Обсъждане на имотни обяви - 9

  • 40 598
  • 751
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Според мен е ок,живея в този район,знам го блока.

# 451
  • Мнения: 25 765
https://www.stonehard.bg/showapfplans.php?ID=159912&oID=

Какво мислите за това разпределение.

# 452
  • София
  • Мнения: 16 070
Кухньо-хола ми се вижда малък.

# 453
  • Мнения: 25 765
Обща площ 88м2, Малинова долина 870е/м2. На зелено.

# 454
  • Мнения: 41 061
Разпределението е готино като идея, само трябва да се зумне поне с 30% и ще стане екстра Mr. Green

И в антрето няма място ни за закачалка, ни за шкаф за обувки. Без зуум не става.

# 455
  • Мнения: 1 195
И на мен ми се струва малко помещението за кухня, хол, кът за хранене. То зависи и колко човека ще живеят (при 2 възрастни бих направила едната спалня на хол или кабинет). Хубаво е, че има прозорци при кухненския бокс (доколкото разбирам чертежа). 2те помещения за баня също са плюс, бих направила едното само на тоалетна или мокро помещение. Иначе разпределението ми допада много.

# 456
  • Мнения: 3 025
Добро е разпределението, размерите на спалните стават, малката за детска стая, но с годините на порастване ще умалее, но пак ще става  горе-долу. Но, и аз смятам, че дневния тракт е малък. Няма да може да има място за по-голяма маса. На чертеж нещата винаги изглеждат добре, но, в действителност трябва да се обърне внимание, че кухненските шкафове са с дълбочина 60 см. и толкова за отваряне на вратичките - стават 1.20 м. Аз винаги си правя мой чертеж в някакъв мащаб и си слагам мебелите с всички размери и отстояния, възможност за придвижване около мебелите. В този случай мисля, че ще стане много претрупано и то с големи неща - диван, маса, шкафове...

Аз също бих помислила малката тоалетна да бъде направена на мокро помещение/килер. Мивката може да се запази като "мръсна" такава, пералня, сушилня, място за кофи, легени, мопове, прахосмукачка, на някоя от стените може да се сложат горни шкафове за препарати, дребни инструменти. Ние имаме такова, но без тоалетна чиния, със същите размери и е страшно удобно. При 3-ма човека, живеещи в апартамента, може да се направи компромис и да има само една тоалетна. Ние сме живели така 4-ма и не сме имали особено голям дискомфорт. А може и да има възможност да се запази чинията, след като е на зелено винаги може да се направи някакво отклонение на тръби, изместване на мивката на друго място.

Антрето е 1.30 - един по-голям гардероб/дрешник обикновено се прави с дълбочина 60 см., толкова е ширината на раменете, за да се слагат връхни дрехи, мъжки сака..... Може и да е 50 см., но тогава лостовете трябва да бъдат перпендикулярни, като вид закрит щендер, но отново трябва да се прецени по-визуално. Вратите трябва да бъдат плъзгащи се. На другата стена може да се направят закачалки, а отдолу шкаф за обувки. Има варианти, но пак трябва визуализация.

Като цяло е добър апартамент, но трябва да се прецени дневната част, която всъщност е и най-важна, ако се намерят по-удачни варианти за разположение на мебелите, размерите, може и да стане добре.

# 457
  • Мнения: X
Разпределението е готино като идея, само трябва да се зумне поне с 30% и ще стане екстра Mr. Green

И в антрето няма място ни за закачалка, ни за шкаф за обувки. Без зуум не става.
Абсолютно. В момента при това разстояние, ако се сложи нормален и удобен диван с лежанка, и нормален шкаф, между края на лежанката и шкафа ще останат само 50-60 сантиметра. Което е супер некомфортно. Друга тема е, че квартала е от най-некумоникативните, но това си е отразено в цената.

# 458
  • Мнения: 25 765
Благодаря за анализите. Наистина липсата на килер/ниша..., както и  малката дневна са сериозен минус. Втората тоалетна е предимство, но пак е малка да се сложи и пералня. А пък пералня в тоалетната, някак не ми допада.
Цената сега може да е такава, утре друга не я коментирам.
Ето по скъп апартамент, който не е по добър :


https://www.stonehard.bg/showapfplans.php?ID=159915&oID=

# 459
  • Мнения: X
Благодаря за анализите. Наистина липсата на килер/ниша..., както и  малката дневна са сериозен минус. Втората тоалетна е предимство, но пак е малка да се сложи и пералня. А пък пералня в тоалетната, някак не ми допада.
Цената сега може да е такава, утре друга не я коментирам.
Ето по скъп апартамент, който не е по добър :


https://www.stonehard.bg/showapfplans.php?ID=159915&oID=
Ето един евтин апартамент, който е по-добре и от двата постнати от теб. Квартала също е много по-добър.

# 460
  • Мнения: 25 765
По добре е единствено размера на дневната, иначе този запад не е по добре (зависи какво има пред терасата,разбира се). А и банята е по голяма, да.
Линк към този обект?

# 461
  • Мнения: X
По добре е единствено размера на дневната, иначе този запад не е по добре (зависи какво има пред терасата,разбира се). А и банята е по голяма, да.
Линк към този обект?
Всичко е по-добре. Дневната освен, че е малко по-голяма е много по-добре разположена. Родителската спалня вече е с добър размер и в коридора има място за сериозна квадратура гардероби, особено ако се премести вратата на тоалетната. Линка не ми се търси. Плана го свалих преди известно време, защото ми хареса. А и мястото е добро според моите разбирания, особено като се има предвид, че апартаментът струва около 95 000 евро и е на трети етаж (втори над партер) в малка (700 м2) кооперация. На 180 метра има Лидл. На 300 метра спирка на 5-6 рейса и тролей. На 550 метра е детската градина, на 700 метра е 73-то у-ще, а на 950 метра е 104-то ОУ Захари Стоянов. Все хубави училища. Южния парк е на 700 метра. Въобще добро за живеене място.

# 462
  • Мнения: 25 765
Е, да ама този митичен апартамент сигурно отдавна е продаден. Аз коментирам реални обяви.

# 463
  • Мнения: X
Е, да ама този митичен апартамент сигурно отдавна е продаден. Аз коментирам реални обяви.
Вероятно не е продаден. Гледах го преди десетина дни, на изкоп е и има още един със същото разпределение на долния етаж, който е с 2-3000 евро по-евтин. Ако те интересува мога да погледна и да ти пратя линк на лични. Пак казвам, че според мен това е едно от най-добрите предложения в София като се вземе предвид качество/цена/местоположение.

# 464
  • Мнения: 25 765
Е, да ама този митичен апартамент сигурно отдавна е продаден. Аз коментирам реални обяви.
Вероятно не е продаден. Гледах го преди десетина дни, на изкоп е и има още един със същото разпределение на долния етаж, който е с 2-3000 евро по-евтин. Ако те интересува мога да погледна и да ти пратя линк на лични. Пак казвам, че според мен това е едно от най-добрите предложения в София като се вземе предвид качество/цена/местоположение.
Да, прати ми ако не те затруднява. Благодаря. Peace

Общи условия

Активация на акаунт