Грижи за зъбите при децата

  • 1 463
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мда, и аз смятам че е време. Само че мойто диване не иска да ги мие. Смятате ли че трябва да го насилвам, в смисъл да му ги мия насила аз?

И ние имахме този проблем, но като смених пастата за зъби с друга, вече отмина. Опитай първо с пастата, а не насилвай детето!

# 16
  • Мнения: 2 266
Тази вечер опитах да му измия зъбките,но нямаше кой знае какъв ефект.Дърпаше се и не ми даваше.Аз естествено не го насилвах ката за начала.Утре сутринта ще опитам пак.

# 17
  • Мнения: 1 881
И ние ги мием от 8 месечна възраст...важно е да не го насилваш, представи всичко като игра. Вземи си своята четка, прави се,че миеш и своите и едновременно търкай и неговите. После му я дай да я дъвчет нямаш идея колко добре ще ги почисти Wink

# 18
  • Мнения: 1 860
И аз мия зъбчетата от самото начало. Даже имах толкова голям мерак че започнах от първият зъб. Имах тогава малко противоречиви съвети и като пуснах тема се оказа, че е добре да започнат да се мият с първата поява.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Ние мием зъбките от към десетия месец. Първоначално само с четка и водичка, а от 2 месеца вече и с детска паста за зъби. На Дани много му харесва и отваря устата  с удоволствие. Все още аз му ги мия, но и той не проявява голямо желание да го прави сам

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Опитах с няколко различни пасти, сменях четките с разни детки мотиви, даваме му личен пример всички в семейството, тц - не става. Опитах насила да му търкам поне предните зъбки, защото са му малко криви и се събира храна - пак не става, реве, рита... Вече го оставям намира, няма да се боря повече с него. Единствено ме притеснява да не му се развалят точно предните зъби.

# 21
  • Мнения: 6 390
Опитах с няколко различни пасти, сменях четките с разни детки мотиви, даваме му личен пример всички в семейството, тц - не става. Опитах насила да му търкам поне предните зъбки, защото са му малко криви и се събира храна - пак не става, реве, рита... Вече го оставям намира, няма да се боря повече с него. Единствено ме притеснява да не му се развалят точно предните зъби.
и моята Капричоза не хареса пастите  Sick ползва гел  Wink
Наскоро видях в данет че има и гел на чико, ако искаш за проба  Rolling Eyes Wink Peace

# 22
  • Мнения: 2 266
А кое е по-хубаво?-пастата или гела.Ние и тази сутрин нямахме голям напредък с миенето на зъбите.Какво ще правиме,незнам.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
добре, а децата като ходят до тоалетна бършат ли се и позволяват ли ви да ги избършете? а как стои въпросът с миенето на ръцете? къпането?
не мисля, че миенето на зъбите е нещо по-различно.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 766
Започвайте. На Дияна зъбите започнах да ги мия на 7месечна възраст.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 039
Ако искаш пробвай с Ненедент бебе (комплект силиконов накрайник+паста за зъби), на синът ми му харесва, защото накрайникът му напомня за биберон и е по-мекичък от четката за зъби.

# 26
  • на североизток
  • Мнения: 285
Както повечето майчета са ти отговорили - зъбките започват да се мият още с появата им.
Затова не се чуди, ами започвайте веселбата с четката и пастата Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Ако искаш пробвай с Ненедент бебе (комплект силиконов накрайник+паста за зъби), на синът ми му харесва, защото накрайникът му напомня за биберон и е по-мекичък от четката за зъби.

детето, за което става дума, вече е на две години. едва ли помни какво е биберон...

# 28
  • Мнения: 5 647
Все още е малък да си ги мие сам. А дори и да изявява желание, по-добре е ти да му ги миеш, за да си сигурна, че са добре измити. Дъщеря ми е на 4 г. почти и си ги мие сама, но аз от време на време й помагам.

# 29
  • Мнения: 2 922
Моето дете си мие зъбките само. Отскоро разбра и идеята на пийването на глътка вода и изплюването й Laughing
Аз купих последно паста на Чико с вкус на малина - много апетитна!

Общи условия

Активация на акаунт