Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 29 550
  • 778
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 1 935
Билковата боя ,дали ще хване след каната ?
Аз също с ръцете нанасям къната ,после завивам с фолио и накрая с хавлиена кърпа .

# 346
  • Мнения: 139
Билковите бои не се оставят да оксидират, заради индигото в тях.
Аз май се навих да ползвам боята на Култиваторс, обаче цвят Карамел. Дълго време го мислих и гледах, но май него ще го пробвам.
Дано да има с какво после да се хваля Simple Smile


НощенЯстреб, споменът ми е , че косата ти е с доста тъмна основа (почти черна). Не съм сигурна, ако е така, дали този карамел ще я промени (изсветли). Но никога не пречи да се експерименира, при всички случаи - няма да навреди:)

# 347
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Черна чак не е, но е тъмно кестенява. Просто в момента съм боядисвана с химическа боя и ми се ще да пробвам по-светъл цвят. Иначе ще си мина на цвят орех, ако ми харесат боите им. Билковата боя няма да ме изсветли, ще чакам да побелея на 100% за да докарам с тях светли цветове Grinning
jb66, ще хване.

# 348
  • Мнения: 18
Здравейте,
Има ли начин кестенява коса да добие меден цвят с билкова боя или къна?

# 349
  • Мнения: 408
Билковите бои не се оставят да оксидират, заради индигото в тях.
Аз май се навих да ползвам боята на Култиваторс, обаче цвят Карамел. Дълго време го мислих и гледах, но май него ще го пробвам.
Дано да има с какво после да се хваля Simple Smile


И аз на този цвят се спрях, но имам къна и от другата билкова боя за поне още 3-4 мазания. Simple Smile
Снощи четох из форума, попаднах на тема за къдрокоски. Аз съм с чуплива коса и от днес почнах метода curly girl
Тази година на няколко пъти доста си подстригах косата и сега ми е къса и искам да я пускам по-дълга, затова временно спирам с изправянето, миенето със сулфатни, парабенени и силиконови шампоани. Едвам се изтрайвам с такава “натурална” коса, но ще трябва да свикна.

# 350
  • Мнения: 408
Здравейте,
Има ли начин кестенява коса да добие меден цвят с билкова боя или къна?

Има, да. Разгледай на Култиваторс билковите бои.

# 351
  • Мнения: 18
Аз харесах от тях цвят карамел, но ми казаха, че не е подходящ за кестенява коса и затова реших да питам по-запознатите тук.
Има ли кестеняви, които са пробвали този цвят?

# 352
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Не можете да изсветлите косата с билки. Само прошарената коса дава тази възможност. Боядисаното бяло винаги става по-светло/ по-ярко/ и стои като озаряващи кичури.

# 353
  • Мнения: 5 234
Забравила съм - при двустъпково къносване амлата към къната ли се добавя или към индигото?

# 354
  • Мнения: 79
Аз добавям амла към къната. На индигото нищо не слагам, освен сол, че то и без това едва покрива.
Клепах се без масла - определено покривността е по-добра при мен, въпреки че е далеч от черното.
Вчера се снимах за едни документи и видях, че косата ми видимо е пораснала. Индийските билки дават голяма мощ, а и покрай тях не ползвам шампоани. Ех, да правеха и черен цвят...

# 355
  • Мнения: 408
Момичета, днес правих нов експеримент. Нямах почти никакво време. Разтворих къна Сахара Тазарин с вода и лимонов сок, разбърках хубаво, сложих на 55 градуса във фурната.След 12 минути изкарах и към сместа изсипах билкова боя, още вода и разбърках хубаво, този път
 повече разредих сместа и стана доста гладка и лесна за мазане, Добавих и една лъжичка канела, нищо друго. Нито масло, нито глицерин. Намазах само корените както и миналата седмица. Стоях с шапка и кърпа около час и измих. Доволна съм от резултата, белите коси са покрити! Не публикувам снимка, защото се зарибих по curly girl метода и експериментирам и няма как да се види цветът, защото пробвах един препарат, който ми направи на клечки косата.

# 356
  • Мнения: 408
Пробвала съм с глицерин и определено ми пречи.
Lemy, ще пробвам без тази седмица и ще ъпдейтна пак.
Леми, абсолютно права си, дори глицеринът пречи и при моята коса. Днес щом ми е трети опит и на неоксидирала къна и при време на косата по-малко от час ми хвана по-добре от предните два пъти на бялата коса значи доста си пречи поне при мен.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 09:37 от gardje

# 357
  • Мнения: 2 156
Гардже, след няколко къносвания е нормално цветът да се натрупа и да станат нещата по-лесно.

# 358
  • Мнения: 408
Гардже, след няколко къносвания е нормално цветът да се натрупа и да станат нещата по-лесно.
Да, между другото сега цветът ми е по-наситен, тъмен и кестеняв, харесва ми.

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Да,след няколко пъти къносване,цветът се натрупва.Имам снимки назад из темите,първия път станах рижаво-оранжева,сега стои тъмно кестеняво,а на слънце тъмно червено с лек рижав отенък,не може явно на моята коса без него.Като ви чета много искам да си смеся къна с индиго или билкова боя на Хена Фокс,ама пусти алергии,страх ме е.А естествената ми коса си беше черна,отива ми.

Общи условия

Активация на акаунт