Шести клас 2018/2019 - тема 4

  • 29 364
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 48 009
Аз също не съм поставяла. Мнение на имунолог, на който вярвам, е да се пропусне.

# 676
  • София
  • Мнения: 7 202
И аз да уточня, че въпросът ми е чисто информативен, не да предизвиквам полемика точно тук.
Не знам. Моя състудентка почина от това 2-3 години след като завършихме. Ако мога да обобщя, много свестно момиче и кофти гадже - ученическа любов от ХГ.
Сестрата на съпруга ми е медицинско лице и след дълго проучване сложи ваксината на племенницата ми. Всичките ѝ колеги с дъщери  - АГ лекари в Австрия - след голямо умуване, в крайна сметка бяха сложили ваксината.
Аз почти съм се навила, искам да кажа. Но да чуя и вас.

# 677
  • Мнения: 48 009
Аз самата имам ЧПВ, скоро се изследвах за тип, високорискови или не. Не съм си написала мнението просто така, проучвала съм го. Нито подценявам въпроса или споря.Тъй като дъщеря ми е на имуносупресивна терапия, контактувам с разнообразни лекари, включително имунолози.  Нито един не беше за, но не са ме спирали ако желая да поставим ваксината. За България става въпрос, може да са предпазливи или изостанали, но аз им имам доверие.

# 678
  • София
  • Мнения: 7 202
Общо взето лекарите няма как да са категорични, напълно съм съгласна.
Медицината е своего рода статистика понякога и е нужно достатъчно изминало време със съпровождащи данни, за да се правят изводи.
А при имуносупресивна терапия най-разумно е да не се товари организмът с подобно нещо, разбира се.

# 679
  • Мнения: 48 009
По време на терапията са забранени всички ваксини така или иначе, но тя е от скоро, а това сме го дискутирали преди това Wink По скоро исках да наблегна, че съм говорила с доста специалисти И по този въпрос, не само с примерно ЛЛ

# 680
  • София
  • Мнения: 8 937
И на мен последния път педиатърът ми я предложи. Но аз съм не съм положително настроена. Сестрите много ме навиваха да я сложим, лекарят си замълча. Още има време, но някак си не съм убедена в безвредността ѝ.

# 681
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 342
Аз ще се консултирам със семеен приятел, който е гинеколог, преди да взема решение. По принцип съм за ваксините.

# 682
  • Мнения: 958
Благодаря ви, че повдигате темата за ваксината за ЧПВ. Аз самата съм много изкушена да еаксинираме девойката и събирам мнения.
Странно ми е, че близките ни роднини, които са на два континента в чужбина са 100 % 'за' и направиха на племенничките ми, а аз ... проверявам още. Grinning За мен е трудно решение. Та ми е от полза всяко споделено мнение.

# 683
  • Мнения: 380
Октомври месец след една родителска среща ни събраха майките на момичета,някаква специалистка ни обясняваше за ваксината.
Тогава с изненада установих,че много майки вече я бяха свършили тази работа.
Аз предложих на бившия да проучи ако иска,но специално за себе си предпочитам да и я сложа.
Той така и не благоволи да си каже мнението,а мен пък ме достраша да взема такова решение сама.
И така....все още не съм я поръчала.

# 684
  • софия
  • Мнения: 25 564
Темата за ваксата против ЧПВ я нищихме в някоя предишна тема. Който се интересува от мнение на момичетата тук, може да потърси.

# 685
  • София
  • Мнения: 7 202
Момичета, изрових си старите бележници. 😊
Справка за хорариума на часовете по английски в АГ (1989-1994):
22 часа в подготве
6 часа в 8,9 клас
5 часа в 10 клас
За 11 клас нямам бележник, вероятно сме получили направо дипломи.
Но не, часовете по език не са били повече.
Даже наопаки. Успокоих се.
Хубави празници и най-вече приятна почивка на всички! 😊

# 686
  • София
  • Мнения: 4 035
А 98-02 бяха повече, за подготве специално. Само в един от дните имахме 4 часа английски, в останалите имахме по 6, не знам при вас, но ние бяхме на блокове, часове по 80мин, всеки ден бяхме с по 4 блока, пак казвам - специално за подготве е това, другите не ги помня. Освен стандартния английски, имахме 2 блока седмично с нейтив спикър.

# 687
  • София
  • Мнения: 7 202
Нямаше блокове по наше време.
Честно казано и аз живеех с мисълта, че сме имали повече часове, но явно е било заблуда.
Чинно съм си вписвала програмата за всеки срок. Simple Smile
Освен това се оказва, че учебните часове са били максимум 30 седмично.
То няма как да сме имали повече английски.

# 688
  • Мнения: 6 933
Заинтригувахте ме Simple Smile
Извадих си дипломата за средно образование. Имам 1808 (1329 ЗП + 479 ПП) часа за език. Но според мен това е с часовете от подготве, а защо ги има в тази диплома, когато подгответо се караше преди да сме взели диплома за основно образование? Дипломата ми за средно образование трябва да включва само 9, 10 и 11 клас. Поне за оценката по език съм сигурна, че е средноаритметична от 3 години, но хорариумът ми се струва прекалено висок за 3 години.
Плановете за нашите деца, които ще учат в ЕГ (ИИЧЕ) са: 998 часа ЗП първи език (за 5 години). ИУЧ + ФУЧ, които ще са и за други предмети за 5 години са: 1664+700.
Ако учат език РИЧЕ: 854 часа ЗП първи език; ИУЧ+ФУЧ: 1808+700.
Може би на хорариуми ще се докара като "едно време", дано и качеството да е високо, че то ми е по-важно.
Така ми се иска повече профилирани паралелки РИЧЕ, това ИИЧЕ в 9-ти клас ми се струва кошмарно.
Хубави празници на всички!

# 689
  • Мнения: 8 243
След една форумна дискусия си разгледах и аз дипломата за средно образование. 91-а година съм завършила и в дипломата ми часовете като хорариум изобщо не са отбелязани. Оценката по всеки предмет е средно-аритметично от 9-и, 10-и и 11-и клас. Ако искам да смятам часове, трябва да гледам програмата в бележниците. А в тях мастилото как се е разтекло с годините... Някои неща са вече трудно четими.

Общи условия

Активация на акаунт