Противозачатъчни

  • 4 819
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Здравейте Simple Smile приемам Джаз от 9 месеца вече и вчера сутринта ми се появи кафеникаво течение след това през деня нямаше и днес сутринта също беше силно кафяво. Менструацията ми е след 8 дни. Сега са празници и няма как да отида на гинеколог, на някоя от вас случвало ли й се и на какво може да се дължи?

# 16
  • Мнения: 63
Някой може ли да ми препоръча противозачатъчни с минимум странични ефекти. Знам, че всеки организъм е различен но все пак ще се радвам да чуя мнения. Искам да ги пия с цел запазване на яйчниковия резерв докато мъжа ми е 3 месеца в чужбина,а до сега не съм пила противозачатъчни и се стреснах доста като им изчетох листовките

# 17
  • Мнения: 1 195
Иди на лекар, безотговорно е да пиеш каквото и да е без консултация с лекар.

# 18
  • Мнения: 63
Има жени, които ги пият за предпазване от бременност и не съм убедена че са им предписани от лекар. Нямам право на направление,а излишни 50 лв също нямам...

# 19
  • Мнения: 410
Някой може ли да ми препоръча противозачатъчни с минимум странични ефекти. Знам, че всеки организъм е различен но все пак ще се радвам да чуя мнения. Искам да ги пия с цел запазване на яйчниковия резерв докато мъжа ми е 3 месеца в чужбина,а до сега не съм пила противозачатъчни и се стреснах доста като им изчетох листовките

Аз преди пиех Ясмин, а сега съм на Микрогинон. И двете не са ми давали никакви странични ефекти.
Вчера четох по темата и повечето доктори твърдят, че не е доказана връзка с яйчниковия резерв. Когато съм ги спирала и двете имаше поне 3-4 седмици без истински цикъл, така че аз лично не бих ги взимала ако ще се пробвате за бебе след това.

# 20
  • Мнения: 70

Аз преди пиех Ясмин, а сега съм на Микрогинон. И двете не са ми давали никакви странични ефекти.
Вчера четох по темата и повечето доктори твърдят, че не е доказана връзка с яйчниковия резерв. Когато съм ги спирала и двете имаше поне 3-4 седмици без истински цикъл, така че аз лично не бих ги взимала ако ще се пробвате за бебе след това.

Благодаря  за бързия отговор. Предишния ми гинеколог ми беше обяснявал да пия противозачатъчни, за да си пазя айчниковия резерв.  И рецепта имах, но тогава реших да не ги пия. Май и сега така ще направя, защото и моя приятелка ми се оплака, че след спирането им не й се е регулирал цикъла половин година, което си е доста дълъг период.

# 21
  • Мнения: 22
Здравейте, моля за съвет имах изписани противозачатъчни "Жанги" от миналата година. Вчера ходих при друг гиниколог, защото съм в друг град и нямах възможност да отида при моята от миналата година. Казах й, че досега съм пила жанги, отговори ми, че и те са добри, но ще ми изпише други - "Белара" сега не знам кой от двата вида да пия. Имате ли някаква представа кои са по-добри или са еднакви като ефикастност?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 8
Здравейте, пих "Белара 21+7" 1 година (хапчетата ми бяха предписани от дерматолог и гинеколог, заради един доста силен антибиотик).
При мен лично имаше странични ефекти - напълнях, задържах вода, настроенията постоянно се меняха, дори първия месец, когато ги бях почнала имах кръвоизлив, които продължи няколко седмици (гинеколога ми изписа хапчета не помня какво точна бяха, но нещата се оправиха), цикъла ми беше редовен като приемах хапчетата. Сега е първия месец откакто съм ги спряла и забелязвам че имам доста силно не точно бяло ами прозрачно течение. Та въпроса ми е при вас случвало ли ви се е след спиране на противозачатъчните да забележите подобно течение (в момента не съм в града и не мога да отида да ме видят), чакам да ми дойде сега цикъла.
С хапчетата бях свикнала да не ме боли по време на менструацията, но сега като съм ги спряла  сигурно отново ще си припомня какво е .... Grinning

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте, нова съм тук и все още не съм наясно с форума, но имам въпрос свързан с противозачатъчните. Преди 12 дена започнах да пия противозачатъчни Ясмин. Снощи усетих бучка в гърдата си, малко ме боли, но не самата бучка, а друга част от гърдата. Преди не съм пила на 20 съм. Не съм ходила на доктор тъй като ми се случи снощи (петък вечер) а до понеделник ми се струва че има цяла вечност, снощи не можах да спя, прилоша ми и замалко не припаднах когато я напипах и осъзнах, че е бучка от притеснение. Много моля ако някой се е сблъсквал с това да сподели. Искам също да знам дали да продължавам да ги пия защото за днес все още не съм.
В интернет четох, че може да е от хормонален дисбаланс.
Благодаря предварително! 🙂

# 24
  • Мнения: 410
Здравейте, пих "Белара 21+7" 1 година (хапчетата ми бяха предписани от дерматолог и гинеколог, заради един доста силен антибиотик).
При мен лично имаше странични ефекти - напълнях, задържах вода, настроенията постоянно се меняха, дори първия месец, когато ги бях почнала имах кръвоизлив, които продължи няколко седмици (гинеколога ми изписа хапчета не помня какво точна бяха, но нещата се оправиха), цикъла ми беше редовен като приемах хапчетата. Сега е първия месец откакто съм ги спряла и забелязвам че имам доста силно не точно бяло ами прозрачно течение. Та въпроса ми е при вас случвало ли ви се е след спиране на противозачатъчните да забележите подобно течение (в момента не съм в града и не мога да отида да ме видят), чакам да ми дойде сега цикъла.
С хапчетата бях свикнала да не ме боли по време на менструацията, но сега като съм ги спряла  сигурно отново ще си припомня какво е .... Grinning
И аз ги спрях преди към 30 дни и имам нещо подобно, въпреки че не е обилно. Не ми е дошъл още първия нормален цикъл и се чудя дали е нормално

# 25
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета, пия Логест от 13 години с 1-2 кратки прекъсвания. Появиха се зацапвания между цикъла и лекарката каза, че организмът ми дава сигнал, че трябва да се спрат. Мисля да ги спра, но поне в близката половин година не мислим за дете, но се опасявам, че като мине много време от спирането им ще е трудно или няма да стане Sad Има ли някоя от вас, която е вземала дълго време и кога след спирането е забременяла, изобщо как сте се чувствали, след като сте ги спрели след толкова години... Благодаря на всички отзовали се.

# 26
  • Мнения: 5 820
Здравейте, момичета, пия Логест от 13 години с 1-2 кратки прекъсвания. Появиха се зацапвания между цикъла и лекарката каза, че организмът ми дава сигнал, че трябва да се спрат. Мисля да ги спра, но поне в близката половин година не мислим за дете, но се опасявам, че като мине много време от спирането им ще е трудно или няма да стане Sad Има ли някоя от вас, която е вземала дълго време и кога след спирането е забременяла, изобщо как сте се чувствали, след като сте ги спрели след толкова години... Благодаря на всички отзовали се.

    Все повече негативни коментари чета за противозачатъчните хапчета! Това се потвърждава моето становище за противозачатъчните хапчета! Никога няма да започна да приемам тази отрова! Негативните страни са повече от положителните!



# 27
  • Мнения: 573
И аз се радвам, че ги спрях, след няколко годишна употреба, писала съм на предната страница. Имах точно същото странно зацапване, което се появяваше от нищото между циклите. И не бях съвсем на себе си. Откакто ги спрях, отново се чувствам добре в тялото си. Няма зацапвания, вече 9 години без тях. След една година връзка с тогавашния си приятел и настоящ съпруг ги спрях и се пазехме с изключително несигурния и не го препоръчвам на никого като основен метод на свършване извън мен. Просто бяхме решили, че не сме готови още, но дори и методът да се прецака, щяхме да го отгледаме Simple Smile Радвам се, че проработи и година след сватбата, когато бяхме готови, от първия опит резултатът се роди след 9 месеца, перфектен от всякъде. Не бих се върнала на хапчета за нищо на света.

# 28
  • Мнения: 410
Здравейте, момичета, пия Логест от 13 години с 1-2 кратки прекъсвания. Появиха се зацапвания между цикъла и лекарката каза, че организмът ми дава сигнал, че трябва да се спрат. Мисля да ги спра, но поне в близката половин година не мислим за дете, но се опасявам, че като мине много време от спирането им ще е трудно или няма да стане Sad Има ли някоя от вас, която е вземала дълго време и кога след спирането е забременяла, изобщо как сте се чувствали, след като сте ги спрели след толкова години... Благодаря на всички отзовали се.
Аз се чувствах добре и на хапчета, и без хапчета! Спрях ги преди месец и половина, и скоро започваме бебеправене. Ще пиша като има резултат 😄

# 29
  • Мнения: 4
Здравейте ! Гинеколожката ми предписа противозачатъчни Джас. На първият ден от менструацията почнах да ги пия тоест на 23.07 в момента сме 04.08 и аз все още съм неразположена. Спрях да пия хапчетата. Това нормално ли е ? Да продължа ли да ги пия ? 

Общи условия

Активация на акаунт