Професия учител - 5

  • 39 313
  • 803
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 329
Имам 4 ПКС, 5 години стаж, за 2018 и 2019г общо 9 кредита. Мога ли да подам молба за старши учител? По новата наредба се обърках.
Не, трябва да имаш 3 или надолу...
И при атестирането...някак става.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 3 582
Имам 4 ПКС, 5 години стаж, за 2018 и 2019г общо 9 кредита. Мога ли да подам молба за старши учител? По новата наредба се обърках.
Не, трябва да имаш 3 или надолу...
И при атестирането...някак става.
Не по-малко от три!
Имам 4 ПКС, 5 години стаж, за 2018 и 2019г общо 9 кредита. Мога ли да подам молба за старши учител?
Ти можеш, но е по-вероятно да не го одобрят. Поне при нас не би се одобрило - ръководството твърди, че изискването за десет години педагогически стаж към настоящия момент не е отпаднало.
чл. 71. от Наредба № 12 (1) Длъжностите „старши учител" или „старши възпитател" се заемат от лица, които освен завършено висше образование и професионална квалификация, необходими за заемане на длъжността, определени съгласно приложение 1:
1. заемат длъжността „учител" или „възпитател";
2. имат не по-малко от задължителните квалификационни кредити за всеки преминат период на атестиране по чл. 49, ал. 3;
3. имат придобита пета или четвърта професионално-квалификационна степен;
4. имат оценка от последното атестиране не по-малко от „отговаря на изискванията";
Променените условия за заемане на длъжността "старши учител", съгласно чл. 71. от Наредба № 12, касаят периода след извършена атестация /т.е. влизат в сила от учебната 2021/2022 г./.

# 707
  • Мнения: 9 876
Разписано ли е някъде, че трябва, защото аз мисля, че може.
Приложение № 1 към чл. 24 от Наредба  12  за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти.  Ако е педагог с друга специалност трябва да има допълнителна квалификация за начален учител.
тази наредба отпадна наскоро. Новата е 15

# 708
  • Мнения: 1 072
Разписано ли е някъде, че трябва, защото аз мисля, че може.
Приложение № 1 към чл. 24 от Наредба  12  за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти.  Ако е педагог с друга специалност трябва да има допълнителна квалификация за начален учител.
тази наредба отпадна наскоро. Новата е 15

Т.е  е възможно учител без квалификация "начален учител " да бъде назначен като учител ЦДО начален курс .
Така ли е ?

# 709
  • Мнения: 9 876
Не знам, прочети наредбата Simple Smile

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 3 582
Вярно, че имаше нова наредба отскоро и аз я попрелиствах, почти идентична е. Има промяна само в това кой може да преподава компютърното моделиране, ако не ме лъже паметта.

# 711
  • Мнения: 378
Здравейте! Може ли да ми обясните какво означава непълен щат? Заплата,отпуска,часове всичко.

# 712
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За учител ли?
Зависи колко е непълен и зависи по кой предмет. Различните предмети имат различна норма преподавателска работа.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Първата година бях на непълен норматив - предавах БЕЛ. Мисля, че бях с 408 часа - нормативът по предмета е 648 часа годишно. Ползвах си пълния размер отпуска, а май бях на минималната за онзи момент заплата. И разните допълнителни плащания през годината ми бяха по-малки, но ги получавах.

# 714
  • Мнения: 378
За учител ли?
Зависи колко е непълен и зависи по кой предмет. Различните предмети имат различна норма преподавателска работа.

Учител по физическо възпитание

# 715
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не знам колко е нормата за физическото, но заплатата ще е според недостига на часове. Отпуската е пълна 48 дни.

# 716
  • Мнения: 413
Здравейте, бихте ли ми казали какъв е нормативът часове за учител по икономически дисциплини? В специализираните икономически гимназии е 648 часа, но дали същото важи и когато става дума за профилирано обучение по предприемачество 9-12клас в СУ? Защото видях, че по технологии и предприемачество е 700 часа.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Лили, мисля, че нормативът по ФВС е 700 часа

# 718
# 719
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Здравейте . Има ли право , да бъде назначен учител от прогимназиален етап  в начален  етап ,без да има такава квалификация ?Става дума за учител на занималня в начален етап.
Аз бях назначена на занималня в начален етап, докато бях втора година магистратура ПНУП. Учител по БЕЛ съм.

Общи условия

Активация на акаунт