Въпросче за спането по гръб

  • 2 196
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 765
Спях във всякакви пози, стига да ми беше удобно. Само по корем не можех.

# 16
  • Мнения: 2 381
Спях предимно на една страна, но и по гръб съм спяла Peace

# 17
  • Мнения: 2 292
на един ултарзвуков преглед ми стана лошо за нула време (лежах по гръб), почти изгубих съзнание и лекаря веднага ме обърна на страни, докато ми мина прилошаването. каза , че се получава хипертония. не ми обяснява повече нямам друга информация. опитай да лежиш на страни. има някакви начини с възглавнички между краката или си сложи някоя възглавница зад гърба (както правим с бебетата  Wink) успех  Wink

# 18
  • Мнения: 4 621
Аз също спях по гръб, накрая обаче спях на една страна, защото по гръб ми тежеше корема и не можех да дишам.  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 298
Не мисля, че е кой знае какъв проблем. Спала съм както ми е удобно. Последните 2 месеца ми беше добре само настрани, с една възглавница между краката.

# 20
  • Мнения: 4 806
аз не можех да спя иначе, освен по гръб. Настрани легнала, все ме болеше корема (след като понатежа) и питах моя доктор по въпроса. Отговорът му беше, че е по - добре изобщо да спя, а не да се притеснявам за глупости. И така спях до края. Всъщност накрая спах седнала почти, но това е една друга тема Simple Smile

# 21
  • Мнения: 164
Аз спях по груъб,но от известно време вече не мога.Явно бебо тежи вече много.Ако ти е удобно спи си така. Hug

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не можех да спя по гръб последните месеци, защото ме мятаха контракции. Иначе позата е по-вредна за теб отколкото за бебето. То притиска кръвоносни съдове и може да ти стане лошо. Щом не ти се отразява зле можеш да си спиш както ти е удобно.

# 23
  • Мнения: 658
След като ти е удобно няма проблем. Не се притиска притока на кръв към бебето, а то може да ти притисне кръвоносни съдове в коремната кухина да ти падне кръвното и да ти стане лошо. Явно при теб случая не е такъв. Аз не можех да легна по гръб дори и за 2 мин. още от 3-4 мес, въпреки, че още дори не ми личеше. Веднага ми падаше кръвното-ставаше ми лошо и и ми се гадеше. Спи си както ти е удобно и не се притеснявай, ако на бебето му е неудобно то веднага ще си покаже Wink Лека бременност!
Същото е и при мен. Легна ли по гръб веднага ми пада кръвното, не ми стига въздуха и получавам сърцебиене. Но ако на теб все още ти е удобно така - споко, продължавай докато можеш

# 24
  • Мнения: 35 968
и по гръб съм спала, но към края просто не можех; спях само на една страна, защото ми ставаше лошо по гръб

# 25
  • Мнения: 639
радвай се докато ти е удобно някак си smile3521

# 26
  • Мнения: 260
Аз пък до 7 месец продължих да си спя по корем , но коремът ми беше малък. Сега вече спя настрани и по полукорем, като намествам бебчо, така че да не се ръбим взаимно. Доколкото съм чела, спането по гръб не пречи на бебето, а за майката, защото се притискала някаква вена и падало кръвното, но нищо фатално - просто дискомфорт. Най-полезно било да се спи на лявата страна  Crazy Аз лично намирам такива твърдения прекалени и не ги спазвам  Naughty

# 27
  • Мнения: 359
аз се старая да не лежа/спя по гръб, но по някога се случва ...
за да лежа на една страна слагам една дълга възглавница на леглото като я обикрачвам и я подпъхвам под корема си

# 28
  • pomorie
  • Мнения: 848
ох какво да кажа вече съм в деветия и всякак ми е трудно да спя Cryна една страна ми дотежава и често ми се случва да се събудя по гръб но и така не издържам много Cry Cryа за пишкането ужас снощи докато заспя ходих на всеки 30мин Rolling Eyes Rolling Eyesно какво да се прави рисковете на професията #Crazy Joy Joy

# 29
az znam 4e e hubavo da se spi na lqvata strana za da ima po golqm pritok na krav do bebo ,no ina4e mami spete kakto vi e udobno vse pak e vagno da se 4uvstvame dobre nali taka

Общи условия

Активация на акаунт