Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 29 569
  • 778
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7 776
Това не е ли много кратко време? Аз знам, че трябва да оксидира къната и после се седи 2-3 часа. Аз моята касия я оставям цяла нощ да седи и после сутрин още 2-3 часа със шапката седя.

# 211
  • Мнения: 408
Това не е ли много кратко време? Аз знам, че трябва да оксидира къната и после се седи 2-3 часа. Аз моята касия я оставям цяла нощ да седи и после сутрин още 2-3 часа със шапката седя.
Явно е много кратко, но така пишеше на боята 30-40 минути. За другата седмица съм решила първо корените няколко часа с къна, след това мия, подсушавам и билкова боя. И глицерин ще си купя, че едвам я измих тази боя.

# 212
  • Мнения: 5 611
И на мен ми се струва малко времето,ако е като къната. Понякога за 3-4 часа при мен е недостатъчно. Иначе сплъстеното го мия с балсам обилно,преди шампоана и след.

# 213
  • Мнения: 20 245
Аз стоя 3 часа.
Ти изми ли си косата преди нанасане?

# 214
  • При децата ми
  • Мнения: 6 192
Никога не съм стояла 2-3 часа. Стоя около 6,7, -8 часа.

И почти винаги забърквам къната от вечерта и се къносвам сутринта. Сега, като ви чета си мисля дали пък това не е причината  да е по-тъмен цвета?Thinking Последните пъти се къносвам с "Тричуп". Преди година се къносвах само със "Сахара Тазарин".

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 10:55 от Hrispa76

# 215
  • Мнения: 408
Аз стоя 3 часа.
Ти изми ли си косата преди нанасане?
не, само я намокрих.

# 216
  • Мнения: 20 245
Пробвай с измиване следващият път.

# 217
  • Мнения: 408
Доволна съм момичета, днес вече не издържах, изнамерих си къната тазарин, с изтекъл срок на годност, смесих една къна с около 30 грама от билковата боя светло кестеняво, изцедих половин голям лимон, добавих малко бадемово масло, топла вода, оставих във фурната за 90 минути на 50 градуса. Добавих малко глицерин, добавих и половин пакетче канела, разбърках, намазах си много обилно корените и цялата коса, сложих шапка. Стоях около час и 20 минути, резултатът е покрити бели корени и много освежена коса, искам да ви покажа снимка, но съм забравила как се качват.

# 218
  • София
  • Мнения: 481
За какво се добавя канела? Да промени цвета, да загрее скалпа или за нещо друго?

# 219
  • Мнения: 408
За какво се добавя канела? Да промени цвета, да загрее скалпа или за нещо друго?
аз я добавих, защото прочетох, че така малко се тушира миризмата на къната к другите билки, наистина е така, освен това и загряващ ефект сякаш имаше.

# 220
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Канелата /касия/ придава блясък и плътност. Бих добавила и обем.  Действително има загряващи свойства, тъй като стимулира циркулацията на кръвта и по този начин затопля скалпа, ( това пък от своя страна стимулира космените фоликули и води до по-бърз растеж на косата). Освен всичко изброено, оставя лек карамелено-златист оттенък върху  по-светлите коси (русо до светлокестеняво). Някъде съм чела, че медът, смесен с канела, прави реакция и действа изсветляващо върху косъма, подобно на перхидрола, но в значително по-лека степен. Косата придобива една идея по-светъл нюанс. Канелата има и антибактериални свойства.

# 221
  • Мнения: 20 245
Качване на снимка:

# 222
  • София
  • Мнения: 481
Благодаря, Bandit Queen, много полезна информация  Hug Ще сложа и аз канела следващия път.

# 223
  • Мнения: 10 778
Не прекалявайте с канелата, защото аз веднъж сложих около или малко повече от супена лъжица и доста неприятно парене имах.

# 224

Общи условия

Активация на акаунт