Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 28 819
  • 778
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 730
Намерих тази неутрална къна, някой да е ползвал? Не пише състав, просто Къна на прах...

# 586
  • Мнения: 7 775
Трябва ви cassia obovota. Неутрална къна няма. "Нормалната" къна е lawsonia inermis.
На тази голям зор беше докато й открия съдържанието.

Няма отзиви в амазон, аз не бих го купила.

Напишете касия и ще ви излязат много варианти на чиста касия 😉

# 587
  • Мнения: 10 174
Касията не е ли като канелата, не мога ли канела да слагам? Амла как тушира цвета, като уж не трябва да оцветява, дават я и за маски за лице?

# 588
  • Мнения: X
Lady Stardust, можеш веднага да си направиш корените само с индиго. То ще хване добре, щом вече имаш основа с боя. Но по принцип растителните бои без  никакви хим. добавки ги дават тон върху тон и при белите коси винаги се получава разлика в началото, докато не се получи някакво натрупване.
Благодаря, точно днес се чудих дали да си купя, даже разгледах в магазина, но се въздържах. Ще си взема утре. Прилагам снимка на корените си, боядисани с тъмно кафявата боя на Хенафокс. Като я свърша почвам да се боядисвам с къна и индиго отделно.
Скрит текст:

# 589
  • Мнения: 661
Soul81, касията не е като канелата поне според мен, касията подхранва и няма цвят освен при светли коси да придаде меден отенък, докато канелата до колкото разбрах тушира червенеенето но едва ли подхранва колкото касията.

# 590
  • Мнения: 20 091
Според това което съм чела, касията придава само златист оттенък.
https://hennafox.com/product/20/kasia-na-prah.html

# 591
  • Мнения: 4 730
Аз попитах за горната безцветна къна, защото тази марка ползвах преди години и много добре ми подхрани косата... Но просто не съм ползвала такава безцветна. За касията четох, че доста изсушава краищата... Така ли е настина? То не че къната не действа като силен протеин и косата доста по-твърда и плътна става, но аз ползвам доста силни маски и се оправя положението...

# 592
  • Мнения: 2 156
Добави глицерин и няма да ти изсуши. Просто ти обяснихме, че това не е къна, нищо че я продават като неутрална, или безцветна къна.

# 593
  • Мнения: 310
Здравейте, момичета!
Искам да попита такъв цвят може ли да, се получи с къна/смес с индиго, амла и т.н? Какво трябва да е съотношението?


В момента косата ми е боядисана с химическа боя на ниво 7(светло кестеняв /тъмно рус), имам балеаж и кичури те там са доста светли с оранжево-жълт оттенък. Естествения ми цвят е ниво 5-6 (кестеняв) с 3-4 бели косъма 😁. Преди години се къносвах редовно, но с тази индийската Eagles в черно, косата ми беше много хубава, лъскава и здрава, но сега искам нещо без химия и да Не е черно или червено, а натурално кафяво. Извинявам се за дългия пост.

# 594
  • Мнения: 5 582
Подобен тъмен цвят при мен се постигна с боите на Хенафокс-кестенява. Червенее на слънцето ,но на мен основата ми е къна на Тричуп. Виждам  промяна към тъмно кафяво след Хенафокс. Хареса ми консистенцията , достатъчно количество е за коса малко под раменете.

# 595
  • Мнения: 661
Момичета, освен от Златна рибка от къде другаде мога да разгледам билкови бои, къни, билки, в София?

# 596
  • Мнения: X
Момичета, освен от Златна рибка от къде другаде мога да разгледам билкови бои, къни, билки, в София?
Зоя, Био магазин Зелен.
А в сайта на Хенафокс има списък с магазини, където се предлагат продуктите им.
https://hennafox.com/page/11/magazini.html

# 597
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Момичета, освен от Златна рибка от къде другаде мога да разгледам билкови бои, къни, билки, в София?

В Златна рибка няма билкови бои ...

В Зоя.бг има.

Ето всички магазини, в които се продават бои Хенафокс: https://hennafox.com/page/11/magazini.html

# 598
  • Мнения: 661
Убъркала съм, имах предвид Зоя не Рибката. Благодаря ви, сега ще разгледам в сайта на Хена къде другаде има.👏👍

# 599
  • Мнения: 20 091
Продукти на Хена Фокс има и в Ремедиум.

Общи условия

Активация на акаунт