Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 186
  • 752
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5
Валери търсете второ мнение.
Какво пише в разчитането на биопсията?
Изтегли си стъкълцата и ги дай в лаборатория за второ изследване.
Дай и скенера да го разчете друг специалист по образна диагностика.

Още чакаме хистология. Явно този път са успяли да вземат достатъчно материал, но Днес трябваше да е готова, сега казаха , че искали да правят имунохистохимия,  или нещо от този род.

# 436
  • Мнения: 10 606
Нека да направят, така ще има по-голяма яснота кое е най-доброто лечение.

# 437
  • Мнения: 5
Нека да направят, така ще има по-голяма яснота кое е най-доброто лечение.
Благодаря! Приех го позитивно, въпреки, че се притеснявам за изминалото време. Ръката го боли, и кръста( не знам може ли заради разсейки..) . Не може да спи добре. Та се надявам да не се изтощи много, Да изгуби търпение..

# 438
  • Мнения: 22 905
Чета ви ..Майка ми влиза в Онкологията в София утре, ще я оперират , отворена коремна операция.
Стискайте палци всичко да мине гладко!
Казаха,че ще режат както за гистология,така и всичко, което преценят.
Не знам... така се надявах да знаем какво й е ,за да избегнем операция до последно,но явно така ще трябва да е!
Опитвам се да съм спокойна.

# 439
  • Мнения: 29
Нека да направят, така ще има по-голяма яснота кое е най-доброто лечение.
Благодаря! Приех го позитивно, въпреки, че се притеснявам за изминалото време. Ръката го боли, и кръста( не знам може ли заради разсейки..) . Не може да спи добре. Та се надявам да не се изтощи много, Да изгуби търпение..

Какъв е рака??? Как е разположен? Има ли разсейки? Може ли да се оперира?

Чета ви ..Майка ми влиза в Онкологията в София утре, ще я оперират , отворена коремна операция.
Стискайте палци всичко да мине гладко!
Казаха,че ще режат както за гистология,така и всичко, което преценят.
Не знам... така се надявах да знаем какво й е ,за да избегнем операция до последно,но явно така ще трябва да е!
Опитвам се да съм спокойна.

От какво ще я оперират?

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 11:00 от AnMary

# 440
  • Мнения: 10 606
ДХ3, лекарите там са много добри. Операцията ще ви даде яснота, както и възможност да изрежат каквото трябва.

# 441
  • Мнения: 5
Нека да направят, така ще има по-голяма яснота кое е най-доброто лечение.
Благодаря! Приех го позитивно, въпреки, че се притеснявам за изминалото време. Ръката го боли, и кръста( не знам може ли заради разсейки..) . Не може да спи добре. Та се надявам да не се изтощи много, Да изгуби търпение..

Какъв е рака??? Как е разположен? Има ли разсейки? Може ли да се оперира?
Не се знае какъв е . Пишеше, че има ракови клетки, материалът бил оскъден, това след първата проба. На скенер се виждат разсейки. Иначе има шип, той си мисли , че от него го боли. Сега само по телефона ми се обадиха, за да ми кажат, че искат да направят още изследвания на материала

# 442
  • Мнения: 10 606
Може да го боли от шип, особено ако се е залежал. Аз имам увреден нерв на кръста и като мързелувам 3-4 дни пред ТВ веднага почва да ме боли.

# 443
  • Мнения: 22 905
Чета ви ..Майка ми влиза в Онкологията в София утре, ще я оперират , отворена коремна операция.
Стискайте палци всичко да мине гладко!
Казаха,че ще режат както за гистология,така и всичко, което преценят.
Не знам... така се надявах да знаем какво й е ,за да избегнем операция до последно,но явно така ще трябва да е!
Опитвам се да съм спокойна.

От какво ще я оперират?
Ще вземат хистология от корем,където виждат образуванията, най-вероятно рак на яйчниците,обхванал и перитонеум, с разсейки в белия дроб.Но не знат какъв точно е,защото биопсията беше неуспешна.
Прецениха да е отворена операция.

# 444
  • Мнения: 2 199
Al, как си? Започна ли да се посъвземаш?

# 445
  • Мнения: 1 238
Моя роднина, въпреки болестта продължава да пуши тайно... не знам какво да мисля... толкова се тревожа Sad

# 446
  • Мнения: 92
Моите добри новини свършиха...
Тати има разсейки в мозъка...

# 447
  • Мнения: 22 905
Моите добри новини свършиха...
Тати има разсейки в мозъка...


Ужасно много и силно съжалявам,Лейди!😥❤

# 448
  • Мнения: 28
Здравейте, кураж и сила на всички в темата! За съжаление и майката на приятеля ми е с диагноза карцином на белия дроб. Буквално за седмици жената е в много тежко състояние - на легло, метастази в гръбнака, сигурно е 40 кг, катетъризирана. Препоръчаха да се направи бронхоскопия, за да се определи вида на рака, но видимо не може да понесе химиотерапия и сина й се отказа да я правят, тя също е наясно с диагнозата си и не иска да прекара малкото оставащо време по болници. Въпросът ми е, след като няма хистология няма и диагноза, а само съмнение това освен, че не може да получава обезболяващи от онко диспансер и правото на 20 дни палиативни грижи, води ли и до някакви други административни пречки? След като няма да се прави хистология, комисия и пр. необходимо ли е изобщо да се регистрира в онко диспансер? Извинявайте, че така директно нахлувам, но се опитвам да съм от практическа полза на приятеля си.

# 449
  • Мнения: 2 199
Моите добри новини свършиха...
Тати има разсейки в мозъка...


Ужасна новина, Лейди.

Общи условия

Активация на акаунт