Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 229
  • 752
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 307
Лейди,много съжалявам . Няма ли възможност да се оперира ? В темата споменах познат с  разсейки в мозъка,преживя две мозъчни операции ,не е съвсем здрав,но дори и работи .
Относно цигарите-белята вече е станала . Закоравелите пушачи като мен, не виждаме смисъл вече да спираме .
Слава ,мисля че е добре да се регистрира ,като настоявате на отказа си да й правите бронхоскопия. Все пак диагнозата е поставена на база някакви изследвания . Впр . не съм компетентна ,но всичко се прави въз основа на документи . Сега едва ли можете да предвидите всички неотложни нужди,които ще има занапред .
Моят мъж физически е добре, но започна да се гневи на дребни проблеми и е с променливи настроения . Не знам какво мога да направя , губи интерес дори и към риболова ,който е негова страст . Явно имунотерапията не е толкова безобидна,колкото си мислехме . Надявам се да възвърне “здравия дух” в значително подобреното  тяло .

# 451
  • Мнения: 28
Ами засега сме намерили антидекубитален дюшек от познат  докато от социалните дадат по процедурата за нея, идва мед.сестра да помага с къпане и памперси, защото синът й не може на собствената майка и засега нещата са под някакъв контрол, но като чета може и да стане по- зле. Тя също си пуши и казва, че не я интересува, и без това щяла да си отиде... Боли я гърба, вероятно от метастазите, но не пие никакви болкоуспокояващи.

# 452
  • Мнения: 92
В понеделник ще го види неговата лекарка и ще каже какво следва.
Тати е в Австрия, български лекар (кардиолог) му е съобщил новината, казал е че има навсякъде метастази. Този същия декември ни даде прогноза година и половина. Споменал е лъчетерапия или химиотерапия, нищо не е казал за операция.
Звъняхме сега и утре неговата лекарка ще бъде там и ще говорим.

Не мога да повярвам как след изчезнали метастази и почивка от 9 седмици и сега навсякъде. Защо му дадоха тая почивка?!

# 453
  • Мнения: 10 618
Slava1987,
Щом има поставена писмена диагноза карцином, може да се регистрира. Но не знам какво ще ви помогне това и дали обезболяващи се изписват от кабинет по болката, личен лекар или онколог. На леля леките обезболяващи й ги изписваше личния лекар. Ако се стигне до морфин обаче, сигурно трябва специалист.

# 454
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Slava, болките в гърба може да от рака, а и четох, че болки в ръката - рамото и тези са признак на рак на бял дроб. За цигарите е късно, а на едно място чух, че рака ставал още по- агресивен при спиране. Регистрирайте я в онкото. Не се знае какво ще се наложи.
Лейди, съжалявам.
Аз след тази химиотерапия се чувствам ужасно зле. Не се възстанових след лъчето и  тя ме срина. Следващата ще я откажа. Съответно настроението в къщи не е добро.
На капак ми бяха спрели пощата.
Падна ми и моста. Въобще!
Опитвам се малко да се съвзема.

# 455
  • Мнения: 307
Лейди ,ние дето сме навън и отново търсим съвет от приятели в Бг ,може би грешим . Как кардиологът е разбрал ,че има навсякъде метастази ,не мога да си обясня. А и като гледам немските лекари как не спестяват нищо на болния . Надявам се неговата лекарка да е на друго мнение .
Ал , паметта ми изневерява ,може и да съм го споменавала . Моя приятелка отказа втора химия по внушение на съседка-гледачка на карти преди 20 години . Цъфти и младее , но при нея правиха операция и ракът беше другаде . Настояват ли твоите лекари да продължаваш химиотерапията ? Може би се нуждаеш първо от почивка . Ох,не знам ! Понякога вътрешното ни убеждение ни изиграва подлички номера , друг път се оказва правилно . И все пак изслушай първо специалистите и тогава решавай .
Лека да е нощта на всички болни !

# 456
  • Мнения: 2 199
Привет, леко съм притеснена отново. От седмица е в леглото и е много изморен. Ходи на лекар два пъти (което си е много за него) взеха му кръв и казаха, че резултатите са ок, обаче състоянието не се подобрява. Спи събужда се и така. Днес е почивен ден при нас, но ако и утре е така ще звъня пак на личният. Нямам идея какво може да е.

# 457
  • Мнения: 22 935
Момичета,препоръчайте ми добър невролог в София по здравна каса, знам,че сте обиколили голяма част от читавите лекари,затова искам помощ от вас!

# 458
  • Мнения: 29
ДХЗ дано успеят да изчистят всичко. Стискам палци.

А невролога за какъв проблем е?

# 459
  • Мнения: 92
Таня, вчера му правиха скенер и се е видяло. Българският лекар е главно за преводач.

Лекарката на тати я няма и днес. Чак в понеделник. Disappointed

Няма смисъл, силно надявам да е временно неразположение!!!

Ал, не се давай. Може би сега ще успееш да се възстановиш! Стискам ти палци!

ДХЗ, за съжаление не мога да помогна... Писа ли в другата тема? Там има по-голяма вероятност да получиш отговор.

# 460
  • Мнения: 2 199
Lady, ще стискам палци да за понеделник. Това чакане е толкова тежко, ужас.
Таня, явно е от терапията тази раздразнителност. Не ти е лесно никак.
Аз ще гледам как ще се развият нещата утре и тогава ще звъня пак. По-добре да им звъня излишно отколкото да го мисля.

# 461
  • Мнения: 22 935
ДХЗ дано успеят да изчистят всичко. Стискам палци.

А невролога за какъв проблем е?
Той е за мен този път.Имам едни болки в гърба и често главоболие.Реших,че е време за преглед.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 15:06 от ДХ3

# 462
  • Мнения: 29
Мога да ти препоръчам д-р Динко Хубенов, не е невролог, травматолог е, но смятам, че ще ти свърши работа.

# 463
  • Мнения: 22 935
Оперираха майка ми,махнали са каквото може,но е имала разсейки по перитонеум,тънки черва,дебело черво, махали са каквото могат.
ДиагнозаТа е нискостепенен диференциран аденоматозен карцином,G3 или Г3 ,ако добре запомних..Разбрах,че това никак не е добре:(

# 464
  • Мнения: 10 618
ДХЗ, лошо е, че има толкова разсейки, но ако са само в тази област има надежда, защото има химия, която действа за всичко от кръста надолу.
Най-добрият невролог, при който съм била е доцент Хараланов, но на частен прием.
Иначе мога да ти препоръчам страхотен физиотерапевт, който прави юмейхо масаж и премахва всякакви блокажи. Най-вероятно имаш някакви изменения, които ще се видят на рентген. Понеже и аз имам същия проблем и съм ходила къде ли не, спасението е упражнения за укрепване на мускулите и правилна стойка, особено ако работиш на компютър по цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт