Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 378
  • 752
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 10 693
Образна диагностика, биопсия и кръвен тест са начините за диагностика.
Под кръвен тест имам предвид генетичен, който е доста скъп и туморни маркери, който са достоверни само ако са много високи.

# 571
  • Мнения: 307
Ох ,много ми е гадно като има нови попълнения ... Василка, кураж ,важното е психически да се съхраниш !

# 572
  • Мнения: 10
Здравейте! Извършваме въпросното изследване на храчка - Цитология на туморни клетки. Поздрави, МДЛ “Унидиамед”......
Това ми отговориха от лабораторията

# 573
  • Мнения: 64
Скенер, биопсия и кръвни изследвания за доказване на вида на тумора. Изчетох много материали от мрежата, в Бг само 11 университитски болници работят с иновативните лекарства и терапии, търсете специалистите, жалко че на Онкодиспансерите спряха тези лекарства, а там имат дългогодишен опит.

# 574
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте,
изивнявайте за дългия пост, но тъй- като е пръв ще изложа схмеатично фактите....
На майка ми и поставиха диагноза "Дребноклетъчен карцином на ляв бял дроб". Епикризата е от 19.06.2019г. Пуснахме допълнително изследване- имунохистохимично верифициране, защото в епикризата пише че е задължително да се направи и без него никой няма да предприеме лечение.
Майка ми е 54г., от 3-4 месеца с адска умора и затруднено дишане, което ни насочи да търсим проблема, който след наше настояване, 3 месеца след първата потърсена лекарска помощ се виждаше дори и на снимка. Направихме скенер на който се локализираха две образувания в левия бял дроб. На скенера не се виждат другъде метастази.
Снощи и правихме ЯМР на глава, по своя инициатива и за своя сметка, за да проверим за метастази в мозъка, понеже ни казаха, че този вид рак атакува първо там. Няма нищо в мозъка, което адски ме успокои.
След като взех епикризата (от Света София, гр.София), отидох директно в МБАЛ Надежда и се видях с онколог- д-р Вълев. По епикризата, скенераи моите разкази той каза, че трябва да се започне максимално бързо с химиотерапия, но не и преди да излезе верифицирането. Имаме насрочен прием за 10.07.2019г. в Надежда за започване на химио.
Ходихме на кардиолог- има излив и в сърцето, не голям, около 150мл. Изписа и лекарства за това. от тогава се чувства доста по- добре.
Пие антибиотик след антибиотик вече 4 месеца.
Моля ви за мнение, според вас адекватни ли са нашите действия  ? Препоръчвате ли да напраивм нещо друго ? Има ли тук други с дребноклетъчен рак ? Изчетох тема 3, но не мога да се ориентирам за вида заболяване и мястото на лечение на част от вас.
Мисля да направя консултация и в болница Сердика...
Споменавате и друга тема, в която се дават съвети за докроти и болници, коя е тя ?
Успях на всички и нека Бог е с нас и близките ни !!!

# 575
  • Мнения: 23 119
Майка ми днес е на първа вливка химио в Надежда..Засега съм много доволна от всичко там.Сердика не препоръчвам.Лекуващия лекар на майка ми ни насочи към Надежда.
Мисля че сте на прав път, nevena!
Успех!

# 576
  • Мнения: 1 238
Мой роднина е с дребноклетъчен рак на левия бял дроб и също без разсейки в мозъка и други места. До колкото знам този вид рак се лекува напълно успешно , ако се хване навреме.

# 577
  • Мнения: 10 693
Nevena, може да направиш консултация и другаде, но предполагам лечението ще е едно и също в зависимост от резултатите от имунохистохимията. Предполагам, че са взели биопсия?

ДХ3, дано да понесе леко вливката! Знаете ли с какво ще я лекуват?

# 578
  • София
  • Мнения: 300
Nevena, може да направиш консултация и другаде, но предполагам лечението ще е едно и също в зависимост от резултатите от имунохистохимията. Предполагам, че са взели биопсия?

ДХ3, дано да понесе леко вливката! Знаете ли с какво ще я лекуват?
Не взеха биобсия, защото мястото за биобсия било между две артерии и казаха че е необоснован риска Sad

# 579
  • Мнения: 10 693
А как определиха дали е дребно клетъчен или недребоклетъчен? И с какъв материал ще правят имунохистохимично изследване??

# 580
  • Мнения: 23 119
Nevena, може да направиш консултация и другаде, но предполагам лечението ще е едно и също в зависимост от резултатите от имунохистохимията. Предполагам, че са взели биопсия?

ДХ3, дано да понесе леко вливката! Знаете ли с какво ще я лекуват?
Засега е добре!!!Около 5 часа отне процедурата.Доволна е от отношението.
Ще вливат Карбоплатина, Паклитаксел, започва малко по-натам и Олапариб и Авастин, което е експериментално.
Тя реши да вземе участие в такова изследване ,насочено към рака на яйчниците,какъвто има.

# 581
  • София
  • Мнения: 300
А как определиха дали е дребно клетъчен или недребоклетъчен? И с какъв материал ще правят имунохистохимично изследване??
Правили са хистология на материала, който са взели по време на бронхоскопията, също от него правят имунохистомичното.

# 582
  • Мнения: 307
Дх3, Невена , успех в лечението на майките ви ! Невена ,според мен възможното е направено , после кураж ,здрава храна и късмет !

# 583
  • Мнения: 10 693
Невена, това все пак може би е някакъв вид биопсия.
Знай, че надежда има и лечението осигурява доста години живот. Хората си мислят, че тази диагноза е присъда, но всъщност повечето 'раци' се контролират като останалите тежки хронични заболявания! Давай кураж на майка си! А ти бъди силна!

# 584
  • София
  • Мнения: 300
Благодаря ви момичета! Интересно, но аз не съм изплашена! Вярвам, че може заболяването да се овладее и един вид се "радвам " че го хванахме в началото. В първия момент майка се беле предала, но сега е мобилизирана и с желение за борба.
Съжалявам за всички , които страдат физически и психически! Силни прегръдки и стиснати палци! Има живот!

Общи условия

Активация на акаунт