За помиярите и хората...

  • 3 529
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 348
Сийка, на моита кифла и честитят. Е, знам точно кога е родена, де.
Котките са майски мадами. Правя им общ рожден ден с лакомства.

И задължително имат подаръци за Коледа.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 219
Котката ми има и рожден и имен ден, и денден, когато празнуваме идването ѝ у дома!
Смятам я за част от семейството! Безпородна е и е прекрасно създание.
Вероятно има хора, които ме смятат за луда, че се грижа за нея като за човешко същество, че си говорим и се черпим за нейните празници, но тя ми е благодарна и всеки ден ми го показва. Хич ми не е... ироничното отношение е доста грозно и говори много този, който го демонстрира.

# 17
  • Мнения: 3 248
В@ня, именно!
Някои отговори тук ме втрещиха...

Пък да, наистина се огорчих, че винаги като се пусне снимка с торта, следват десетки честитки, пък след моята - нищо. Какво пък, че не знаем дали е точно на тази дата, нали така е писан, има ли значение...

# 18
  • Мнения: 25 610

Вероятно има хора, които ме смятат за луда, че се грижа за нея като за човешко същество, че си говорим и се черпим за нейните празници, но тя ми е благодарна и всеки ден ми го показва. Хич ми не е... ироничното отношение е доста грозно и говори много този, който го демонстрира.

Просто приемете, че има хора, според които да се сърдиш на другите, че не ти честитят рождения ден на домашния любимец е грозно и говори много за човека, който се тръшка по този повод.
Едно е вашата любов към домашните ви любимци, съвсем друго са претенциите ви към околните. Ако не схващате разликата... Жалко за вас.

# 19
  • Мнения: 574
Честно, не съм виждала приятели във Фейса или Инста да пускат снимки с торти за РД на животните им.

Няма значение де, коментарите и лайковете или липсата на такива са по-скоро са насочени към собствениците, а не към домашния любимец. Не мисля, че има нещо общо с породата.

# 20
  • Мнения: 3 248
А мислех, че тук е подфорум на “любители” на животните...

# 21
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Това говори не за кучето, а за останалите хора и отношението им към теб.
Аз имам и котки и кучета - две - едното е каракачанка,  а другото е смес - улична превъзкходна. Е, обичам си ги. Имала съм и мини пудел.
Ако отношението е от темата за кучета с извинение там хората са малко по- студени. Отдавам го и на различните породи кучета.

# 22
  • Мнения: 54 420
Честно, не съм виждала приятели във Фейса или Инста да пускат снимки с торти за РД на животните им.

Няма значение де, коментарите и лайковете или липсата на такива са по-скоро са насочени към собствениците, а не към домашния любимец. Не мисля, че има нещо общо с породата.

Значи нямаш приятели с домашни любимци.
Винаги празнуваме РД на кучетата. С торта, снимки, подаръци.
И всички в кучешките групи го правят. На осиновени кучета също, не правят разлика нито в любовта, нито в празника.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 348
И аз нямам снимка с торта, много бързо се започва консумацията.

Не мисля, че някой драматизира, че не му честитят на кучето.
Проблема е в изказвания от рода на - Само ненормалните правят ожден ден на кучето си или Какво толкова му обръщаш внемание на тоя  помияр....

# 24
  • Мнения: 54 420
Темата майтап ли е? Кой изобщо поздравява кучета за рожден ден?

Не само ги поздравяват, ами и стихчета им посвещават. Редовна рубрика са рождениците в групата.
Но това не е разбираемо за хора, които не обичат животни.
За моите животни, не само куче, РД са еднакво важни с тези на другите членове на семейството.

Ето една наша снимка.
Скрит текст:

# 25
  • Мнения: 574
Честно, не съм виждала приятели във Фейса или Инста да пускат снимки с торти за РД на животните им.
Няма значение де, коментарите и лайковете или липсата на такива са по-скоро са насочени към собствениците, а не към домашния любимец. Не мисля, че има нещо общо с породата.
Значи нямаш приятели с домашни любимци.
Имам, разбира се. Че то кой няма?
Аз също имам животно, но не му честитя и купон не правим.
Иначе идеята е добра, колкото повече празници, толкова по-добре.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 699
Аз имам 16 любимци,ще се зарина от поздрави .

# 27
  • Мнения: 1 453
Честитяваме на нашата рд, обаче не съм взимала торта до сега. Само давам повече лакомства през този ден. Не държа приятелите ми нито да знаят кога тя има рд, нито да честитяват. Само ние в семейството си знаем кога точно е родена.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 219

Вероятно има хора, които ме смятат за луда, че се грижа за нея като за човешко същество, че си говорим и се черпим за нейните празници, но тя ми е благодарна и всеки ден ми го показва. Хич ми не е... ироничното отношение е доста грозно и говори много този, който го демонстрира.

Просто приемете, че има хора, според които да се сърдиш на другите, че не ти честитят рождения ден на домашния любимец е грозно и говори много за човека, който се тръшка по този повод.
Едно е вашата любов към домашните ви любимци, съвсем друго са претенциите ви към околните. Ако не схващате разликата... Жалко за вас.

Аз не разбирам темата като тръшкане, а като реакция срещу хората, които смятат, че непородистото животно е по-малко животно от останалите. Защото ги виждам тези хора по улиците и често ми се налага да контактувам с такива. Същите тези хора купуват "породисто" животно от зоо-магазин, но никога не биха приютили бездомно такова. Същите тези хора приемат за по-малко хора и онези, които не са в техния кръг, формирал се по някакъв признак.

Ако ти не схващаш, жалко за теб, защото аз претенции към никого нямам, а и никой в темата не е изразил такива претенции.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 565
Има една порода хора, които много обичат да държат сметка на чуждия избор. "Защо даваш пари за бездомно животно, а не ги даваш за бездомен човек?", "Защо купуваш животно от магазин, а не прибираш от улицата?", "Защо не честитиш на моето животно, а честитиш на друго?"...

Общи условия

Активация на акаунт