Обсъждане на имотни обяви - 9

  • 40 722
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
О, "четири минути до бъдещата станция на метрото".....това ми е любимо! Както и "подходящо за отглеждане на деца поради многото слънчева светлина! Ти да видиш, аз си мислех, че трябва да има ДГ в близост, а то светло било! Нека да няма продажби, да се научат, че в къра не се строи.
Знаейки къде живееш ми е любопитно да споделиш на какво разстояние от вас е най-близката детска градина? П.П. Според мен след околовръстното трябва да се разрешава само ниско застрояване с големи отстояния между къщите или блокчетата. На високите блокове от снимката не им е там мястото.

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 02:44 от Анонимен

# 706
  • Мнения: 969
Христос воскресе!
А какво е мнението ви за този?



На мен ми се струва супер и като разпределение и като големина на стаите,но се чудя има ли нещо,за което не съм се сетила.

Север се пада в долен ляв ъгъл на картинката
Ах, скодоумен архитект/инвеститор!!!
Входната врата не може да се мърда вляво, защото там е шайбата. Но да загърбиш този потенциал за разпределение и да го о'реш така... Нямам думи!
Липса на входно антре е приемлив компромис при много малки апартаменти, в които това може да е разточителство. В апартамент с три спални си е задължително да има. Местиш коридора вдясно, със все баните, едната поне я уголемяваш. Ако това на схемата е газово котле вече някой специалист трябва да ти каже как точно се мести. Но мастър-спалнята да няма нормален гардероб, че даже и дрешник, за да имаш безсмислени коридори... прилича на предаване на проекта на юруш, без никаква мисъл...
Разположението на зоните в дневната го потвърждава. Трябвало е просто да се извади някаква картинка за срок вчера. Затова бих огледал целия проект под лупа. Може да има много очевидни и скрити проблеми.
Тухлените стени между съседните апартаменти колко са, приличат на 12?! Май вече започнаха да излизат кусурите... Или шайбите са по 40? Интересно ми е кое от двете е вярно.
Това да не е някоя 25-етажна сграда?
И не е на Артекс, щото те няма да оставят две миниатюрни бани... чий е тоя проект?
Гледам картинката и се дивя! Изглежда е висока сграда, голям, сериозен проект. А нощното шкафче на мастър-спалнята влиза в колоната Simple Smile)))). Като правено от недоспал студент...

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 08:40 от bachkator

# 707
  • Мнения: 41 845
E, де, Бачкатор, поспри се малко. Все пак говорим за бюджетен апартамент, който:
- предлага три спални с прилични размери
- антре може да се направи лесно
- и баните не са миниатюрни, а на долната граница на достатъчното, ама отвъд нея. При това с много добро разпределение и за двете - мивката не се качва върху кенефа, а има място за прилична душзона с параван.
- във всяка спалня има място за гардероб от по 2 метра - това е четирикрилен. И отделно има още един в коридора. Дрешници у нас се правят само в апартаментите за Цецо Mr. Green
- И стените между апартаментите не са тънки, а просто прозореца с картинката е изрязал едната стена през средата. Вгледай се в стените, ограждащи лоджията и ще се убедиш.
- За колоната в спалнята е така, ама забележи колко е дълбока. Има място да се сложи допълнителна изолация с гипскартон и да се получи хем равна стена, хем съвсем да си изолират звуково сексуалния живот от съседите.

Изобщо, в сравнение с масата си е съвсем добре. Но си прав, че по картинка не може да се види всичко и затова трябва да се огледа целият проект под лупа - че може да има много очевидни и скрити проблеми, може, ама къде не е така???
Като цяло си е доста добре и щом съфорумката си харесва мястото всичко е точно. Цената ми се струва ОК, вече зависи от изпълнението де.

 

# 708
  • Мнения: 19 530
О, "четири минути до бъдещата станция на метрото".....това ми е любимо! Както и "подходящо за отглеждане на деца поради многото слънчева светлина! Ти да видиш, аз си мислех, че трябва да има ДГ в близост, а то светло било! Нека да няма продажби, да се научат, че в къра не се строи.
Знаейки къде живееш ми е любопитно да споделиш на какво разстояние от вас е най-близката детска градина? П.П. Според мен след околовръстното трябва да се разрешава само ниско застрояване с големи отстояния между къщите или блокчетата. На високите блокове от снимката не им е там мястото.
На около три или четири минути с кола ако имаме предвид държавната ДГ, частните са по-близо май и са повече, но на този етап от живота ми това не ми е приоритет, аз търся други удобства, а и не рекламирам имота си на пазара като заблуждавам потенциални купувачи, нали? А това за след околовръстното го подкрепям с две ръце, ама май е късно вече....И  там, където е трупнат този строеж далеч не е Симеоново, всъщност е в нищото. Щом рекламират Околовръстното като лесна точка за достъп...Впрочем ако сложат и едно ДКЦ в Ринг мола, като нищо може наоколо да стане нещо като обособен квартал, но пък там движението е само с кола и май само през Околовръстното, което не е най-удобното придвижване.

# 709
  • Мнения: 9 750
От това, което може да се види от картинката, на мен ми допада. Е, може би баничките са една идея по-малки, ама пак не са мини, то няма пълно щастие. Аз от това, което съм гледала в НС, баните са си точно толкова големи в 90 процента от случаите. Харесва ми много голямата дневна. Бих направила нещо различно с кухнята, че така, както е дадена, на мен ще ми е малка, но това си е въпрос на дизайн, важното е, че място има Simple Smile

# 710
  • Мнения: 19 530
Нямам думи....надявам се при това увеличено предлагане тази тенденция да се измени.

# 711
  • Мнения: 25 873
Друго което ме дразни е "обявата е само за директни клиенти на агенцията". Друго си е да лапнат 2на комисионна, пък ти се оправяй после.

# 712
  • Мнения: X
О, "четири минути до бъдещата станция на метрото".....това ми е любимо! Както и "подходящо за отглеждане на деца поради многото слънчева светлина! Ти да видиш, аз си мислех, че трябва да има ДГ в близост, а то светло било! Нека да няма продажби, да се научат, че в къра не се строи.
Знаейки къде живееш ми е любопитно да споделиш на какво разстояние от вас е най-близката детска градина? П.П. Според мен след околовръстното трябва да се разрешава само ниско застрояване с големи отстояния между къщите или блокчетата. На високите блокове от снимката не им е там мястото.
На около три или четири минути с кола ако имаме предвид държавната ДГ, частните са по-близо май и са повече, но на този етап от живота ми това не ми е приоритет, аз търся други удобства, а и не рекламирам имота си на пазара като заблуждавам потенциални купувачи, нали? А това за след околовръстното го подкрепям с две ръце, ама май е късно вече....И  там, където е трупнат този строеж далеч не е Симеоново, всъщност е в нищото. Щом рекламират Околовръстното като лесна точка за достъп...Впрочем ако сложат и едно ДКЦ в Ринг мола, като нищо може наоколо да стане нещо като обособен квартал, но пък там движението е само с кола и май само през Околовръстното, което не е най-удобното придвижване.
При теб е на 3-4 минути, а в коментирания блок е на 7-8 минути. Не е чак толкова решаваща разликата при положение, че и двете не са на пешеходно разстояние.

# 713
  • Мнения: 19 530
Нико, точно на теб не смятам че е нужно да ти разяснявам разликата в локацията там където живея аз и там където се предлага този имот.  В смисъл че изобщо не може да става дума за сравнение а и не смятам да се впускам в дълги анализи.
П.П. На мен на десет минути без трафик ми е НДК с кола, ама не твърдя че живея в центъра и всичко там ми е лесно достъпно, още повече че понятието "без трафик" в София е недостижимо в последните години.

# 714
  • Мнения: X
Нико, точно на теб не смятам че е нужно да ти разяснявам разликата в локацията там където живея аз и там където се предлага този имот.  В смисъл че изобщо не може да става дума за сравнение а и не смятам да се впускам в дълги анализи.
П.П. На мен на десет минути без трафик ми е НДК с кола, ама не твърдя че живея в центъра и всичко там ми е лесно достъпно, още повече че понятието "без трафик" в София е недостижимо в последните години.
Над Ринг мола е много добро място за къщи. За 5-6 етажни блокове, не толкова, но пак става. Между другото точно на мен наистина няма нужда да ми разясняваш разликата в локацията. В момента както няма движение наистина се стига за 11 минути от Проя до НДК, но предполагам, че от Ринг мола няма да е много повече, особено ако се натисне малко повечко педала на околовръсното.

# 715
  • Мнения: X
Има проект за комплекс с къщи над Ринг мол. Някой ден ако го реализират, ще е страхотно място (според моите критерии) за къщи, защото там ще има метро, мол с много магазини, слънчево е, а не като в Драгалевци и Бояна усойно, и по околовръстното наистина може да се стига бързо до различни точки. Отделно ако човек работи в Бизнес парка ще му е много удобно. Но за съжаление няма изгледи да си реализират проекта скоро.   https://stephengeorgeint.com/bg/project/софия-ring-park/
Или поне не толкова скоро колкото ми се уска, че да ме устройва 😔

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 13:05 от Анонимен

# 716
  • Мнения: X
Има проект за комплекс с къщи над Ринг мол. Някой ден ако го реализират, ще е страхотно място (според моите критерии) за къщи, защото там ще има метро, мол с много магазини, слънчево е, а не като в Драгалевци и Бояна усойно, и по околовръстното наистина може да се стига бързо до различни точки. Отделно ако човек работи в Бизнес парка ще му е много удобно. Но за съжаление няма изгледи да си реализират проекта скоро.   https://stephengeorgeint.com/bg/project/софия-ring-park/
Или поне не толкова скоро колкото ми се уска, че да ме устройва 😔
Не се отваря линка.

# 717
  • Мнения: 19 530
Много близо над Ринг мол има къщи или блокове, не съм обръщала внимание. Според мен са на пешеходно разстояние. Но има място за още строежи, да. Дано да са направени грамотно, там трябва да се прави канализация, дренажи и т.н. Цялата вода от топенето на Витоша се стича там. Едно време като го строяха Ринг мол си мислех, че няма да има клиенти, защото наоколо няма нищо....как се променят нещата.

# 718
  • Мнения: 9 750
Е, навремето ринга доста време си стоя празен. Сега разликата е огромна.

# 719
  • Мнения: X
Има проект за комплекс с къщи над Ринг мол. Някой ден ако го реализират, ще е страхотно място (според моите критерии) за къщи, защото там ще има метро, мол с много магазини, слънчево е, а не като в Драгалевци и Бояна усойно, и по околовръстното наистина може да се стига бързо до различни точки. Отделно ако човек работи в Бизнес парка ще му е много удобно. Но за съжаление няма изгледи да си реализират проекта скоро.   https://stephengeorgeint.com/bg/project/софия-ring-park/
Или поне не толкова скоро колкото ми се уска, че да ме устройва 😔
Не се отваря линка.

Може би така ще работи някои от тези линкове:
http://aaa.bg/bg/projects/details/ring-park
https://stephengeorgeint.com/bg/project/софия-ring-park/

Ако не става, просто като се напише  sofia ring park и излизат из гугл сайтовете.

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 21:30 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт