НОЕМВРИйското хлапе иска да ходи на планина и на море

  • 10 817
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 830
Честит Имен ден на всички именници: Петър, Павел, Павлина, Петра, Петя (Исайкова). Да ви е живо и здраво името.
Айс, честита годишнина. Море от любов ви пожелавам.
Никси честито зъбче. Ако си мислиш, че с другите е по-лесно, си се объркала. Mr. Green. Тези избиват най-лесно, чакай да видиш кучешките и кътниците. ooooh! ooooh! ooooh!
Вивита, тази ваксина се бие в болницата, първия ден. Може да не си разрала, че са му я били на Сашето.

Хайде да ви занимая и аз с малко битовизъм. Днес правих спанак с картофи и жълтък. Много вкусно стана. Дано и Калинка го оцени.

А започва този сериал жената в огледалото. Отивам да гледам, да видя за какво става въпрос.

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 11:03 от Elena_Ch

# 61
  • Мнения: 2 292
елена - не са правили такава. ние имаме една книжка в която са планирани всички консултации и какво има да се прави на тях и всичко се въвежда. лекаря действа по плана и чеква разни кутийки. планирани са още от първия ден. има и отделно ендна книжка със всички правени ваксини - слага се печат и там като се направи някоя ... такава ваксина нямаме.
следващата ни е за след 1 годинка - шарката.
как да е. сигурно си знаят работата, нали действат по план   Wink
ти добре каза за зъбките, но дано не става чак толкова страшно . все се надявам  Laughing
ние пък харесваме името Елена (на майка ми, братовчедка ми и прабаба ми) ... е ако сестра ми не изпревари, защото и тя май го харесва.
Има ли някой представа кое име е на гръцката богиня Диана или Дияна?

# 62
  • София
  • Мнения: 44 229
Аааа Исайкова - айде и на теб честито newsm51

# 63
  • Мнения: 9 905
вивита, не е ли Артемида гръцкият вариант?
мда, провериха ни фонтанелката, а рефлексите - те се видяха/бясно гърчещо се, опитващо се да избяга хлапе/. Между другото, малчо има стрес от докторки - само като го сложихме да седне на повивалника, ревна и се заизвива да избяга. На кантара - същата работа - трепери не, ами се тресе целият.

В тази връзка можете ли да ме светнете картонът на детето необходим ли е при временен избор на педиатър? голяма борба между тези педита за пациенти, голяма алчност.....

майче, ти защо не й каза на продавачката, че всеки момент заминавате за Исландия и ти трябват много чорапогащи?  Mr. Green
честит ви имен ден! Ясна е супер име.
исайкова, и на теб честит имен ден!
И на Доминика да е жив и здрав Simple Smile
Никси, дано пък да не познае ЕленаЧ и следващите зъбчета да са по-лесни Simple Smile хай иди му купи на Гого нещо бяло, да са му бели зъбките Simple Smile

а снощи варих и пасирах телешко. Правих го на кубчета във фризера. Битовизми отвсякъде.

А, гледах някакъв сериал от 11 по Нова тв, голям майтап, много синове с буквата А. И една Соня. Много весел.

# 64
  • Мнения: 2 292
тити - струва ми се , че са го прегледали каквото има. и нас толкова ни гледат. а забравих + гърло, уши, светкат в очичките и гледат зъби има ли  Wink
не е същата богиня  Wink Диана е на лова, Артемида на плодородието (доколкото знам)
в клюкарника бяха пуснали този готин линк (сори не бях копирала добре)
http://haha.nu/funny/strange-statues-around-the-world

# 65
  • Мнения: 3 089
вивита - за имен ден се подаряват чорапи. не знам що така. традиция някаква.
деситка- не знам шивач около нас. аз ходя при едни мацки в безистен на пиротска (до цум).

# 66
  • Мнения: 2 723
Верно си в това за чорапите, и аз го знам, ама защо ли newsm78
Вивита, повече от месец се мъчи шишо, кисел по цял ден, будещ се по няколко пъти на нощ. ПОмагаше ни само панадол.

Свеки ми каза, че имало някакво прахче, за лесно поникване на зъбки, някой да знае какво е и къде го има

# 67
  • Мнения: 3 089
ха - обесеният кон в прага съм го виждала. виси в един търговски център с кино. срещу него има страхотна сладкарница с гвереци, печени на място. и с щрудели     ммммм
ама другата статуя пак от там не съм я мяркала.
никси - за първи път чувам затаквоз прахче.

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 12:33 от majceto

# 68
  • София
  • Мнения: 298
Да внеса яснота - Артемида е гръцката богиня на лова, сестра на Аполон (майка им е Лето, или Лета, баща им Зевс, изневереца). Диана е нейният римски еквивалент. Деметра (сънуваната от дидди сестра на Петра) е гръцката богиня на плодородието. Нейна дъщеря пък е Персефона, съпруга на Хадес, господаря на Подземното царство.

И честит имен ден на Исайкова!

# 69
  • Мнения: 223
таман щях да пиша за богините и симка ме изпревари Mr. Green
и да ви питам - имам една кутия неотворена фризовом, със срок до септември тази година. някой и я беше дал ама като гледам няма да я ползвам. ако на някого ще свърши работа, да свирка. Whistling

# 70
  • Мнения: 2 292
Да внеса яснота - Артемида е гръцката богиня на лова, сестра на Аполон (майка им е Лето, или Лета, баща им Зевс, изневереца). Диана е нейният римски еквивалент. Деметра (сънуваната от дидди сестра на Петра) е гръцката богиня на плодородието. Нейна дъщеря пък е Персефона, съпруга на Хадес, господаря на Подземното царство.

И честит имен ден на Исайкова!
Ок. Явно не съм в час по тези въпроси. Може ли тогава да ми обясни някой, защо при посещението на храма на Артемида в Ефес ни разказваха надълго и нашироко ,че Артемида е богинята на плодородието и затова статуята и е със съответните характеристики ... Наистина се интересувам, защото искам да си изясня недоразумението в което съм изпаднала  Wink Благодаря

# 71
  • Мнения: 3 089
ха - оня кол дето стърчи като пишка насред една поляна...

# 72
  • Мнения: 1 288
успяхме да се върнем от консултация и разходка из центъра преди жегите и съм много доволна.
за статистиката- тежим 7250кг (+450гр) и 69см (+2,5см). това са мерки за 20 дни.  хип хип ура- минахме заветните 7 кила!!! биха ни хепатитната ваксина. погледнаха белега и казаха няма засега манту. следваща ваксина чак на година и 1 месец. ходихме при старата ни педи. явно сме й липсвали. беше доста внимателна и обстоятелствена. е, верно пак бяхме 2 бебета накуп, но...сериозно се замислям с това частно педи. то не са изследвания, консултации с национални консултанти, ренгени, чудесии. почвам да долавям някакво пълнене на касата с непотребни изследвания. че и повтаряме и потретяме изследванията. тая педи като погледна урината каза, че нищо й няма. всичко било в рамките на нормалното и явно отчитането на нитрити и т.н. било от външно замърсяване. склонна съм да й вярвам, защото дечко си е ок и явно си и наддава добре. ние отидохме от едната крайност- безхаберие, в другата- презастраховане. само че нямам нерви тоя частния педи всеки път да ми сервира най-страшните диагнози и аз да ги треперя, докато се разбере, че всъщност няма нищо.  #Cussing out
ужасно ми липсва ежедневието в центъра на софия. мислех си, че тая лудница няма да ми липсва. но като си спомня как вървях по графа със сутрешна кифла и бързах към офиса да пием кафе с колегите  Rolling Eyes пак ми се приходи на работа. и обяда в някоя кръчмичка наоколо, и обиколките из магазините. и блъсканицата с народа на светофара........уф, човек ще каже, че живея на северния полюс и може и прав да е.
хайде и аз битовизми- отивам да простирам. за обяд- готово пюре от пиле и моркови на нестле. сега прочетох, че има и сметана, ама с най-ситните буквички. и нали мъж ми го е купувал и не е чел всичко. та ще ядем и сметана.

# 73
  • Мнения: 2 723
Невия, пусни обява в Продавам, подарявам, все на някой трябва да свърши работа, че е грехота да го хвърлиш... като мен Embarassed

Гледам ви мерките на бебетата и си давам сметка, че ние продълваваме да сме най-охранени, Гого е почти 10 кг и е 76см doh

# 74
  • Мнения: 3 089
някой се интересуваше как изглежда русе. ето ви :
http://193.68.124.87/view/index.shtml
и горе вдясно има фотоапаратче. там се натиска.

Общи условия

Активация на акаунт