Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 13

  • 39 940
  • 755
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 917
Хм, на мен пък ми прави впечатление високия (горна граница) обем на еритроцитите (MCV) и ниската (малко под норма)концентрация на хемоглобин в еритроцитите. Това говореше за някакъв вид анемия от липса на вит от група B, но кой точно не си спомням. Няма и резултат за RDW (девиация на еритроцитното разпределение), обикновено го виждам в ПКК. Rolling Eyes
Скрит текст:
"Докато МCV измерва средния размер на червените кръвни клетки, RDW (Ширина на разпределение на червените кръвни клетки) измерва в какви граници са размерите на тези клетки. RDW може да помогне при поставяне на диагноза анемия или липса на определени витамини."
С тази кръвна захар над 5,5 защо няма поне на гладно инсулин?

# 361
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
peneva_a, благодаря и аз исках инсулин да ми пуснат но това е преценила, веднага след тези изследвания се разболях и взех да повръщам и отидох на лекар отново и за да ме пуснат на системи сестрата ми спука и двете вени и сега не смея да отида за ново кръвно изследване. Въпроса ми е за измерване на инсулина кръв от вената ли се взима или от пръста?
И аз се чудя на високата кръвна захар на гладно при условие, че предния ден спазвах протеинов ден - деня преди изследването това означава ли че ако си ям нормално кръвната ми захар ще надхвърли нормата?
Усещам, че когато спазвам диета ми олеква на краката.
А за анемията си знам винаги съм била малкокръвна не знам защо е така ям достатъчно продукти с витамини от гупа B Simple Smile

# 362
  • Мнения: 12 301
От вена се взема за инсулин.

# 363
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
pvacheva, нисък хемоглобин в еритроцитите и голям обем на еритроцити са си причина за изтръпване и студ. Това peneva a вече ти го е писала. Върни се при личната лекарка и се разберете какво да правиш по въпроса. Киселинността на урината ти е ужасно ниска, на долна граница, като е добре да е около 7. Ако не си пиеш редовно цитратите ще се разболееш, освен че няма да отслабваш. Това е супер важно. Вит Б12 и фолат как са?

Започни веднага цитрати! На бас, че не си ги пиеш редовно. Те не са изписани за красота в шкафа.

# 364
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Какви цитрати не зная какво говориш изобщо не ми е предписвано нищо казват че съм здрава Simple Smile Сега ще погледа в търсачка какво е това цитрати за първ път го чувам Simple Smile

# 365
  • Мнения: 31 379
Невена, майка ми на 48 е влязла в менопауза. Сега е на 59 г.
Баба ми не знам. Тоест да очаквам на мен там някъде ли да ми спира?
Полови ще взема да пусна с другите може би април.
Стела, днес ми дойде. Може и заради това така да съм се потила.
Е, и друг път съм се потила обилно  през нощта, просто ми беше странно сега хем потна, хем да ми е студено.

# 366
  • Мнения: 592
Елора, и при мен го има това потене -хем ми е студено , хем се потя. Съветът ми е да потърсиш първо по-безобидни причини - емоционално състояние, неподходящи завивки, темп в помещението. Аз премахнах изкуствените завивки (повечето олекотени са синтетика и запарват), гледам да съм по-спокойна вечер, да не зяпам телефона преди заспиване и нещата се подобриха . Пробвай с по-леко одеяло и малко да засилиш отоплението. Ама не може да сме болни бре, и режим спазваме, и сладко пазим.
И какви постове чета горе за менопауза на 30+, ма мола ви се, аз съм се засилила да забременявам на таз преклонна възраст , не плашете хората Joy
Много сте симпатични тук, радва ме да ви чета:hugs:

# 367
  • Мнения: 1 751
То и аз съм се засилила да забременявам на "преклонната" 30+7, но май и аз карам  пременопауза...

# 368
  • Мнения: 11 253
Може ли малко повече информация за цитратите.
Никога не са ми изписвали. Защо да са важни и каква е ролята им?

Какъв цитрат пиете и към коя марка сте се насочили?

# 369
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Цитрати - калиев, магнезиев. Доказано е, че диабетиците от тип 2, но сигурно и ИР произвеждат по-малко бикарбонат в панкреаса. Бях пускала линк към изследването за Монтесума, която избяга и не знаем отслабнала ли е. Ако искате мога да го потърся пак. Бикарбонат тялото произвежда от цитрат. Цикълът на Кребс или цикълът на лимонената киселина (наричана лимонтузу на български понякога), ако помните от уроците по химия. Ако глътнем бикарбонат, стомашната киселина го неутрализира. Пак се алкализиране от положителния йон на натрий, калий Итн, но по-малко и вредим на стомаха. При кетогенните диети има естествено ацидифициране, което може да доведе при голям процент спазващи го до камъни в бъбреците. Също се губи много калий. Една от причините да помагат при ИР е, че загубата на калий оправя леко баланса с магнезий. Затова при нискокалорични и лето диети задължително дават калиев цитрат, но може и магнезиев. Балансът киселини основи е според мене по-важен и от калориите. Киселият организъм не слабее. Това при хората. Да не тръгнете да си алкализирате кучетата и котките! Макар, че и при тях може да се наложи. Зеленчуците алкализират.

Елора, значи ще влизаш в предменопауза тези години. Да, генетиката е най-важна. Им го и момента с пушене, брой родени деца, живот в гъсто населени място, калории, затлъстяване итн, но, общо взето е както при жените от страна на майката +/- 5 години. При мене няма засега такива симптоми. Има и аномалии. Дъщерята на моя съученичка тук влезе в менопауза на 28, а майка и още не е. Нито майката, нито дъщерята пият, пушат, имат поднормено тегло и подобни.

# 370
  • Мнения: 31 379
На 28 наистина си е аномалия.
Като каза бикарбонат, пиенето тогава на сода помага ли? newsm78

# 371
  • Мнения: 176
Здравейте !Благодаря на Дара 77 за поканата да участвам в групата.Признавам,че не съм чела много от вас,които сте писали в темата и моля да ме извините,ако повтарям нещо.Имам 1 дете родено 2005,1 биохимична през 2015 и един спонтанен аборт през 2016 в 8 седмица.Всички изследвания/фсх,пролактин,лх,прогестерон...,инхибин б ,амх,,спермограма,тсх,Igg,ит.н/ плюс тези за инсулин на гладно и кр.захар са в норма.И двете ми неуспешни бременности  се получиха след години опити по време на житен пост 2015 и по време на режим на Емилова през 2016.След аборта успях да достигна завидна форма и да сваля още кг.,но тогава 6 месеца не работехме за бебе и си гладувах и спортувах спокойно.От тогава до сега не само си върнах,а даже удвоих свалените кг и теглото ми достигна почти 100!!!!!!!Това е много голям проблем ,знам,че не трябва да забременявам сега,а да отслабвам.Не съм правила обременяване с глюкоза,знам че е важно,но съм сигурна ,че нямя да са добре нещата,никога не съм тежала толкова много!И на лекар не смея да отида направо съм за бой с тези кг-знам и за прееклампсията,и за гестац.диабет и т.н..Даже не знам не е ли добре да спра добавките за малко-МВИ,фертил ейд,фертил см и билки за забременяване.Проблема е,че вече съм на години/почти 41/,нямам никакво време и се страхувам от друга страна да не се случи пак някоя неуспешна бременност,много ме е СТРАХ,но направо ме е срам от кг си,трябва да направя нещо...До овуто-винаги го засичам,и фоликулометрия съм правила,и редовни контакти имаме през ден... Спазвам някакъв режим,но после ме хваща страх,че може пак да направя някой аборт и не се лишавам от нищо,което е на масата.Да се върна на въпроса:Може ли към НВ режим и спорта да добавя Метформин,има ли риск да направя хипогликемия от лекарството.Понякога,включително като лежах за задържане преди аборта през 2016 кр.ми захар е под нормата около 3,при положение ,че не спазвам диета.Но миналото лято точно от Метформина апетита ми спадна драстично,от само себе си ми се пиеше много вода и ми се ядяха много леки храни и свалих около12кг за 2 месеца.и като го спрях,нещата даже се влошиха...Този месец към добавките смятам да добавя 7кетоДХЕА мисля,че няма да навреди.Четох ,че е някакъв метаболит,който подобрява метаболизма.

# 372
  • София
  • Мнения: 16 105
Даже не знам откъде да те почна Simple Smile. Може би от ника, би ли се прекръстила някак по-удобно, да знаем как да се обръщаме към теб?

А сега по същество:

1. Направи си ОГТ, защото КЗ и инсулин на гладно доста често маскират ИР (при мен е точно така). От стойностите на инсулина на 60та и 120та минута ще може да се прецени какви дози метформин да пиеш.
2. Метформина те ПАЗИ да не ти пада до опасно ниски стойности КЗ (опасно ниските стойности на ОЗ са следвствие от ударно високия инсулин).
3. За Емилова и житния режим не искам да те "почвам", вероятно вече си разбрала колко си се увредила с тях.
4. В коя АРТ клиника си? При бременностите биха ли ти Клексан или Фраксипарин (те помагат за достатъчното кръвоснабдяване на матката)?
5. ДХЕАта няма да ти помогне.
6. Спирането на метформина става само когато ендокринологът прецени, а не ти самата.

# 373
  • Мнения: 1 781
FBID нали пусна кз и инсулин на гладно? Какви бяха стойностите, че то граничните хич не са показателни (примерно инсулин до 25-30....). Simple Smile

# 374
  • Мнения: X
Здравейте !
Скрит текст:
Благодаря на Дара 77 за поканата да участвам в групата.Признавам,че не съм чела много от вас,които сте писали в темата и моля да ме извините,ако повтарям нещо.Имам 1 дете родено 2005,1 биохимична през 2015 и един спонтанен аборт през 2016 в 8 седмица.Всички изследвания/фсх,пролактин,лх,прогестерон...,инхибин б ,амх,,спермограма,тсх,Igg,ит.н/ плюс тези за инсулин на гладно и кр.захар са в норма.И двете ми неуспешни бременности  се получиха след години опити по време на житен пост 2015 и по време на режим на Емилова през 2016.След аборта успях да достигна завидна форма и да сваля още кг.,но тогава 6 месеца не работехме за бебе и си гладувах и спортувах спокойно.От тогава до сега не само си върнах,а даже удвоих свалените кг и теглото ми достигна почти 100!!!!!!!Това е много голям проблем ,знам,че не трябва да забременявам сега,а да отслабвам.Не съм правила обременяване с глюкоза,знам че е важно,но съм сигурна ,че нямя да са добре нещата,никога не съм тежала толкова много!И на лекар не смея да отида направо съм за бой с тези кг-знам и за прееклампсията,и за гестац.диабет и т.н..Даже не знам не е ли добре да спра добавките за малко-МВИ,фертил ейд,фертил см и билки за забременяване.Проблема е,че вече съм на години/почти 41/,нямам никакво време и се страхувам от друга страна да не се случи пак някоя неуспешна бременност,много ме е СТРАХ,но направо ме е срам от кг си,трябва да направя нещо...До овуто-винаги го засичам,и фоликулометрия съм правила,и редовни контакти имаме през ден... Спазвам някакъв режим,но после ме хваща страх,че може пак да направя някой аборт и не се лишавам от нищо,което е на масата.Да се върна на въпроса:Може ли към НВ режим и спорта да добавя Метформин,има ли риск да направя хипогликемия от лекарството.Понякога,включително като лежах за задържане преди аборта през 2016 кр.ми захар е под нормата около 3,при положение ,че не спазвам диета.Но миналото лято точно от Метформина апетита ми спадна драстично,от само себе си ми се пиеше много вода и ми се ядяха много леки храни и свалих около12кг за 2 месеца.и като го спрях,нещата даже се влошиха...Този месец към добавките смятам да добавя 7кетоДХЕА мисля,че няма да навреди.Четох ,че е някакъв метаболит,който подобрява метаболизма.
Ще обърна внимание само на едно нещо, което е супер важно, но виждам, че не се забелязва....
С глад НЯМА да отслабнеш здравословно и дълготрайно.Временно сваляш някакви кг, но после тялото си отмъщава жестоко за издевателството над него.
Ако не виждаш тенденцията, прочети се пак....
И метаболизма се подобрява и поддържа с храна.Не с глад или препапати.


Общи условия

Активация на акаунт