Перилни препарати и омекотители – 57

  • 50 533
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 468
Колко често се пуска такава програма? Моята пералня е на 2 месеца...

# 586
  • Мнения: 1 457
При мен на всеки 40 пранета ми светва иконката за това почистване.
Не съм пробвала дали мога да си я пускам и по - често без да ме е подсетила пералнята.

# 587
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Въпрос извън перилните препарати 😁 какви са ви пералните и доволни ли сте? Предстои ми купуване на нова пералня и събирам мнения. Съвети за какво да гледам?

# 588
  • Мнения: X
gorenje,от 2006г. е,не е мръднала Simple Smile

# 589
  • София
  • Мнения: 3 847
Въпрос извън перилните препарати 😁 какви са ви пералните и доволни ли сте? Предстои ми купуване на нова пералня и събирам мнения. Съвети за какво да гледам?
Има отделна тема за пералните, тук е само за перилни препарати, да не разводняваме темата.

# 590
  • Мнения: 5 132
Съседка днес ми разправяше как ѝ се развалила пералнята,извикала майстор,разглобил всичко и от външната страна на барабана имало буквално растящи ГЪБИ :о
Казал ѝ че е от течните препарати и омекотителите,да измие чекмеджето и да ползва само прах директно в барабана Grinning
Знаех си аз...

Досега не бях слагала прах в барабана. На миналото пране реших точно така. Ами не се беше разтворил и като отворих пералнята да извадя изпраните дрехи, праха беше застанал в улея под вратата като едно размекнато парче... За да не се получава така, когато се слага в барабана предварително разтваряте ли го?

# 591
  • Мнения: X
Аз не смятам да зарежа чекмеджето :Д
Но съм слагала в барабана и е нямало проблем.
Опитай да сложиш прах преди дрехите в задната част на барабана,а не отпред,после го затрупай с дрехи.

# 592
  • Мнения: 5 132
Аз не смятам да зарежа чекмеджето :Д
Но съм слагала в барабана и е нямало проблем.
Опитай да сложиш прах преди дрехите в задната част на барабана,а не отпред,после го затрупай с дрехи.

Ще опитам и така. Аз всъщност какво направих - сложих част от дрехите, върху тях праха, полях го с малко вода да улесня разтварянето му и отгоре добавих и останалите дрехи. И резултата вече ви го споделих. Confused

# 593
  • Мнения: 5 207
Слагайте праха в чекмеджето освен ако налягането е много слабо и не се отмива добре. Прах в барабана създава само проблеми.

# 594
  • Мнения: 2 070
БЯСНА СЪМ! За втори път тази семица втора детска дрешка от хубав мекичък памук ги изкарах с тези сивкавите петна от пералнята. А дори блузката миналия ден я бях обърнала наопаки, но пак е отпред петното. Писна ми, моля запознатите в темата да изкажат мнение. Не е от праха, тео бебе, защото и на наши дрехи се е случвало 2-3 пъти.
Скрит текст:

Да не говорим, че ползвам бели пелени като чаршафчета, еми няма такава без петна. Такива хубави дрешки се съсипаха, трябва само по вътре да се носят.

# 595
  • Мнения: 68 682
Да не е нещо по маншона на пералнята останало и да цапа. Да пуснеш цикъл с изчистване на пералнята, с препарат...
Много странно...не ми се е получавало такъв дефект.

# 596
  • Мнения: 705
Вчера купих капсули даш на дребно, не съм особено доволен, не улучих тези който преди купувах. Имаше персил в кутия, на пет лева за 4 пранета, но не ми се видя изгодно и не купих. Ползвах какви ли не и никой не успя да изпере петно от кръв на престилката, ще пробвам сега платинум да видим дали ще го изпере, пръсках и с сър асприн но и той не махна петното от бялата престилка

# 597
  • Пловдив
  • Мнения: 40 795
Слагайте праха в чекмеджето освен ако налягането е много слабо и не се отмива добре. Прах в барабана създава само проблеми.
аз съвсем се обърках...преди тук се твърдеше обратното Rolling Eyes

# 598
  • софия
  • Мнения: 25 478
Слагайте праха в чекмеджето освен ако налягането е много слабо и не се отмива добре. Прах в барабана създава само проблеми.
аз съвсем се обърках...преди тук се твърдеше обратното Rolling Eyes
Следя темата и никога не съм попадала на подобно твърдение за праха. Препоръката е за течните препарати.

# 599
  • Мнения: 2 070
Пак по въпроса с моите петна. На пръв поглед тук има мръсотия, дрехите нямат досег до нея директно. Пускала съм почистване с препарат преди няколко месеца, но не се почисти точно там. Явно трябва ръчно или да се разглоби пералнята.
Скрит текст:

Дали от тук е проблема?!

Общи условия

Активация на акаунт