Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 29 330
  • 778
  •   1
Отговори
# 225
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Страхотен цвят! Много ми харесва и е приятно равномерен.

# 226
  • Мнения: 408
Страхотен цвят! Много ми харесва и е приятно равномерен.
Благодаря! Най-много ме радва покритието върху бялата коса. С боя се боядисвах на всеки две седмици, не защото толкова ми беше израснала, а защото боята падаше и белите косми лъсваха Sad

# 227
  • Мнения: 39 555
И от мен поздравления. Може ли да споделиш, кой е сайта, (ако взимаш от такъв) къната. И какво е жълтото пакетче? Защо се добавя?

# 228
  • Мнения: 408
И от мен поздравления. Може ли да споделиш, кой е сайта, (ако взимаш от такъв) къната. И какво е жълтото пакетче? Защо се добавя?

Благодаря! Това което е светло кафявата кутия е билковата боя, от зоя.бг я купих. Жълтата кутийка е мароканска къна Сахара тазарин, бях си я купувала преди три години от екомама, но долкото виждам в момента не я зареждат.

# 229
  • София
  • Мнения: 9 653
Страхотен цвят си постигнала! Браво!

Аз си купих същата марка боя от Зоя, но рус цвят и все още не съм я пробвала. Досега се боядисвах с обикновена боя, но ми дразни скалпа и реших да опитам с билкова боя. Малко се притеснявам какво ще се получи с цвета ми. В момента съм тъмно руса и много ми харесва този цвят, но  ми се свива сърцето, че не знам как точно ще се получи цвета като се боядисам. Първият път ще отида при фризьорката да ми я нанесе на цялата коса. После вече само на корените мога и сама. Според вас ако за всеки случай остана по-дълго с боята върху косата си (за да не останат и примен бели корените), рискувам ли да стане твърде тъмно или да увреди косата някак?

# 230
  • Мнения: 408
Страхотен цвят си постигнала! Браво!

Аз си купих същата марка боя от Зоя, но рус цвят и все още не съм я пробвала. Досега се боядисвах с обикновена боя, но ми дразни скалпа и реших да опитам с билкова боя. Малко се притеснявам какво ще се получи с цвета ми. В момента съм тъмно руса и много ми харесва този цвят, но  ми се свива сърцето, че не знам как точно ще се получи цвета като се боядисам. Първият път ще отида при фризьорката да ми я нанесе на цялата коса. После вече само на корените мога и сама. Според вас ако за всеки случай остана по-дълго с боята върху косата си (за да не останат и примен бели корените), рискувам ли да стане твърде тъмно или да увреди косата някак?
Аз преди няколко дни си сложих само билкова боя както е написано на опаковката, но бях мн разочарована, защото не хвана. Задължително поискай измиване на косата преди апликация, щом ще ходиш на фризьор, а за стоенето нямам идея, на боята пише 30-40 минути, но явно не са достатъчно, поне при мен не бяха, другите момичета пишат същото.

# 231
  • Мнения: 20 208
Разгледах цветовете на тази боя в Зоя, ще взема и аз да я пробвам.

# 232
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Страхотен цвят си постигнала! Браво!

Аз си купих същата марка боя от Зоя, но рус цвят и все още не съм я пробвала. Досега се боядисвах с обикновена боя, но ми дразни скалпа и реших да опитам с билкова боя. Малко се притеснявам какво ще се получи с цвета ми. В момента съм тъмно руса и много ми харесва този цвят, но  ми се свива сърцето, че не знам как точно ще се получи цвета като се боядисам. Първият път ще отида при фризьорката да ми я нанесе на цялата коса. После вече само на корените мога и сама. Според вас ако за всеки случай остана по-дълго с боята върху косата си (за да не останат и примен бели корените), рискувам ли да стане твърде тъмно или да увреди косата някак?

Върху боядисвана с химическа боя коса не се знае изобщо какво ще се получи след това с билкова боя.
А естественият цвят на косата какъв е?
Билковите бои не изсветляват - те са тон върху тон, т.е. може да внесат цвят, ако в боята няма индиго - обикновено резултатът е червеникав, топъл цвят. Не знам дали е удачно да се ходи при фризьор за билкова боя - с нея е добре да се стои поне 3 часа, независимо какво пише на кутията. Няма да увреди косата, защото в нея има само билки.

# 233
  • Мнения: 408
И аз си мислех да ходя на фризьор, но добре, че не съм отишла. Както се вижда на снимката, сместа става супер с масло к глицерин, нямах проблем с намазването, не е текло нищо.

# 234
  • Мнения: 7 776
И аз не мисля,че ходене при фризьор е добра идея. И сместа трябва да седи няколко часа и после намацотена трябва пак, аз карам мъжа ми да ме намаже. Тези дни ще освежавам косата с касия пак и ще снимам преди и след. И аз съм тъмно-руса 🙂 та предполагам, ще е полезно.

# 235
  • Мнения: 39 555
Mоля, ако някой има идея и тренинг как да се направя от кестенява в по- светъл тон, но само с къна да сподели. Имам единични бели косми, които искам вече да замаскирам.

# 236
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Билковите бои не изсветляват - те са тон върху тон, т.е. може да внесат цвят, ако в боята няма индиго - обикновено резултатът е червеникав, топъл цвят. Не знам дали е удачно да се ходи при фризьор за билкова боя - с нея е добре да се стои поне 3 часа, независимо какво пише на кутията. Няма да увреди косата, защото в нея има само билки.
Подкрепям Hands Plus1 С билкова боя не може да се постигне изсветляване, просто се постига нюанс ( без индиго при всички случаи).  Доста е относително какво ще се получи.

gardje,  чудесно ти се е получило.Това е любимият ми цвят в тази гама. Мек, приятен, ненатраплив, свеж. Точно за тези карамелено-медени тонове говорех по-напред в темата. При мен се запази подобен оттенък, вече почти 4години, откакто не се къносвам...сега си личи само на слънце, но пак си го харесвам.

И да- умерено с канелата, може да предизвика алергични реакции.

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 19:26 от Bandit Queen

# 237
  • Мнения: 408
Момичета, ето това беше косата ми преди процедурата

# 238
  • София
  • Мнения: 9 653
Скрит текст:
Страхотен цвят си постигнала! Браво!

Аз си купих същата марка боя от Зоя, но рус цвят и все още не съм я пробвала. Досега се боядисвах с обикновена боя, но ми дразни скалпа и реших да опитам с билкова боя. Малко се притеснявам какво ще се получи с цвета ми. В момента съм тъмно руса и много ми харесва този цвят, но  ми се свива сърцето, че не знам как точно ще се получи цвета като се боядисам. Първият път ще отида при фризьорката да ми я нанесе на цялата коса. После вече само на корените мога и сама. Според вас ако за всеки случай остана по-дълго с боята върху косата си (за да не останат и примен бели корените), рискувам ли да стане твърде тъмно или да увреди косата някак?
Върху боядисвана с химическа боя коса не се знае изобщо какво ще се получи след това с билкова боя.[/spoiler]

А естественият цвят на косата какъв е?
Билковите бои не изсветляват - те са тон върху тон, т.е. може да внесат цвят, ако в боята няма индиго - обикновено резултатът е червеникав, топъл цвят. Не знам дали е удачно да се ходи при фризьор за билкова боя - с нея е добре да се стои поне 3 часа, независимо какво пише на кутията. Няма да увреди косата, защото в нея има само билки.

Естественият ми цвят е почти същият като този от боята, която ползвам в момента, но може би с 1 тон по-тъмен.

# 239
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Тогава няма да има разлика корен и дължини. Имай предвид, че почти е сигурно, че оттенъкът ще е топъл. Добре е да се започне с някоя по-светла билкова боя, за да се види какво ... и как. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт