Моля дайте съвет !!! Температура 3 месеца

  • 9 742
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 655
Това за дрането на гърлото сутрин може да е от стичане на секрети през нощта от носа към гърлото, които го раздразват. Нали не е постоянно това усещане? Иначе за температурата, както вече споменах, доктор ми каза, че е възможно от дейностите през деня температурата да се покачи привечер докъм 37 и нещо. Не казвам да се подценяват неразположенията, но просто се успокойте малко и вижте дали пък няма да ви мине  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 46
Не нв го усещам постоянно даже взех да си мисля дали не си го внушавам или просто защото ми е по обложен езика да усещам от него нещо не съм сигурна ту усещам ту не ! Лоша работа увериха ме двама лекарии че е фарингит и ако не е на алергична основа явно и при мен ще да е хроничен което най много ме страска , бях чувала за една операция на фарингса и ако не мине и на нея бих се подложила ! Но определено сутрин дали от климатик се събуждам с болки после отминават !

# 32
  • Мнения: 60
Точно тази сутрешна болка е характерна за фарингита. И аз я имам, имам и постоянно стичащи се секрети и затова си мисля, че сигурно е от там. Гледам да не го мисля и да се успокоявам, пък каквото сабя покаже. Въпреки всичко всяка година си пускам контролни изследвания.

# 33
  • Мнения: 46
Ох и аз за 3 месеца 7 пъти пуснах в началото данни за бактерия после всичко в норма . Явно е хронично мисля че при хронично няма индикация в кръвта но не съм сигурна

# 34
  • Мнения: 2 352
Не изчетох всички мнения, но понеже от две години след жесток синузит съм постоянно с проблеми с носа зимата ще споделя моя опит. Всичко, което описваш, ми се случи тази зима, както и предната. Тази зима бях четири пъти на Аб. След последния се оказах отново с втрисане, ужасна задна хрема и Т 37.3. Изпих една опаковка Хюмекс грип, защото ми писна на пия Аб, и се оказах с гнойна хрема и изсушен нос. При мен помогна морска сол, поставена в чорап, загрява се до топло колкото може д се търпи и се слага на синусите - на челото и около носа. Правих го няколко дена през деня и вечер, колкото време успея да отделя. Нагрятата морска сол втечнява задната хрема. При мен започна да изтича към гърлото и само сутрин отделях птез носа. Другото, за което се сетих, беше тампон с ракия в ушите. Той също помогна за отпушване на носа и за успокоение на гърлото (което ме болеше, че и започнах да кашлям от изтичането към гърлото). Мина ми за около 4-5 дена, което беше страхотно постижение след цялата зима мъчение с Аб. Извинявм се ако постът се получи дълъг, надявам се да помогна на някого.
Допълвам се-за прочистване на носа не ползвам солен рсзтвор, защото той изпича още повече и запушва, поне при мен. Има еин спрей-Низита, освен сол, мисля че има и сода бикарбонат, което отваря лигавицата.

# 35
  • Мнения: 46
Ще пробвам с морската сол а как точно я загряваш ?

# 36
  • Мнения: 2 352
Преди я слагах в тенджерка на котлон и когато я нагрееш тя започва да пука. След като я загрееш я сипваш в кърпа и я увиваш, така че да можеш да я наложиш на синусите. Сега я сложих в чорап, завързах го и го затоплих в микровълновата, но не се нагрява достатъчно по мое мнение. На котлон се получава по добре, но се притеснявах ако сложа чорапа на котлона, че ще изгори или запали. Трябва си време, примврно в рамките на един час да нагряваш периодично и да оставяш да изстине върху синусите. И да го повториш няколко пъти през деня или няколко дена, за да успее да подейства.

# 37
  • Мнения: 46
Ох мисля да започна от утре че много ме мъчи гърлото а виждам от къде идва целия нос тече отдзаде много е зле по едно време реших че е спрял ама ... явно не

# 38
  • Мнения: 8 239
В аптеките продават компрес за топло/студено. Като пликче с гел вътре. Загряваш вода и изсипваш върху него. За 3 минути е готово. Слагаш в кърпа и топлиш. Ако се налага можеш да го ползваш и за студен компрес. Слагаш във фризера и....готово.

# 39
  • Мнения: 60
Аз също процедирам с тампони с ракия в ушите, даже някой път изтисквам капка - две в ухото и слагам тампона. Определено помага за възпалението.

# 40
  • Мнения: 46
Трябва да пробвам тъй като днес се събудих секрета от носа вече е жълт наподобяващ гной ! А гърлото е силно болезнени ще пробвам всички съвети тъй като не искам пак да се тъпча с антибиотици , а хапчетата за гърло имат само временен ефект и на сутринта е същото .

# 41
  • Мнения: 60
При гноен заден секрет правя това - 1 тубичка ксилометазолин и 1 ампула гентамицин.Смесвам ги двете и ги слагам като капки в носа не повече от 7 дни.Това УНГ ми го е изписвал.Винаги пресича секретите.Иначе станат ли гнойни - не ми мърда АБ.

# 42
  • Мнения: 2 352
Ксилометазолин при мен действа кошмарно, за мен това е най-опасно отпушващия носа спрей. Всъщност повечето спрейове за нос го съдържат, затова и не ги ползвам. Докарват ми стягане на хремата, запушване на синусите и в крайна сметка синузит. Ползвам единствено Виброцил гел, защото не изсушава толкова силно и не ми запушва носа. Знам, че всеки нос е различен, просто споделям при мен как действа.

# 43
  • Мнения: 46
Тъкмо взех да пробвам един тантум верде в комбинация с синулант нещо такова ще пробвам и с морска сол и ракия , че от гърлото и едното ухо ме заболя !! Ужас вече трети месец какво е това нещо , днес в аптеката женичката ми каза че щом има жълт секрет значи има бакерия , а на мен нищо не ми изолираха ?🤒

# 44
  • Мнения: 1 134
Трябва да пробвам тъй като днес се събудих секрета от носа вече е жълт наподобяващ гной ! А гърлото е силно болезнени ще пробвам всички съвети тъй като не искам пак да се тъпча с антибиотици , а хапчетата за гърло имат само временен ефект и на сутринта е същото .
Ако имаш секрет с различен цвят от бял или бистър е най-добре да пуснеш микробиология. Обикновено това е индикация за инфекция. И нещо от личен опит - опитай Биозин като имуностимулатор. Аз съм все болна, но с него закрепих положението.

Общи условия

Активация на акаунт