грижи за бебето така,че може би има малка доза егоизъм.пуснах този пост,защото първоначално си помислих,че нещо аз не съм в час,понеже съм кърмила преди почти 3 години та затова поисках и вашето мнение,за да съм сигурна,че не греша.не обичам да изказвам мнение ако нямам аргументи насреща,а какъм по-голям аргумент от вас.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
абе, според бг педитата нощна пауза трябва да има 6 часа - а това от 9 до 6 си е безумие. горкото бебе - и  пак една приятелка роди сега и препоръката на нейното педи беше първия месец да си кърми нощем....Wink

# 18
  • Мнения: 131
Ние тук си бъбрим,но ефект никакъв

# 19
  • Мнения: 3 205
ми и аз се чудя,но той продължава да твърди,че ако му дадат да яде вечер нямало да спре да плаче newsm78

А сигурно като не му дават да яде - не плаче, а?

# 20
  • Мнения: 601
  Защо не им предложиш като огладнеят те да пият вода? ooooh!

# 21
  • Мнения: 601
 направо съм потресена -детето иска да яде,те ВОДА му дават newsm45

# 22
  • София
  • Мнения: 480
горкото детенце - 9 часа без майчина ласка и млекце  cry при това бебче на 5 дни

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Голяма веселба... Поредното бебе със сигурност преминаващо на адаптирано мляко и ние, поддържащите кърменето, само да гледаме от страни... Как пък не...
GK77, опитай се да убедиш човека в правилния според нас/теб режим за кърмене и ако от един път не отбира и са си твърда глава в това отношение, да правят каквото искат... Детето си е тяхно и да си го хранят както желаят...
Ако имаш желание, за тежест на казаното от теб, можеш да разпечаташ брошурки за кърменето, Бу може да ти предостави, ако желаеш... Можеш да им разпечаташ препоръките на СЗО и на нашето министерство на здравеопазването чрез Националния план храни и хранене...
Изобщо варианти за агитация всякакви... Трябва ти малко ентусиазъм и убеждение в правотата на тезата... Та така... Моето мнение е да опиташ да убедиш...
Успех...
newsm10

# 24
  • Мнения: 3 521
ами всъщност нощно време майката не става,защото трябвало да си почива.
Leleeeeeeeee ooooh! Crossing Arms Thinking Naughty ooooh!...tova e to...neshto mnogo stranno mi zvuchi tova da si pochiva...kato reve bebeto mi az go chuvam prez 3 vrati i 2 etaja. Kaji im, che ot nedospiwane pone do sega nikoi ne e umrql #Cussing out.
p.p. Sorry za latinicata, no kopcheto s kredor-a neshto go nqma i ne moga da smenq Embarassed.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Наречете ме крайна или направо луда, но за мен тази майка е съвършено лишена от всякакви родителски инстинкти ConfusedНямам обяснение за подобни действия ooooh!Жалко за детето, ще му скъсат нервичките #Puppy dog

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 529
опитвах,обяснявах,но ефект никакъв.снощи се е събуждало още повече и бащата е много доволен,че като му давал глюкоза и се успокоявало.

# 27
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
нормално- не се ядосвай. Просто свиквай. Има хора с чувство към детето, има и такива с болезнан страх да не сбъркат и в сремежа си се доверяват на нещо общоприето без да се вслушат и вгледат в сигналите които им подава бебето или детето. Това е техния начин да се справят. Колкото повече говориш толкова повече се приема като вмешателство във "възпитанието" и ще те игнорират като "досадната лелка"- предполагам, че би искала да запазиш добрите колегиални отношения- бебето ще оцелее, но вие ще трябва да работите заедно и занапред.  Grinning

# 28
  • Мнения: 3 521
глюкоза, ще рече, че във водата са наблъскали порядъчно количество zахар или поне това са си го купили от аптеката? Ох, блаженна глупост ooooh!...а тия хора педиатър нямат ли? Какво им е каzал по въпроса?  newsm78

# 29
  • Мнения: 3 521
Другото, което ми хрумва, е да предложиш поне една вечер да опитат майката да се цеди и таткото да дава кърма вместо вода...и им иzтъкни, че освен полzата zа бебето от кърменето си има чисто икономическа иzгода...лично вчера смятах , че АМ(обикновенното, не хипоалергичното) иzлиzа ок. 75 евро месечно тук, предполагам, че в БГ цените не са кой zнае колко по_раzлични що трябва да ги дават тия пари ная вятъра?Стискам палци нещо да му повлияе на твоя колега и на съпругата му...
Между другото те колко са въzрастни, че мамчето да е толкова иzморено? 50? 60?

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 10:17 от surfline

Общи условия

Активация на акаунт