Как спасявате бебо от жегата?

  • 1 213
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Аз да питам, в нас като е 34'С в момента какъв метод да ползвам и доколко безопасно е да държа бебето на тази жега?  Shocked
Знам, че след 10тия ден може да се изкарва малко навън, но до тогава ако е все така горещо какво да правя?

# 16
  • Мнения: 3 926
Сега съм сигурна, че ще ме обяват за луда / особенно една майка от Варна/, но моето изпитано средство е следното. Един мокър чаршаф опънат над леглото. В смисъл проснат на решетката. Така че детето си лежи в креватчето , но над него е мокрия чаршаф. Ето така се спасявахме ние. Само след двайсетина минути чаршафа е абсолютно сух, а на детето му е добре.
Няма да те обявя за луда Peace Само мислиш ли, че влагата в този й вид е полезна за детето? Майка ми има белодробни проблеми в следствие повишена влажност на помощението, в което е спяла като малка... Не казвам, че от един чаршаф може да стане хроничен проблем, ама все пак Thinking


Аз да питам, в нас като е 34'С в момента какъв метод да ползвам и доколко безопасно е да държа бебето на тази жега?  Shocked
Знам, че след 10тия ден може да се изкарва малко навън, но до тогава ако е все така горещо какво да правя?
Ами то идва от около 36 градуса, така че за него 34 си е нормална температура Grinning

# 17
  • Мнения: 1 878
Че що чак на 10тия ден да се излиза с бебето  newsm78 ние сме от 5тия ден (щото тогава ме изписаха след секциото) навън и не сме се спирали - така бебето се аклиматизира и жегата ще го мори по-малко, а климатиците са вредни и опасни за бебетата (още в болницата във випа докторите при всяка консултация ме предупреждаваха - когато бебето е в стаята климатика да нее включен )  че и аз не ги предпочитам

Охлаждаме се с повечко къпане в басейна или в коритцето или където има вода  Mr. Green Разхождаме се сутрин до 12 и после след 17-18ч. Пропихме вода и ходиме голички по памперс.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз не казвам, че влагата е полезна за детето. Просто по този начин заспиваше, а като заспи е лесно. Каква ли влажност ще да е настъпила? newsm78

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
 С климатик! От както сме се върнали от родилния дом до ден днешен не се притеснявам да го пускам. Боледувала е само веднъж до сега с лека Т през октомври, когато си беше точно вирус, а и климатикът не е бил включван тогава. Не се притеснявай, само охлаждай постепенно и не много, до 23-24 градуса е добре. Ще видиш как ще се успокои детето. Успех!

# 20
  • Мнения: 3 926
Аз не казвам, че влагата е полезна за детето. Просто по този начин заспиваше, а като заспи е лесно. Каква ли влажност ще да е настъпила? newsm78

Не, идейно е, но честно и аз се замислих над влажността... особено ако детето по принцип не е свикнало с влажен климат. Аз съм си бургазлийче и по принцип влагата не ми пречи... докато не поживях две години в Сф и веднъж като се прибрах така ми "легна" въздухът върху дробовете, че не можах да повярвам.
Пак казвам - не се заяждам и не твърдя, че чаршаф над кревата е като тропическа буря всеки следобед Peace Simple Smile Просто разсъждавах на глас.

# 21
  • Мнения: 2 804
Ние се разхлаждаме с обилно обливане с вода по 3-4-5 пъти на ден ,но без сапун.

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Крием се под дебелите сенки в парка.

# 23
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Знам, че след 10тия ден може да се изкарва малко навън, но до тогава ако е все така горещо какво да правя?
10 дена да не извеждаш бебето навън?Не знам, но чета че някои и до по късно не ги извеждат.Тук след като родих, на следващият ден ми дадоха количка   да разхождам бебето в парка на болницата.Разбирам да са минусови температури ама пък лятото newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
В къщи го държа само по памперс,а когато се приберем от разходка го обтривам със хладка вода и пак по памперс.Засега държим фронта,но го дават да става още по-горещо Sick

# 25
  • Мнения: 1 427
Разходките са рано сутрин до към 11 и след 18ч.Следобед я къпя, цапа в басейнче на терасата, вечер пак баня.Облечена е с памперс и потник.Така и спи вечер Peace

Общи условия

Активация на акаунт