Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 13

  • 40 171
  • 755
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 684
Вчера доста четох отново за инсулина.  Четох че се покачва вечер и тогава е и най - висок.  Затова ще започна силови тренировки след 7 часа, за да изчиствам всичката глюкоза от организма, след това малко протеин- 1-2 белтъка колкото да захраня  мускулите и ще меря пак захарта сутрин на гладно и след месец инсулина.  Радвам се , че от глюкозата така добре ми пада( или са ми объркани резултатите), няма как да съм сигурна, но в близките години не мисля да си  причинявам  ОГТ отново.

# 346
  • Мнения: 7 197
Елица, като изключим ходенето пеш през деня, когато си правя упражнения вкъщи е точно вечер, след 20ч. Явно съм нацелила точното време, но просто тогава ми е най-удобно.

На мен ми се случва понякога 2-3 дни преди да ми дойде, да имам такива нощни изпотявания. Хормонални са и по това познавам, че до няколко дни ще имам цикъл.

# 347
  • Мнения: 3 096
Аз пък нямам нищо против да се подлагам на ОГТТ. Не изпитах нещо кой знае колко неприятно. Просто след 20-тата минута ми се доспа малко и след първия час се освестих Simple Smile

# 348
  • Мнения: 1 684
Явно все още обичаш сладко. Аз едвам я изпих тази глюкоза и ми стана толкова тежко в стомаха имам чувството че блокира за час. Като се сетя и изпадам в потрес.

# 349
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
elitsa, не са ти никак лоши резултатите предвид какви са били. Бих казала, че са много хубави даже и ти вече нямаш проблем на втори и първи час. Инсулинът на гладно пада най бавно. Първо се пооправя първи час, след това втори, защото той е зависим от първия и така. Ти наскоро яде картофи, преди теста си яла въглехидрати доста, може от студа. Самият преди 3-4 месеца си имала инсулин 18, а сега няма и 15. Моят съвет - не го мери до лятото!

Елора, за менопауза - ако майка ти вече е в менопауза и знаеш възрастта, на баба ти по майчина линия, вероятността е тогава да влезеш в менопауза.

Не лягайте на кълката менопауза. Аз мислех, че влизам в критическата, а се оказа СПКЯ. При висок инсулин AMH може да е фалшиво висок. За себе си се надявам да не се потя и да нямам топли вълни.

Шарки, на една тукашна съфорумка бяха казали, че вече не е фертилна. Понеже не и идваше редовно цикъла се позабравила и се усети в 6тия месец. Забременяла е в късните 40 след 3 месеца аменорея, когато не би трябвало да може да задържи ембрион. Роди живо, макар не съвсем здраво бебе. Майка ми ми е казвала, че е виждала бременни след 6-7 месеца аменорея и признаци на менопауза, така че......

# 350
  • София
  • Мнения: 16 197
Аз "осъмнах" в БГ-мама за сефте в подраздел "Проблемно забременяване", заради  инвитро опити (за 4то, ММ няма свои от преди мен) преди 11 г. Знам си реалността: неустановен стерилитет (или в превод, некачествени яйцеклетки).

# 351
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Ходих на лекар защото краката ми прегряват и се подуват - ходилата по точно. Казах на личната лекарка да ми пусне всички изследвания които тя прецени независимо дали са платени или не и тя ми пусна всички безплатни с едно платено и после като излязоха резултатите тя само каза че съм здрава и сега търся някой който може да ми каже нещо повече за тези изследвания и не зная към кого да се обърна - краката ми все още прегряват Simple Smile Ето изследванията:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 14:46 от pvacheva

# 352
  • София
  • Мнения: 16 197
Дефицит на Б12, хипофункция на ЩЖ. Не виждам да са ти изследвани...

# 353
  • Мнения: X
Инсулин и щитовидни липсват, б12 и Д. Просто едно ПКК и урина изглежда да ти е пуснала. С наднормено тегло ли си?

# 354
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Тези изследвания не зная как се пускат нали и казах да ми пусне каквито прецени Simple Smile
С 5-6 килограма съм наднормено, храня се ниско въглехидратно и това е кръвна захар на гладно и съм на 45 години Simple Smile Много лесно качвам килограми които после боря много трудно, тренирам всеки ден без в неделя и лекарите ми казват че съм здрава но аз виждам само висок холестерол че имам - много месо ям аз си го знам ще трябва да го намаля Simple Smile

# 355
  • Мнения: 1 684
Тъкмо холестерола обсъждаме днес в другата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1096039.270

Вече не знам какво да мисля за холестерола.
Виж си пикочната киселина, да не е някаква подагра?

# 356
  • Мнения: 12 784
pvacheva, холестеролът не се вдига от ядене на месо, масло и яйца, предимно тялото си го произвежда, когато има някакъв възпалителен процес в него и си му трябва. Може и нещо не толкова явно да е, доста хора примерно някой зъб скрито възпален или нещо друго и виждат завишен холестерол при изследвания. Не е лошо нещо сам по себе си.
Другото е какви мазнини консумираш, казваш че се храниш нисковъглехидратно, но мазнините правилни ли са ти? Лош баланс между Омега 3 и Омега 6 е много типичен за масовото хранене тук, заради слънчогледовото олио дето всички сме свикнали да го използваме за готвене и салати. Това е страшно много Омега 6.
Това като общи насоки де, числата от снимката хич не ги гледах понеже не съм лекар и не им разбирам особено.

# 357
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Не ям олио боли ме стомаха от него готвя със зехтин и масло и то малко Simple Smile  Майка ми е болна от диабет и лошо кръвообращение пие лекарства против инфаркт и затова както ми прегряват краката се страхувам да не я последвам.

# 358
  • София
  • Мнения: 19 249
Маслото как е? Ям доста, направо си режа, също слагам  и в яденета.
Не са у мен изследванията и не мога да цитирам конкретни числа, но имам висок лош холестерол, а триглицериди - в рамките на нормалното.
Иначе готвя с олио, ям и свинско.

# 359
  • София
  • Мнения: 16 197
Кравето мсло е ОК, олиото - не. A иначе 80% от холестерола твоето тяло си го продуцира самото то.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 15:44 от Sharky*

Общи условия

Активация на акаунт