Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 228
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 10 618
Таня,
Не знам дали няма да се обиди ако му предложиш антидепресанти. Може би някое леко успокоително - Елора, Седивитакс, Седатив Ф?
Майка днес идва за ваксина Катрапс, а утре е на 4 вливка. Надявам се да е последната преди скенера, защото вече много й е лошо.

Притеснявам се за Ал.

# 556
  • Мнения: 2 199
Ние сме добре. Таня, кажи му да не се ядосва, че се изморява, при нас година след хемото е все още много изморен и като се наведе два пъти и се задъхва сякаш маратон е бягал.
Зигизаги, като мине хемото ще се съвземе. Стискам палци резултатите на скенера да са добри.
Лейди, как е баща ти, мина ли вливката?

# 557
  • Мнения: 34
Вчера професора от белодробната ни изпрати в Св.Ив.Рилски при онкологжка. Тя сърдита,натоварена от пациенти ,защо не бил направен цялостен скенер и т.н.Значи 4 месец обикаляне по доктори,даване на пари операции,и съсипване на пациента и все намираме мисури от другите лекари и питане нас защо не е направено.Ако бях лекар да отговоря ,ама уви...Сега ще го приемат чак на 5.07.А попитала какво сме чакали,ничо всеки те отлага една две седмици искаме изследване 10 дни и месеците минаха и пак нищо

# 558
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Аз съм вече една седмица в онкото на стационар по спешност. След като не подейства антибиотика който ми изписаха, последва втори венозен също без действие и сега трето поколение антибиотик. Днес ми правиха ПКК отново. Опитват се да овладеят температурата и повръщането много високите тромбоцити.
Учудвам се за морето и слънцето. Нас ни предупредиха да не излизаме по възможност навън. Тук вали, грее слънце и разликата в температурите за кратко става 10 градуса което е убийствено за нас. За първи път 4 човека - две жени и двама мъже са на стационар. Едната жена каза, че са й казали, че е хванала рак от свински грип.
Като се почувствам по- добре ще пиша допълнително.

# 559
  • Мнения: 2 199
Ал, ще стискам палци този антибиотик да е успешен.

# 560
  • Мнения: 307
Ал ,много се радвам ,че те “видяхме “ . Добре,че са те приели ,друго си е под лекарско наблюдение . Почивай и намини като се почувстваш по-добре .
Ели , вярно ,че има време до пети юли ,но поне ще го поемат . Не мога да разбера какво е това разкарване . Би трябвало човек като влезе в болница да се прави всичко и да се обикалят само отделенията . Смазващо и неефикасно . Не знам кога и дали ще се вкарат в ред всички процедури . Ама едва ли помагам с оплювките .

# 561
  • Мнения: 10 618
Не веднъж съм писала, че човек трябва да се интересува непрекъснато, сам да чете и да се разправя с всичко. Когато поставиха диагнозата на майка, от този форум, научих поне 1/2 от нещата, които трябваше да се направят. За съжаление се налага да станем 1/2 лекари, за да се грижим за близките си.
Тези дни от рак е починала една журналистка. Няколко дни преди това е написала пост за бездушието в НЗОК и затова, че във всеки един момент, пред кабинета на всеки онколог чакат поне 50 души. Няма как да разчитаме на качество здравеопазване...

# 562
  • Мнения: 2 673
Ал, Стискам ти палци от цялото си сърце! Sparkling Heart
zigizagi, здравеопазването у нас е под всякаква критика!
Така съм им набрала, че още не мога да се успокоя,
нито някога ще успея!
Много късмет желая на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 563
  • Мнения: 307
Зиги , да си призная , моят опит е  далече от медицината и понякога ми е трудно да преценявам . Ето , днес чета ,че химиотерапията убивала не знам колко си годишно ,пък отказалите лечение живеели с рака не знам колко си повече . И така ,при липса на теоретична подготовка , лаиците като мен ,се шашкат . Налага се да действам по интуиция -ако ми хареса доктора,сляпо следвам съветите му,защото знам колко не знам . Общо взето -лотария .

# 564
  • Мнения: 10 618
И моят е далеч - юрист съм, но цял живот работя неща, свързани с медицина. Нямам вяра на никой и затова всичко проверявам по няколко пъти и винаги търся повече от едно мнение Sunglasses.
Мъжът ми, който е фармацевт, направо откача с моите въпроси, съмнения и искания. Но наскоро ми призна, че ако той е на мое място, не знае дали би направил същото за майка си.
Вие се лекувате в чужбина, нали? Там предполагам е по-различно и самите лечебни заведения и лекари вдъхват повече доверие и респект.
Ако ти покажа Инстаграма на една от лекарките на майка - никога няма да заведеш мъжа си при нея. Поведението й в мрежата е като на кифла .

# 565
  • Мнения: 1 168
Момичета, моля ви да ми обясните, от къде започва диагностицирането. Каква е първата стъпка, която се прави.

# 566
  • Мнения: X
Мисля, че първо ренген дава основание за съмнение, следва скенер. Ако на скенера се локализира находка, евентуално бронхоскопия за взимане на материал от предполагаемия тумор, прави се хистологично изследване на материала, което показва тумор ли е, какъв вид за да се уточни диагнозата. При баща ми такъв беше редът, така ни казаха.
От локализацията на тумора, размера, вида, дали има или няма разсейки, от състоянието на човека зависи вида на лечението, дали ще може да се прави операция или не.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 21:43 от Анонимен

# 567
  • Мнения: 307
Леа,при нас пътят беше описания от Фани . Зиги ,и аз съм юрист ,знаеш неюристите колко са компетентни и спорят с нас,особено когато не им изнася . Точно такива образи предопределиха поведението ми в области ,в които не съм подготвена . Разпознавам само болни ,които са или трябва да са поставени под запрещение .
И да,в Германия са разкошни лекарите . Вероятно изучават и психология ,защото с поведение и отношение лекуват . Аз вече писах болните колко са спокойни и положително настроени . Да им завидиш .
Впр . ела в РП Пловдив да ти покажа кифли . Извинявай ако си в тази гилдия , ама много си права . Не бих се лекувала при Барби .

# 568
  • Мнения: 64
Здравейте момичета, в Италия ме прехвърляха за 2 месеца в три болници, навсякъде беше различно, в последната специализирана онко болница са много добри специалисти, но за съжаление не мога да живея сама и с тази болест далече от бризки и приятели. Сега ще видя как е тук, ще ви държа в течение какво е обслужването в Пълмед Пловдив. Аз четох много за заболяването, и за лечението, за съжаление не се правят профилактични изследвания, така се оказа че ми откриха рака в последния 4 стадий. Засега съм горе долу добре заради химио лекарството Iressa което пия, не знам как ще продължи лечението ми тук, надявам се да поживея без болка няколко години поне.

# 569
  • Мнения: 10
Аз съм чела, че може и храчка да се изследва в лаборатория.Не е скъпо и по безвредно е, но доколко дава точна информация не мога да кажа

Общи условия

Активация на акаунт