Mами в Италия 10

  • 16 627
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 425
Ей ме на пак!
На Влади лентичката е ок,но наистина на Лени не се вижда!

Феиам,права си...не е нужно да има 'feeling' между нас...не със всички се получава!Трудно ще се разбунват духовете тук    Whistling

Я пак един тъп въпрос от моите(но съм забравила,а ми трябва инфо): Бебешките дрешки с какво ги перете?

Лека засега   bouquet



Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 21:23 от Kaлa(Bella13)

# 31
  • Мнения: 708
ето ме пак,
завърнах се от козмети4ката и мале 6то да видя,ама много сте писалииии,голиам кеф,много оби4ам да ви 4ета.
Та имам с ве4е 4исто нови ноктенца на кра4енцата.Този път заложих на френското маникур4е (ахахха като ми липсва тая буква на клавиатурата и как само зву4и така написано,не знам дали ме разбрахте де ама на мен ми е сме6но  Mr. Green hahaha)

Сега си 4акам мъжо да си дойде,4е да си го нагу6кам,не6то съм се разнежила напоследък,ама как няма,то цяло злато в последно време_пу пу да не го уро4асам.
В4ера имахме мезесарио както ние го нари4аме,демек 10 месеца от сватбата,та милото се върна с подарък.....бански на Калцедония.Много сладък и мноооооого секси понеже доста изрязан,та затова това лято абсурд да се пусна по него с тоя корем дето съм отпрала,ама дано другото да съм се вкарала във форма.....въпреки 4е тоя целулит така ме е нападнал,4е  #Crazy ooooh!

Та айде приятна ви ве4ер от мен.Аз отивам да правя 6опска салатка.....мъжо много я оби4а на6енската салатка със сиренце отгоре.То в тея жеги на салати 6те я караме,ни6то друго не ни се яде.

цунки по муцунки и до утре
   bouquet  bouquet

П.С.Аааа забравих да се изкажа по въпроса за събуането.....ей сърцето ми се къса като из4истя и после някой ми влезе с обувки,ама не го ли е гнус тея хора,после да ди6ат прахоляка дето са го донесли от вън,ужассссс.
Та мъжа ми си го нау4их да се събува пред вратата,после си изнася обувките да се проветрят на терасата и преди лягане си ги слага в 6кафа за обувки.
Свеки в на4алото мног ме лритикува6е как можело да карам син4ето и да се събува,оба4е в последно време като дойде и направо си я посре6там с приготвен 4ифт 4ехли до вратат и тя си се събува.Еми да ме извинява ама в мойта си къ6та с обувки не се ходи и това е  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 5 476
Хайде дигам гълъбите и аз..че гостите идаат.. Wink
Лека вечер на всички! Hug
  bouquet

# 33
  • Мнения: 2 804
В нас си ходиме с обувки или боси затова  пък парцала ми е по цял ден подръка особено заради Самира , че нали се въргаля и т.н. .
На децата пера с прах за пране  плюс Написан за дезинфекция.
Белите ги пера и с белина освен горепосочените.

# 34
  • Мнения: 2 427
Купувам един бебешки течен прах много хубав ,лошото че е малка разфасофката.Пера с него разни финни неща които се перат на ръка.И смятам един ден да пера и бебешките дрешки с него,защото все пак е по малко агресивен като е предназначен за бебешка кожа.Много хубаво мирише на бебе.Chante Clair Bebè

# 35
  • Мнения: 6 167
Лени,не бе,ти пък сега,аз съм сложен комплекс от мании:музика,изобр.изк.чистота и стерилност,влечуги,готвене а слабост в маниите ми са парфюмите.За друго в момента не се сещам. Peace
Ах,да Фло казва че много му напомням Чудовището на Бенини.
Вярно,нямаш лентичка.Бързо да я сложиш! Laughing

bah....ти.

влади, това за течния прах, много , ама много ми хареса и развесели  Mr. Green

лентичката някъде ми отлетя, май закриха сайта))
а и ония аватари, яките, също май ги няма вече...

дойде ми мултимедийния курс по италиански( пак да кажа, за Кала, дето все ме подпитва). Кала, вече сериозно  , обещавам. Все пак съм от 105то. Peace

аз пера с персил ( мама ми донесе за Цветно, който вече свършва ) и с Диксан.
Потресена съм от липсата на разнообразие по темата, тоест, малко разнообразие на марки перилни препарати.

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 21:38 от Lennie

# 36
  • Мнения: 2 804
Кои от вас са от София и къде сте учили , че не ми се преглежда назад иначе сигурно вече сте си казвали?!?
Аз съм учила на ул. Стара планина в І-во СОУ Димитър Благоев до 8-ми клас , после се преместих в друга гимназия в близост до битака 59 СОУ Васил Левски .

Влади , вярно е бебешката кожа има невероятен аромат , а и те опиянява , но незная на какво се дължи всеки случей не е  от праха .
И ние переме в къщи с Диксан , и аз лично съм доволна от него .

# 37
  • Мнения: 6 167
ха ся кой е първи и е приготвил кафето?!  Wink

тук не разхлажда, не подухва ниииииищо.
ако е така живота не знам просто.
климатикът - ок, но като изляза трагедията е още по-голяма, защото
от 26 греадуса без влага да излезеш през вратата на 36 градуса и 60% влага...
чуствам се като подуто човече...

даниела, аз съм от София, от центъра  Mr. Green
аз съм завършила 105то с изучаване на италиански някъде между 89 и 92ра ( ама не помня вече). синьора Милчева ми е 'била по италиански", откъдето, след 13-14 години не употребване на тоз красив език все още имам запазени фундаментални моменти  по езика, които не са се загубили. спрягам като пружинка. Благодаря, другарко Милчева!
ученето в това училище  ми доказа, че няма нищо, ама нищо случайно.
( отговорът на това ' защо го учих тоз език се появиха, като се запознахме с мъжа ми).

След това бях 6 години студентка в СУ , специалност Биология с магистратура по клетъчна биология и биология на развитието ( ембриология).
По специалността си почти не съм работила, ( 3 мес. в БАН), след което малко секретарствах, докато реша какво искам, след това работих в мин. на здравеопазването 2 г, оттогава в неправителствена организация - темите за ХИВ, наркотици, зависимости, а през последните 3 години права на човека, деца от домове в БГ.

сега искам да се връщам в университета, ма да видим.
първо да си свърша курса по италиански , после... ще видим на какъв акъл ще съм.

през цялото това време не съм спряла да пея в хор, ( като Гери) съм била в детски хор от 5 г възраст, след това в дамски , от 2-3 години не пея, заради натовареност в работата...

толкоз за СВто ми!

  bouquet


Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 08:18 от Lennie

# 38
  • Мнения: 5 476


Ето каква закуска съм ви приготвила... Wink

 Hug

Лени,ти пак си сменила името?  newsm78 Тъкмо се чудих да не се е появила някоя нова Елена.. #Crazy
Мойто  СВ след малко...като си пийна кафенцето  Peace

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 09:20 от Giorgia

# 39
  • Мнения: 2 804
Добро Утро !
Сега излизам та по късно ще пиша повечко .
мерси за кофето и за закуската .
По междо другото грейпфрута и кивито  са много полезни за бременни !!!

# 40
  • Мнения: 6 167
Ето ме, с ново име и аватар. хехе

# 41
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аууууу коя е тая desperate housewife дето слага такава хубава закус4ица на лекьосана покривка,срамота  Naughty ooooh! Wink
Майтапя се...добрутро народе  Hug

Тук ноЩес преаля малко и тази сутрин се диШаШе ,но да видим следобяд какво Ще е положението.  newsm78

Про4етох ви и връЩам лентата малко назад, до момента с децата,възпитанието и езиковото им обу4ение. Та зна4и....въпроса е доста деликатен.  Thinking Когато дойдох тук през 98ма,нямайки все оЩе деца и аз разсъждавах като пове4ето от вас. "БъдеЩото ми дете на всяка цена оЩе с раждането си Ще говори обезателно на български. Няма да бъде лигаво и глезено а възпитано,изпълнително и послуШно типи4но по български. Няма да прави това,няма да прави онова....." докато си дадох сметка ,4е медалът има и обратна страна,сире4 ДА АМА НЕ. Thinking
Та роди се дъЩеря ми. Запо4на да расте и аз с нея ( като родител има предвид ). Опитвах се да и говоря на български като бебе,но и на мен както феиам беШе писала не ми идваШе отвътре да го правя,не знам заЩо. Може би,заЩото бях заобиколено изцяло от италианоговоряЩи и единствените ми контакти на бг бяха тел.разговори с наШите и среЩите с братов4едка ми newsm78  Вси4ки останали около мен и говореха на италиански ( естествено  Twisted Evil ). Аз,за разлика от Десита,която е Щастливка в това отноШение,4е родителите и прекарват дълги периоди тук нямах роднини,които да ми идват на гости за дълго , така,4е детето ми да расте в българоговоряЩа среда.  Confused Съответно стана така,4е дъЩеря ми проговори на италиански.  Tired Забелязах,4е при гостуването на майка ми миналата година (3 мес ) и на братов4едите ми около Коледа ( 2 седмици) детето имаШе напредък с българския,но когато те си заминаха неЩата пак се върнаха постарому.
Държа да отбележа,4е не е никак безразли4но дали майката си стои в къЩи или ходи на работа ( това не като оправдание а като основен фактор ). Искам да видя коя от вас,при положение,4е цял ден е била на работа и мислите и са те4али на италиански като се върне ве4ер в къЩи изморена Ще може веднага да превклЮ4и на бг за да може да си хортува сладко с потомството и 4ат пат да сменя канала на италиански за да обръЩа внимание и на таткото.  Crossing Arms
По въпроса за възпитанието:съгласна съм ,4е тук децата са доста глезени и им разреШават вси4ко,но не мислете,4е вие сте застраховани и с ваШето дете няма да се слу4и. Naughty Пак опираме до средата,която ви заобикаля.Докато сами си отглеждате наследника в къЩи положението е Що годе под контрол. Казвам Що годе,заЩото не бива да се игнорира факта,4е болШинството от тукаШните баЩи имат тенденцията да глезят и позволяват доста,така,4е в един момент се оказва,4е ви играят контра. Когато в тази игра се вклЮ4ат и баби,дядовци лели и 4и4овци+евентуално детска градина и работата става доста дебела. Тоест вие отново сте в позицията на самотния войн във вражеския лагер. Вие можете да сте строги и взискателни колкото си Щете ( както се опитвам да съм аз),но като се намерят други дето да са по ларж и детето ( което макар и малко не пасе трева ) запо4ва да проявява капризи. Така,4е не мислете ,4е вси4ко е цветя и рози. НаШият български манталитет и на4ин на възпитание е съвсем разли4ен от техния,така,4е в един момент неминуемо се полу4ава конфликт. И трябва да се правят доста компромиси,заЩото ина4е вси4ко рикуШира върху детето.  Naughty
Освен това не бива да се забравя,4е всяко дете е отделен индивид със свои характер и темперамент,разли4ни от тези на другите.
Така,4е моля ви не казвайте " Ауууу аз никога няма да му разреШа да прави това. Аууу моето дете обезателно Ще бъде еди какво си и Ще знае еди Що си". Просто заЩото едно е на теория,съвсем друго е на практика. Не слу4айно тук а и в Бг, мисля има една поговорка " Никога не казва НИКОГА"  Naughty
Съжалявам,доста дълго стана...  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 6 167
Миленче , кефиш  Peace

искам детето ми да говори български и да се чуства добре сред роднини, като и да има усещането за майчините си корени. От Искам до Случва се има разстояние огромно.
Постоянни занимания  с детето и тн. Аз много , ама много искам да ги дам тези грижи и внимание, но откъде да знам какво ще е Тогава?
и пак си права, при наличие на достатъчно време и неразминаване с желанията на другата страна ( бащата).  Дамиано е пълен пън по отношение на българския, не може 'обичам те да каже вече почти 2 години.  знае ' да, не, бе, айде, добре и пет'. и наздраве. толкоз.
един ден аз ще стоя на масата и ще говоря на детето на бг, а той ще се цупи, че не разбира. а ако отстъпя и почна да говоря и на италиански у дома, това означава да създам в детето хаос и то да не загрее кво става. четох доста и тук и на други места, как децата ' схващат' с кой как говорят.. ами не е лесно.

Това, което ме дразни обаче е, че всяко изразено съмнение по темата ( не тук, в другата тема) се превръща в някакъв урок ( или порицание) за патриотичност и национално самосъзнание.
дори някаква си писана ми каза, ' пази боже сляпо да прогледне', което  #2gunfire

аз съм против всякакви крайности , точно защото семейната, жизнената, здравословната , социалната и тн. ситуация на всеки човек е малко или много различна.

 

# 43
  • Мнения: 1 049

Държа да отбележа,4е не е никак безразли4но дали майката си стои в къЩи или ходи на работа ( това не като оправдание а като основен фактор ). Искам да видя коя от вас,при положение,4е цял ден е била на работа и мислите и са те4али на италиански като се върне ве4ер в къЩи изморена Ще може веднага да превклЮ4и на бг за да може да си хортува сладко с потомството и 4ат пат да сменя канала на италиански за да обръЩа внимание и на таткото.  Crossing Arms
много съм съгласна това  Peaceза съжеление е  спор който водя с мойте родители близки и познати мен ми е много кофти , че детето разбира български, но отказва до говори особенно като му се подиграят, че неказва някоя дума правилно, когато се опита да говори на български Twisted Evil, ама за тях го правя нарочно или се превземам не е вярно просто живеем сред италянци и с детето се виждам вечер за по 2 часа и събота и неделя  Tiredсега от една година се виждам с българи , но и те с нас говорат на италянски заради мъжо  ooooh! абе като порасне ще го пращам по често  в България  и туй то  Peace ако се приборя с мъжо но тово е друга тема  Crossing Arms лек ден   bouquet

# 44
  • Мнения: 1 049
Калинче (picolla) на работа съм  Rolling Eyes,падна ми батерията на мобифона  Rolling Eyes ooooh!
пусни ми на личния намера на мобифона да ти звънна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт