Кога запо4нахте със сок4етата и как

  • 2 058
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на двете си деца, когато са ме посъветвали педиатрите - на 1,5-2месеца. Първо с ябълка, после морков, после праскова(белена),грозде и т.н. Започнах с една лъжичка, следя за реакция, после 2-3, пак следя, докато увеличих до 50-70гр. Колики не сме имали(давах капки за всеки случай). Имахме често изхождане(по 5-6пъти на денонощие), а след сокчетата и плодовите пюрета нещата се нормализираха. Сега пък не ги пие, само плодови пюрета яде.
Сама прецени, следи след първите няколко лъжички и ако няма реакция не виждам причина да не ги даваш.

# 16
  • Мнения: 6 472
На първото дете започнах а давам сокчета на навършен 1 месец. Гоооооооооооооооооооооооляма грешка! С последиците от ранното захранване се борихме до съвсем скоро (а е на 7 години).
Малката за първи път опита сок на 8 месеца. В началото не я изкефи, но сега си го пие много добре:) Направо се родих с това късно захранване.

Това дали даваш или не сок, няма да промени темповете на растеж. Има деца, които в началото качват повече. По натам нещата ще се регулират. Не мисля, че има опасност от рахит, още повече, че сега е средата на лятото Grinning

# 17
  • Мнения: 4 392
И на двете си деца, когато са ме посъветвали педиатрите - на 1,5-2месеца. Първо с ябълка, после морков, после праскова(белена),грозде и т.н. Започнах с една лъжичка, следя за реакция, после 2-3, пак следя, докато увеличих до 50-70гр. Колики не сме имали(давах капки за всеки случай). Имахме често изхождане(по 5-6пъти на денонощие), а след сокчетата и плодовите пюрета нещата се нормализираха. Сега пък не ги пие, само плодови пюрета яде.
Сама прецени, следи след първите няколко лъжички и ако няма реакция не виждам причина да не ги даваш.


Масова заблуда! Последиците от ранното захранване(а сокчетата са такова!) се проявяват  понякога доста късно!
Аз пък не виждам причина да дава! Peace

# 18
  • Мнения: 422
Благодаря навсо4ки:)
Аз реших да поиз4акам със сок4етата засега.И без това имахме зверски колики, а от 2 дена нямаме хи4 (пу-пу).
Да не ги по4нем пак, 4е то горкото много го болеше явно, бяха само ве4ер по 15-20мин кат по 4асовник по4ваха в 8, ама много силни.
6те поиз4акам със сок4етата поне о6те месец,пък пак 6те го мисля:)
И без туй ми е достатъ4но криво, 4е сме на адаптирано щото ми спря кърмата, сега остава и пак да му по4на коликите:)

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на двете си деца, когато са ме посъветвали педиатрите - на 1,5-2месеца. Първо с ябълка, после морков, после праскова(белена),грозде и т.н. Започнах с една лъжичка, следя за реакция, после 2-3, пак следя, докато увеличих до 50-70гр. Колики не сме имали(давах капки за всеки случай). Имахме често изхождане(по 5-6пъти на денонощие), а след сокчетата и плодовите пюрета нещата се нормализираха. Сега пък не ги пие, само плодови пюрета яде.
Сама прецени, следи след първите няколко лъжички и ако няма реакция не виждам причина да не ги даваш.

Масова заблуда! Последиците от ранното захранване(а сокчетата са такова!) се проявяват  понякога доста късно!
Аз пък не виждам причина да дава! Peace

ОК Peace А колко доста по-късно, защото големият ми син скоро ще навърши осем години. Не пропагандирам ранното захранване и не съм контра. Но ме дразнят някои крайни изказвания за късното захранване. То е все още новост, а вече има толкова много защитници, чак започват да обиждат тези които са захранили рано, все едно сме престъпници.
Пак повтарям, не ме разбирайте грешно, с това не целя да създавам спор за и против ранно/късно захранване  Peace

# 20
  • Мнения: 2 885
Каква новост е късното захранване? Та то се е практикувало преди 60-те години на миналият век.
Ранното такова е ЕКСПЕРИМЕНТ, въведен тогава.
Не е мода, нито новост, а добре познато старо това късно /след 6тия месец/ захранване.
И че нашите педиатри си четат старите руски учебници не значи, че ние ще продължаваме да експериментираме със здравето на децата си. Дори рускините не захранват преди 4-ти месец!

# 21
  • Мнения: 4 392
И на двете си деца, когато са ме посъветвали педиатрите - на 1,5-2месеца. Първо с ябълка, после морков, после праскова(белена),грозде и т.н. Започнах с една лъжичка, следя за реакция, после 2-3, пак следя, докато увеличих до 50-70гр. Колики не сме имали(давах капки за всеки случай). Имахме често изхождане(по 5-6пъти на денонощие), а след сокчетата и плодовите пюрета нещата се нормализираха. Сега пък не ги пие, само плодови пюрета яде.
Сама прецени, следи след първите няколко лъжички и ако няма реакция не виждам причина да не ги даваш.

Масова заблуда! Последиците от ранното захранване(а сокчетата са такова!) се проявяват  понякога доста късно!
Аз пък не виждам причина да дава! Peace

ОК Peace А колко доста по-късно, защото големият ми син скоро ще навърши осем години. Не пропагандирам ранното захранване и не съм контра. Но ме дразнят някои крайни изказвания за късното захранване. То е все още новост, а вече има толкова много защитници, чак започват да обиждат тези които са захранили рано, все едно сме престъпници.
Пак повтарям, не ме разбирайте грешно, с това не целя да създавам спор за и против ранно/късно захранване  Peace



8 години са съвсем крехка възраст,не мислиш ли?
Много мами тук са споделяли,че когато станали на по 20 ,30 години изненадващо се сдобили с алергии към неща,към които преди не са били алергични.Аз самата познавам доста такива хора ,а и в специализирани статии съм го чела. Wink
Изказванията за късното захранване НЕ са крайни (крайни  и най-вече неправилни са тези за ранното захранване) и НЕ са новост,но за това е писала и немирница,така че няма да го повтарям.
Аз лично не съм обидила никого,захранил рано.
Не осъждам тези,които са го направили поради незнание.Аз самата направих много грешки,защото не знаех в началото за какво става дума. И другите не осъждам,но не ги разбирам!(има разлика).
Относно спора за или против късното захранване:
Lilqna ,този спор съществува само тук,в България!(Не ми се обяснява защо,всеки си знае.)
Казвам ти го най-отговорно ,защото сверявам информация от много източници.
И накрая,за да не си помислиш,че съм някакъв "кон с капаци" :След всичко изчетено трябва да ти кажа,че няма 100% сигурност ,че дадена алергия се е проявила в следствие на ранно захранване.Но е твърде вероятно това да е причината.Може и късно да си захранила,и детето ти пак да развие алергия.Но елиминирането на този фактор( а те иначе са доста) определено снижава риска.
А ранното захранване не съм чула да има предимства.Затова ти казвам: Такъв спор няма.
 Peace

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 12:45 от Amarena

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
OK. Amarena, съгласна съм с теб. Да захранила съм рано от незнание. Тогава се доверявах на педиатрите и не съм имала Интернет, а и литературата, която имам потвърждава късното захранване. Дори се учудих четейки в този форум, защото второто ми дете е родено сравнително скоро, а никой и от никъде не чух за късно захранване, даже се водих по една схема от доста популярно бебешко списание, където отново го има ранното захранване. Те поне претендират да са актуални и ползват съветите на (според тях) най-добрите специалисти в тази област. Както и да е, стореното не мога да върна, за сега нямаме алергии и други видими поразии и дано нямаме.  Peace

# 23
  • Мнения: 8 917
Аз започнах да давам сок чак след 10 месец Peace.Според мен соковете не дават нищо особено полезно на децата,най-много да засилят коликите,както стана с няколко дечица около нас Naughty
Още сте много мънички.Детенцето има нужда само от мляко Peace
 
Peace
Ние започнахме след 8-9 месец.

# 24
  • Мнения: 3 356
Дадох на 3м.-резултатът беше зверски колики.
На 5,6 м.-пак същотот.
Пие от месец,месец и половина,но не всеки ден.С претенции големи е.

# 25
  • Мнения: 127
а мислите ли , че има връэка между нисък хемоглубин в 6-тия месец и недаването на други храни освен адаптирано мляко до 4-ти мес. включително?
това е въпросът , който ме притеснява, защото ние сме само на мляко и неискам някой доктор да ми каже после , че след като не съм давала сокчета и други подобни , та затова хемогл. ни е нисък

# 26
  • Мнения: 4 392
Lilqna ,на информацията в  разните му там бебешки списания не може май много да се разчита. До това мнение съм стигнала. Не е за вярване какви глупости пише там понякога. Shocked


а мислите ли , че има връэка между нисък хемоглубин в 6-тия месец и недаването на други храни освен адаптирано мляко до 4-ти мес. включително?
това е въпросът , който ме притеснява, защото ние сме само на мляко и неискам някой доктор да ми каже после , че след като не съм давала сокчета и други подобни , та затова хемогл. ни е нисък

Аз имах същите притеснения,които се оказаха абсолютно неоснователни Wink .Карах  Симона до 6.месец само на кърма ( Е,стомахът и не беше съвсем "девствен",беше видял и сок и пюрета,но инцидентно...Добре ,че се освестих навреме и спрях да слушам съветите за ранно захранване на педито.) всички изследвания досега са били в нормата. Peace
В АМ има достатъчно желязо,така че няма какво да се притесняваш.
Ето малко инфо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=10&temaN=54
http://club.biberonbg.com/read.php?1,154165
Апропо,на моят доктор само му кимах главата,когато ми казваше >Дай това или онова.Чак след изследванията му казах,че е само на кърма и той ококори едни очи,като че ли това за него е най-голямото чудо. Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 18:55 от Amarena

# 27
  • Мнения: 5 299
Към края на 2ри месец дадох 2 лъжички сок от морков. Мислих, мислих, и въпреки, че малката го пиеше, реших, че е твърде рано. ПОсле не помня  кога точно възобнових даването на сокчета(май някъде към 5-6 м). Не знам защо толкова бързах с това захранване. Не съм нито за късното, нито за ранното захранване. Thinking

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Сок на 2 месеца не съм давала, защото все още имахме зверски колики и от сока само щях да ги засиля.
Не виждам нещо особено полезно в соковете, затова не мисля, че е толкова жизнено важно да ги въвеждаш, още повече на такава ранна възраст.
Нямам спомен вече кога точно му дадох за 1ви път, но е било доста късно, предпочитам пресния плод пред сока

# 29
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Още не консумираме сок, а сме почти на 7 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт