Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 29 123
  • 778
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 107
Разбрах те, ами, от боите на Хена Фокс нямаш друга опция освен светло кестенявата, така или иначе. При другите бои май има и по-светли цветове, но нямам опит с тях.
Благодаря, определено това ще е първият ми опит.

# 571
  • Мнения: 20 172
Пиши после какво е станало, понякога трябва наслагване.

# 572
  • Мнения: 107
Ще пиша но ще е към края на месеца сигурно. Ще се пробвам и снимки преди и след да направя.

# 573
  • Мнения: 228
И аз да се включа. От известно време ви следя, четох и назад из темите. Не съм се къносвала до сега и нямам опит. От повече от половин година не съм се боядисвала,  защото косата ми беше много зле. След няколко поредни боядисвания с безамоняча боя на лореал. Сега вече се възстанови горе-долу, но имам много бели и се чудя с какво да я боядисам. Въпроса ми е ако сложа няква тъмно кестеняеа боя, от готовите смески има ли вероятност белите ми коси да станат оранжеви? Хич не харесвам оранжевите оттенъци на къната. Слагам и снимки на косата ми в момента.

# 574
  • Мнения: 20 172
Тъмно кестенява не съм ползвала, само светло и кестенява. Обще взето и двете доста потъмняват косата, като при светло кестенявата, белите коси са с червеникав отенък, а при кестенявата са с рижав. Бих ти предложила да пробваш светлокестенявата ако решиш да е с боя на Хена Фокс.

# 575
  • Мнения: 2 156
Или оксидирала натурална къна + 1-2 лъжици индиго + амла (за да убие червеникавото). Ще покрие малко по-добре от готовата смес.

# 576
  • Мнения: X
Това ще го пробвам другия път.

Снощи си правих корените с тъмно кестенявата боя на Хенафокс, седях 3 часа - резултата е доста рижав и далеч от тъмния цвят. Може би съм уцелила партида с по-малко индиго. След няколко седмици ще си забъркам сама сместа, та дано тогава наистина потъмнея.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 20:24 от Анонимен

# 577
  • Мнения: 139
Lady Stardust, можеш веднага да си направиш корените само с индиго. То ще хване добре, щом вече имаш основа с боя. Но по принцип растителните бои без  никакви хим. добавки ги дават тон върху тон и при белите коси винаги се получава разлика в началото, докато не се получи някакво натрупване.

# 578
  • Мнения: 228
Купих си тази боя (някой по-рано питаше за нея).
Състав:
Lawsonia inermis (Henna) Powder, Indigofera tinctoria (Indigo) Powder,  Emblica officinalis (Amla) Powder, Ziziphus spina-Christi (Ziziphus) Powder, Eucalyptus globulus (Eucalyptus) Powder, Aloe barbadensis (Aloe Vera) Powder, Curcuma longa (Turmeric) Powder, Matricaria recutita (Chamomile) Powder.
Мисля да се наклепам уикенда, ще пиша после какво се е получило.

# 579
  • Мнения: 432
Аз питах, ще чакам отзив. И дали покрива бяла коса и какъв цвят се получава, ако имаш такава. Flowers Hibiscus

# 580
  • Мнения: 228
Малко по-нагоре съм си снимала косата, може да прецениш колко ми е бялата.

# 581
  • Мнения: 5 598
Виждам в състава куркума,някой добавял ли я е,ефект какъв се очаква ? Аз напоследък я слагам на всяка манджа,що да не я турна и на главата си,дааа. Simple Smile

# 582
  • Мнения: 2 156
Куркумата следва да даде повече жълтеникаво?
И аз съм я ползвала само вътрешно Joy При нас идваха едни индийци-програмисти, само ориз с куркума набиваха.

# 583
  • Мнения: 4 734
Някой ползвал ли е безцветна къна? Преди години ползвах медена къна и много си харесвах косата, но понеже съм руса корените много ми потъмняха от къната. Дължините бяха много приятен меден светъл цвят, но заради тъмните корени спях да се къносвам.  Сега съм си руса, но искам да си пооправя косата с безцветна къна, косата ми ставаше плътна и лъскава. Коя къна да си взема без оцветяване?

# 584
  • Мнения: 2 156
Билката се каза касия. Известна е още като "безцветна къна", но реално не е къна.

Общи условия

Активация на акаунт