Моля, дайте съвет , за да не се самонавивам

  • 4 265
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Дано успеете да си живеете добре!!

За себе си знам, че не мога да издържа на такъв режим.   Confused Страшно се разбирам с родителите на мъжа ми, те живеят в голяма и удобна къща на 15 км. от нас и понеже там има двор и всякакви екстри за децата, лятото ходим много често, мога да оставям там и децата, като се наложи. Сина ми е много щастлив при баба и дядо, а има и много деца за игра наоколо. Има си отделен етаж за нас. И на мен ми харесва да постоя, но за постоянно - не искам и да си го помислям. Ами това си е за мен тяхната къща, за каква наша самостоятелност ще става дума там...? Определено предпочитам малък апартамент отделно, отколкото обща къща, но аз имам голям страх от живот с родители по принцип  Twisted Evil Така че не ставам за пример май  Thinking

# 16
  • Мнения: 5 475
Дано успеете да се "сработите" добре!!
За целта обаче още от начало си постави ограничения..после ще е късно!  Peace

# 17
  • Мнения: 6 167
айде още един италиански съвет.

представи си голяма къща. гледа към улицата и входните врати ( за коли и вход) са от тази ( нормална страна). зад къщата, там където е бил двора е построена още една къща.
ситуацията е подобна - отпред в 'старата' къща живеят свекърите ми, отзад, в новата живеем ние. имаме си вход, стълбища, гаражи и тн всичко.

да, ама за да изляза с колата трябва да изляза на улицата, т.е да изляза през вратата на улицата. е да, ама свекърва ми е възрастна жена и освен да стои на прзореца др. работа много много няма.

тоест, всеки път излизайки и влизайки Те знаят. или по-точно Тя знае.
това, сам по себе си е факт, който може да смели живота ми.

тук идват Но-тата.
не говоря сега за тъмни балкански субекти, говоря за нормални хора ( като твоите и моите свекъри). ще ги дам с цифри, не че са златни правила.. а просто така. някакви мои неща.

най-важно е да овладееш влизането ( т.е да не може да идва и отива когато тя, а когато ти пожелаеш), както и психическата нагласа, че си 'наблюдавана'. и да правиш това, което ти харесва и когато ти харесва ( напр. ако искаш да имаш стол на двора да си го сложиш без мисъл ,че 'пречиш')
та
1/ никога не настоявам той да Не ходи да види мама. тоест, той е свободен да отиде и да види кво става във всеки момент. Много рядко аз ходя с него, защото знам,че тя иска да получи информация и нямам нищо против да я получи защтоо това й засища любопитството без да се натрапва тя самата. Нека ходи, нека си говорят.
2/ никога непоглеждам към ехните прозорци ( знам , че ме гледа) , когато влизам и излизам.
3/ никога не отварям, ако някой ми звъни. така се научи, че ако случайно се сети да дойде непоканена преди това да ме контактне. свекърва ми не прекрачва прага непоканена. до степен в която я каним, тя не ще да идва, че имала да качва стълби.
4/ винаги имам грижа за общи неща, например тревата.
5/ не забелязвам, когато ми събира щипки и ми ги оставя пред вратата, или когато ми слага торбички, в които да си изхвърлям хартийките от пералнята ( защото имам помещение, което е в 'опасна близост' до тяхната част).
6 / установили сме ( неофициално)  един официален контакт през седмицата - ходим в неделя на обяд у тях.
7/ държа се прилично, но на дистанция. помагам и предлагам помощ, но никога не я оставям да си мисли че сме си дружки.

ми май тва е. възпитано и на дисанция.
не й давай ' да ти помага' много мнгоо. това е входна врата, да я направиш част от къщата ти, от семейстовото ти , от взаимоотношенията ви и тн. аз съм против 'помощта'.

 Peace

# 18
Благодаря ви за съветите! Hug

Ще се опитам да вкарам ред, но не знам дали ще може.

Свекървата гледа малкия и се надявам там да го гледа у тях, а аз да си го вземам "у нас" след работа.

За заключването - мисля, че няма да може, веднага мъжа ми ще се възпротиви, защото и сега не разбира защо заключвам външната врата, а там вече ще е абсурд. Те са задружно семейство и моето поведение ще се изтълкува зле.
Въпреки това обаче ще се опитам това да бъде НАШИЯ дом, а не ОБЩИЯ.

По принцип са тактични и възпитани хора и се съмнявам да нахлуват и да си правят каквото искат. Въпреки това може би и аз ще трябва да си изработя някакви "златни  правила " за овладяване на вътрешните ми терзания и да се опитам да бъда спокойна.

Лошото е , че не мога да бъда лицемерна, а понякога това е много полезно качество. Искам да кажа, че ако нещо не ми харесва ми личи от 100 километра и не мога да се владея и да се правя , че не е така.

Ще се опитам.Ох дано успея, че да не превърна уж хубавото в нещо ужасно......

# 19
  • Мнения: 945
Виж миличка, мъжът ти трябва да е на твоя страна. Научи го, че ако спаzва "твоите си правила", ще има много по малко драzги с НЕГОВАТА майка и така всички ще са щастливи.

Не може да иска от теб да се оставяш майка му да те драzни и zаедно с това да си щастлива. Това го нема в тоzи живот.

Винаги твърдя, че в 99% от кавгите със свекърите, на мама синчето е виновно...

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние също живеем МНОГО хора и то в апартамент. Когато се роди и бебето настъпи една малка лудница... Crazy Но всичко е въпрос на навици и подреждане  на приоритети!  Peace Дали за теб е по - важно някой да ти помага, да те отменя в грижите ИЛИ да имаш свое, неприкосновено от чужди вмешателства кътче и да се разхождаш по гащи?  Grinning Когато съпоставиш двете неща и ги сложиш на везна сама ще намериш отговора. Hug
Лично за мен вариантът много хора, живеещи задружно, разбиращи се, помагащи си особено във времето, в което живеем е по удачно от варианта "квартира"! Всичко е въпрос на отстъпки, цивилизованост, поставяне на ясни правила от самото начало и взаимно съобразяване с интересите на другото/ите семейство/а! Wink Ако се постигне е дори по - лесно, защото ще изпитвате известна финансова свобода, която иначе с наемите не би ви била възможна. И това би утежнявало ситуацията излишно и вгарчало отношенията в собственото ти семейство, макар и да живеете сами!
Бих те посъветвала да пробваш варианта "дядовата ръкавичка", дано се разбирате /но щом казваш, че са свестни хора, надявам се, че ще е така и бездруго!/,а ако не - тогава и без това няма и да имаш избор. Успех!!! Hug

# 21
  • Мнения: 1 190
.....
За заключването - мисля, че няма да може, веднага мъжа ми ще се възпротиви, защото и сега не разбира защо заключвам външната врата, а там вече ще е абсурд. Те са задружно семейство и моето поведение ще се изтълкува зле.
Въпреки това обаче ще се опитам това да бъде НАШИЯ дом, а не ОБЩИЯ.
......


Ами няма да заключвате, сложете си брава с "топка" отвън. Така като затвориш вратата тя сама си се заключва и без ключ не можеш да влезеш Peace

# 22
  • Мнения: 2 863
Можеш да кажеш на мъжът ти, че да влизат у вас по всяко време би било все едно живеете в един апартамент и няма начин да не се дразните. Горното предложение за брава с топка е ултра удачно Joy
Моята свекърва беше почнала да идва по всяко време, коагто реши и е удобно, един път използвах, че малката се раздразни и разрева и й казах, че искам да с еобажда преди да идва понеже не винаги е подходящо, а и аз си имам неща и не искам именно да ме свари в банята или по гащи.... оттогава преди да дойде се обажда...

# 23
  • Мнения: 6 167
пак ще повторя,
че дистанцията в случая, не означава, че има лагери и вражда и лоши отношения.
а и недейте да я настройвате така.
мъжа ти не е от другата страна, не се настровай така, защото друга страна няма.
не му говори, не го поставяй в посредничество.
всички сте на една страна и трябва да се уважавате.
както и личното време и пространство.
можеш да си напишеш някакви неща, които искаш да постигнеш.
няма да правиш Авраамов дом от дома си. , тоест да ти влизат и излизат хора.
това е ужасно просто.

освен това си мислех за още нещо - ти така ли влизаш у тях?
тоест, ако ти си влизаш и излизаш транзит
не можеш да очакваш друго.

винаги се обаждай и питай ' удобно ли е', 'извинявай, че те притеснявам' и тн.
има си дежурни думи.
така би трябвало да се усетят

ако не и видиш дебелия край отиди и им обясни.
кажи им ,че ги уважаваш, че се радваш, че сте наблизо,
но не прави ' лагери'. това е голяма грешка.


това с топката на вратата е гениално.  Peace


# 24
Ей момичета, как да не ви се възхити човек. От вас лъха спокойстви и трезва мисъл.

Това с топка е наистина гениално Simple Smile

Аз винаги се обаждам, че ще закъснея 10 мин или че ще отида малко по -рано. Не влизам транзит, за сега те също.

За лагерите Елена е права, според мен. Това до никъде няма да ни доведе.

А мъжа ми е на моя страна винаги, само в случаите , в които мисли, че не съм права ми го казва в очите /насаме, не пред тях/ и тогава ми става много криво, но не съм идеална. Даже според него прекалено много слушам свекървата.

Може би пролема ми е, че за мен те все пак са донъкъде чужди хора, с различни навици, различни ценности и разбирания, от тези, които аз имам вече с годините.

И сте прави , че много хора на едно място е весело, и не сте. Аз понякога имам нужда да няма хора около мен, по цял ден съм с много хора.

Може би човек не може да има съвсем всичко и трябва да се науча на компромиси, не драстични разбира се.

Къща в стил "всички обичат Реймънд" най-много ме плаши. Дано не снимаме нов сезон на сериала у дома, че Дебра е железна, ама аз не Sad

# 25
  • Мнения: 7 914
А мъжа ми е на моя страна винаги, само в случаите , в които мисли, че не съм права ми го казва в очите /насаме, не пред тях/ и тогава ми става много криво, но не съм идеална. Даже според него прекалено много слушам свекървата.

Защо ти става криво? newsm78 Не можах да разбера...Нали все пак , ако не ти казва ти никога няма да знаеш къде грешиш? И ако се чувстваш сгрешила пред кого и да е,  винаги можеш да кажеш :" извинявай за този и този случай не бях права... и тн " Peace


# 26
  • Варна
  • Мнения: 176
Няма да ти хареса съвета ми, но нали събираш всякакви мнения по въпроса.
Аз лично бих предпочела квартира каквито и да са плюсовете и минусите спрямо обща къща. Зависи от приоритетите ти. За мен най-важно е да имам спокойствие и едно истински мое семейство. Това в една къща (макар и с отделен вход) няма как да стане.
А и един ден не искам някой да ми каже "дойде в моята къща" (я свекъри, я мъж). Всичко, което имам обичам да съм постигнала сама!

# 27
Всичко, което имам обичам да съм постигнала сама!
Ти ми четеш мислите.
От друга страна обаче съм освен инат и съпруга имайка. И мъжа ми страшно се кефи на идеята, децата ми съм убедена ще се радват да имат двор и да играят, вместо да кютат в апартамента.
А никой от тях не ми е виновен, че не съм успяла да скътам парици за свое независимо жилище.
И така, хем сърби, хем боли  Sad

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Възползвай се от ситуацията.

Така ще можеш да им оставяш детето, и да имаш повечко свободно време, ще ти помагат!

Разсъждавай в тази посока, и ще ти е по-лесно!

А за скътаването на париците, извинявай, ама ми прозвуча точно все едно ще си скътаваш пари за семки.

Парици за жилище трудно се скътават!

Пари за жилище могат само да се спечелят, или да се изплащат кредити за по 20 и кусур години. Тези пари не се скътават!

# 29
  • Мнения: 294
"Всички обичат Раймънд" ooooh!

 Joy Joy Joy

Ето това е истината и не трябва да се допуска!
newsm10 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт